1

Teema: Kuseb..

Meie aastane Pärslane kel munad maha võetud ja Kast puhas kuseb väha tihti diivanitele ja mujale "mugavatesse" kohtadesse.
Mida teha ei taha riskida tema ära andmisega.
Aga kuseda juba 10 tuhandestele diivanitele pole eriti lõbus !
Ühesõnaga kastreeritud.:vs::syda::support:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kuseb..

Kas ta pissib tihti? Kui jah, siis peaksid arstile näitama, võibolla midagi häda. Teine võimalus on ka see, et kass maksab millegi eest kätte ja pissib igale poole.

No kuskil 1 vahest 2 korda kuus. Mõni kuu pole midagi.
Ei tea küll mille pärast peaks ta kätte maksma, pole midagi sellist olnud.
Põhiliselt vaibale täna esimest korda diivanile, ühe korra madratsile aga see oli ennem kastreerimist.
Ning oma 3-4 korda suurele kott-toolile.
Liivakasti vahetame tihti ja peale tänast "Showd" vaadates kasti oli see puhas.
Ta on ka kusenud 1 korra koolikotti ja koora veel spordikotti.
Mul on ka 4 aastane õde kes teda vahest väntsutab, võibolla maksab sellepärast kätte.
Aga ikkagi...

Thumbs up Thumbs down

Vahel aitab, kui kassil on mitu liivakasti, erinevas kohas. Siis on tal valikuvõimalus.

Thumbs up Thumbs down

iseloomuga kass. Mu ema pärslane teeb ka vahel selliseid pissimise lolluseid. ja võta kinni, mis teda nõnda pahandab. samas tegelikult on see vist meie puhul üsna selge. alguses pidi ta elama ühes toas, mis talle üldse ei meeldinud, siis hakkas uksenurka laskma. siis kolis vanem vend ema majast välja ja kass sai vabalt liikuda, aga kuna nüüd hakkas noorem vend oma toas remonti tegema, siis kassi enam ajutiselt jälle elutuppa ei lastud, kuna vennas end sinna sisse seadis ja kassi oma tuppa lasta ei taha, siis kass pissis ema silmeall talle otsa vaadates lillepostamendi peale.

Õnneks on minu Muhv väga leplik kass ja harjunud sellega, et teda magamistuppa ei lasta (ei lasknud algusest peale) ja kordagi sellist kättemaksu pissimist ei ole olnud, üldse ei ole ta mitte kordagi mujale oma häda teinud, ainult oma kasti.

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

:cry: Mul on sama jama... Me ei ole talle midagi teinud. vahetasin liivakasti ilusti ära, panin puhta liiva, kuid ikkagi teeb sama moodi täpsekt sinna kuhu ise tahab... Olen nii teinud, et kui näen et kuhugi teeb, siisolen nina sisse pannud... Siis ta pärast uriseb mu peale kuid hiljem rahuneb maha... Ta on ka kastreeritud... Algul arvasn, et teeb selle pärast kuna aknad on nüüd talveks kinni pandud ja ta ei saa välja, kuid kui aknad nüüd lahti olid siin pikalt tegi ta ikka sama nalja muudkui edasi :cry:
Ei soovi ju enda kassile midagi halba kuid mida ma tegema pean? Keegi ei ole teda sabast kah tirinud ega midagi... Süüa saab ka korralikult sad Kui keegi oskab siis aidake tõesti :cry:

Thumbs up Thumbs down

Täna üritas mu nina all kakada :cry: ma ei tea mida ma tegema pean?! Kui torkisin korra ta liivakasti läks ta sinn ning tegi oma häda ära ilusti :cry: Ma ei taha ju oma lemmikust loobuda kah :cry:

Thumbs up Thumbs down

Äkki on su kiisu tervisega midagi korrast ära?
Mine ja käi kiisuga arsti juures kontrollis.
Siis endal ka kindel ju.
Head paranemist!

