1 Viimati muutis Katukaz (02.07.2011 11:55:00)

Teema: plekikesed põrandal

Tere kallid loomasõbrad!

Olen õnnelik kiisu omanik, kuid olen juba mõnda aega märganud, et põrandale tekivad laigukesed, mis ei saa olla minu enda tekitatud. Samuti leidub neid laike seal, kus kiisukese lemmikkoht - aknalaud. Kas võib tegu olla mõne põie haiguse sümptomiga? Plekid on pruunikad ja umbes 0,5cm läbimõõduga. Lisasin ka pildi!
http://imageshack.us/photo/my-images/15/kassiplek.jpg/

Suured tänud igasuguse abi eest!
Katukaz

Vasta: plekikesed põrandal

Kas kiisu tundub terve olevat, ning kas käib korralikult pissil? Võiolla on tal mädaemakas.

Thumbs up Thumbs down

Kiisu on selline tegelinski meil, et tema meiega ei suhtle (tänavalt korjatud poolteist aastat tagasi), seega on raske midagi kindlalt öelda, aga peale antisostsiaalsuse paistab temaga kõik korras olevat ja ta on kastreeritud kass, seega on mädaemakas välistatud.

Meil ka sellised plekke aegajalt, kuna meil on pärslased, siis need on silmavedelikust, mida pärslaste silmad eritavad. Kiisud muidu meil terved aga aknalaual on vahest selliseid plekke nende magamiskohas.

Thumbs up Thumbs down

Osad kassid eritavad ka pärakupaunadest vedelikku (seda tavaliselt siiski ärritusseisundis hirmu pärast). Kas ta kastis käib normaalse sagedusega ning pole seal häälitsema hakanud? Kui välisel vaatlusel pole kassi pealt võimalik leida allikat, kust võiksid need vedelikuhulgad pärit olla, siis soovitaksin kass arstile ette näidata. Võimalusel võiks igaks juhuks ka värske pissiproovi kaasa võtta.

Thumbs up Thumbs down

Suured tänud Jaana ja Depsy. Hirmu tunneb see kass üsna tihti ja kui see võib tekitada eritust siis usun, et põhjus on käes. Kass lihtsalt ei suuda meiega harjuda ning sellest on tingitud ka tema hirm. Kiisu on umbes viiene ja tundub, et on terve oma senise elu tänaval elanud sad
Muid sümptomeid pole, kuna kass on diabeedist tervenenud, siis pissimist jälgin koguaeg nagunii ning sellega on korras.