1

Teema: Kas Püha birma kass ka hiiri püüab? (ja teised küsimused)

Meil on hiirteprobleem - nii aias kui talviti ka toas. Ja veel on unistus Püha birma kassist. Aga kas unistuse täitmisel on lootust ka hiiremure lahenemisele? Mul on elu aeg ikka väikeste vahedega kasse olnud, aga mitte kunagi tõukasse. Igal pool kirjutab birmakate välistest tunnustest ja iseloomuomadustest, mis kõik sobivad mulle nagu valatult, kuid kusagil nagu ei kirjutata sellest, kuivõrd tragid hiirepüüdjad nad on?

Kas birmakat õue lasta on üldse hea mõte? Mul on eramaja ja ei tahaks eriti kassi tubases vangistuses hoida.

Kas steriliseeritud emane kipub palju rändama? Mulle meeldiks muidugi, kui ta meie aia territooriumilt ei väljuks, aga see vist on naiivne lootus?

Palju nad karvu ajavad? Palju kammimist (ja pesemist vajavad)?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kas Püha birma kass ka hiiri püüab? (ja teised küsimused)

Mina nii kallist kassi ei riskiks ilma järelvalveta aias ringi joosta küll.  Mul puudub kogemus aiaga piirnevast hoovist, taluhoovis aga hodisin ikka silma peal kiisul. Tuttava isane kiisu pidi aga Tallinna eramaja hoovis kenasti jalutama. See vist nüüd päris nii ei ole, et kui kass elab majas, et seal elamine talle vangistus oleks. See ongi tema territoorium ja ta rohkem ei vajagi. Mu vana kass ei tule maal üle ukseläve üldse, korra piilub ja jookseb tuppa tagasi.
Maal leidsin kord õuest hiire, õnnestus kinnipüüda ja tuppa tuua, siis olid kõik kassid pöördes ja pidasid jahti. smile Ka Birma muidugi. Linna korteris hiiri ei ole ja maal panen sügisest mürgi nurkadesse... Aga usun, et kas on kass ja instinktid kõigil ühesugused. Muidugi ei tea, kas keegi võtaks sellise imelise tõu just hiirte püüdmiseks....
Mina oma kogemusest ütlen, et andes kvaliteetsed toitu(ka Royal Canini spetsiaalset naha ja karva krõbuskit), lisaks vitamiini, ei valmista karvad küll erilist probleemi. Ise kammin kiisut küll siis, kui tuju tuleb. Muidugi võiks Birmale olla kvaliteetne kamm ja hari, mitte sügada teda prosta ja odava kraasiga.
Kass on puhas loom, eriti Birma. Peale esimest sünnitust oli tunne, et issand, kas pean teda nüüd kohe pesema hakkama?! Aga paari päevaga oli ta ilus säravvalge ise tagasi. Oma teisi kasse pesen ikka paar korda aastas, Birmat pean pesema tihedamalt, kuna käime näitustel.  Selleks on jällegi spets ja kvaliteetsed shampoonid ja palsamid. Ja eks ta ilus ole ju, kui kiisu on pehme ja kohev ja hästi lõhnav. Mida ta muidugi ka kogu aeg on. smile

Thumbs up Thumbs down

Tere!

Minu birma jooksis kogu aeg õues ringi. Väga kaugel ta ei käinud, kuid siiski oli tal vaba voli tulla ja minna, millal aga soovis. Hiiri püüdis ta hoolega ja tõi neid vahel tuppagi. Minu kiisu oli steriliseeritud ja seetõttu ta oma hoovist eriti välja ei kippunud nii, et see võib täiesti toimida, et ta liikleb ainult oma kodu hoovis.

Kammimise kohapealt ei oska eriti öelda, kuna minu kassile tegid karvapallid palju probleeme, siis olin sunnitud teda pideval pügama nii, et tal polnud midagi kammida.

Toa kasside ja õue kassida kohta võin öelda vaid seda, mida arvas minu kiisu arst sellest, et ma nii peent tõugu tavalise kassina pidasin. Ta ütles, et igal asjal on omad head ja halvad küljed, nii on omad probleemid toakassidel ja omad probleemid õuekassidel. Otsus on puhtalt omaniku enda teha.

Thumbs up Thumbs down

4 Viimati muutis Aime (25.06.2011 23:42:31)

L6ke kirjutas:

Minu birma jooksis kogu aeg õues ringi. Väga kaugel ta ei käinud, kuid siiski oli tal vaba voli tulla ja minna, millal aga soovis. Hiiri püüdis ta hoolega ja tõi neid vahel tuppagi.

Kas tohib uurida, mis kassist saanud on? Räägid minevikus temast.
Muus osas aga arvan, et hiirepüüdmine sõltub palju konkreetsest kassist ja mitte tõust.