Thumbs up Thumbs down

Siis kui veel steriliseeritud ei olnud, lasi mõnuga igale poole. Küll kottide peale ja diivanile ja nii edasi. Pärast seda (kümne kuu jooksul) on vaid korra selline mure olnud. Pissis nahkdiivanid mõnuga täis... sad Rohkem ei ole praegu olnud (ptuiptuiptui). Ise kahtlustasime, et äkki oli kast liiga kaua koristamata enne seda. Tõsiselt loodan, et asi oli selles ja edaspidi seda mure ei ole. Aga see on päris hirmus küll. Ja tõesti ei oskakski midagi nagu ette võtta. Ehk oskab tõesti arst aidata. Soovitan samuti igaks juhukski küsida..

Thumbs up Thumbs down

Mul ka selline jama,esialgu sirtsutas veits inna ajal (emane) tubane,öues ei käi,peale rödu. Nüüd laseb täiega loike.wc on suht puhas,äkki kassi arvates pole??  korra nädalas puhastus. Kohati ikka samadele kohtadele,(eel kirjutajatele-kui korra kuhugi lasknud,löhn jääb ju,üks köik palju koristada,kuhugi prakku midagi ikka jääb,siis lasebki samasse jälle.) olen ka äädikat proovinud. Keegi kassi kiusanud pole,samas ka see et kastreerimatta alles,äkki see muudab midagi. ?

Thumbs up Thumbs down

Kas kass on steriliseeritud või mitte? Kui steriliseerimata, siis võib ta jätkuvalt oma saadavalolemisest märku anda. Korra nädalas tundub vähe kassi kasti puhastada, hea oleks, kui saaks junnid-klombid iga päev välja korjata. Kui mujale sirtsutamise probleem on, tasuks alati ka pissiproov kliinikusse viia, et välistada tervisehädad. Sirtsutamist võib põhjustada ka stress, kui kass tunneb võõraid tema jaoks ebaturvalisi lõhnu ja need lõhnad on vaja turvalisemaks teha enda lõhna peale lastes (tüüpilised sellised kohad on uste ja akende juures, jalanõud, kotid, uus mööbel, vaibad jms sisustus, ka külaskäivad inimesed). On olemas selliseid puhastusvahendied, mis hävitavad pissilõhna täielikult, nt Urine off, Smell net, Uroseptik.

Thumbs up Thumbs down

kass on alles steliriseerimatta. Koristus käib ikka tihemini,liiva vahetan korra nädalas.
Ok,siis peab hakkama phühholoogiaga tegelema.

Thumbs up Thumbs down

Kui kass on steriliseerimata ja tegu pole tõukassiga, kellega aretust plaanitakse, siis esimese asjana steriliseeriks ma ta ära ja katsuks märgistatud pinnad põhjalikult ära puhastada. Ja siis tegeleks psühholoogiaga (märgistamise puhul soovitaks kasutada ka Feliway spreid (Feliway on tehislik kasside heaoluferomoon, mida nad toodavad peapiirkonnas olevate näärmetega ja levitavad peaga asju nühkides) ja piserdada seda spreid puhastatud pindadele (näitab kassile, et need kohad on juba tema poolt märgistatud ja rohkem vaja pole), samaaegselt võib kasutada ka seinakontakti pandavat Feliway difuuserit).

Thumbs up +1 Thumbs down

Tänan. Kas need tooteid saab lemmikloomade poest vöi ainult "apteegist"?

Thumbs up Thumbs down

Feliwayd saab ainult kas vetapteegist või loomakliinikust, Smell Neti ja Uroseptikut saab tavalisest inimapteegist, Urine offi peaks saama nii vetapteegist/kliinikust kui lemmikloomapoest.

Thumbs up +1 Thumbs down

Kas keegi oskab soovitada kindlat vetapteeki kus  Feliwayd müüa? Tallinna piirkonnas näiteks,raplast küsisin polnud kuuldudki sellest? müügil näha ka polnud.

Thumbs up Thumbs down

Tallinnas võiks olla seda Toometi kliinikus, Loomade kiirabi klinikus, Västriku vetapteegis. Võid ka netist Tallinna kliinikute kontakttelefonid välja otsida ja endale lähemalolevad läbi helistada või paluda Rapla kliinikul seda Zoovetvarust tellida.

Thumbs up Thumbs down

Tänks. smile

Thumbs up Thumbs down