Teema: Probleem silmaga!

Tere!

Mul on suur probleem kassi ühe silmaga. Täpsemalt on mul Scottish fold. Juba pikemat aega ajab üks silm vett välja ja on üldse imelik. Teine silm on hea aga üks ajab hirmsasti vett välja. Samas on ka päevi, kus on ka see silm hea. Ma olen väga mures enda kassi pärast. Huvitav, kas silmas võib olla põletik või on see millestki muust tingitud? Olen kuulnud, et loomapoes müüakse ka mingit salvi, mis peaks silma ravima või nii? Olen mõelnud ka arsti juurde minna aga lähim arst asub 60 kilomeetri kaugusel ja ma arvan et mu kass ei peaks seda vastu. Sellepärast olen mõelnud, et äkki oskab keegi Teine mind aidata, kellel on ka selline probleem ette tulnud.

Ette tänades

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Probleem silmaga!

Kas nõre silmast on läbipaistev või kollakas-valkjas? Silma jooksmisel on mitmeid põhjuseid - toidu sobimatus, midagi ärritab silma (tolm, sissepoole kasvav ripsmekarv), silmavigastus jms. Teises teemas soovisid fucithalmicut, kuid see on retseptiravim ja niisama sa seda kusagilt ei saa. Igasuguseid salve-tilku ei tasu omast tarkusest kassile silma panna, sest kui juhtub silmavigastus olema, võivad osad ravimid olukorra hoopis hullemaks teha. Koduse vahendina võid kassi silma kas füsioloogilise lahusega (saab apteegist osta, NaCl lahus) või kummeliteega (see peaks olema tehtud siis apteegikummelist, teekotikummelist tehtud teel võivad väikesed tükid sisse jääda) puhastada ja kui olukord paremaks ei lähe, siis tuleb ikkagi kassiga arsti juurde minna.

Thumbs up Thumbs down