1

Teema: Mure meie 10a kiisu pärast

Meil on 10a tubane emane kiisu. Viimasel ajal käitub ta imelikult, nimelt ei kasuta ta alati oma wc-d kakal käimiseks, vaid teeb seda mujale korterisse: elutoa vaibale, lastetuppa jne. Näiteks eile tegi oma söögikausi kõrvale, kus oli värske toit sees. Mingeid muudatusi me teinud ei ole, söök on sama, wc ja liiv on ka samad. Puhastan wc-d ka regulaarselt. See on väga kummaline, sest ta on alati väga puhas kass olnud...
Veel avastasin, et tal hakkab vist üks kihv ära tulema, sest see on allapoole vajunud ja paistab välja. Kahjuks ei ole mul õnnestunud uurida, mis tal suus toimub, sest ta on üks paras frukt ja ei lase üldse suhu piiluda, aga varem ei paistnud ühtki hammast niimoodi suust. Ma ei teagi, kas see võib olla vanusest tingitud või hoopis igemepõletik.
Hambamurest võibolla saame veel jagu, aga kui see kakamise jama jätkub, siis ei teagi mis siis saab. Abikaasa on juba väga närvis sellest, ega isegi selle üle õnnelik ole. Kas keegi oskab midagi soovitada?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Mure meie 10a kiisu pärast

Ma arvan,et kiisul valutab suus, hambavalu on kole kole, ning seepärast ta käitubki nii valesti. Hambaraviks peate pöörduma kliinikusse arstile.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Mure meie 10a kiisu pärast

Kassi hambaid tuleb kindlasti loomaarstile näidata ja soovitavalt sellisele, kes on hammastele spetsialiseerunud. Kui juba kihv on logisema hakanud, võivad teised hambad ka väga hullus seisus olla. Ja kui kassi arstile näitate, laske tal ka terve kass üle vaadata, eriti liigesed. Nii vanal kassil võib olla liigeseprobleeme ja kakamiseks tuleb sisse võtta teistsugune poos kui pissimiseks ja see poos võib kassile olla valulik. Muidugi võib olla ka teisi põhjuseid, kuid esimese asjana tasuks kindlasti välistada terviseprobleemid.

Thumbs up Thumbs down