1

Teema: Kass kardab inimesi

Sain endale kassi kes kardab inimesi ja on suureks sõbraks saanud koeraga. Alates esimesest päevast peale sai ta kohe koeraga läbi ja nad magavad koos. Kui, aga inimene sinna tuppa läheb kus kass on siis kass poeb peitu kas diivani taha või siis koera külje alla. Kui kassi sülle võtad siis ta alguses teeb kurja häält, kuid küünistada ta ei ole mind julgenud.kui kassi sülle võtan ja teine inimene sinna tuleb jookseb kass kohe ära. Ma ei tea enam mida teha, et kass oleks julge. Ühel päeval lasi ta toas minekut ja oli mitu päeva kadunud kuniks ma ta kinni püüdsin.  Täna proovisin temaga jalutusrihmaga väljas käia siis ta ainult lamas vastu maad ühe kohapeal ja koerast ei teinud enam väljagi. Kas teil oleks anda mingeid ideid mida teha, et ta julgeks muutuks ja vabalt õue saaks lasta.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass kardab inimesi

Kui kaua kass teie juures olnud on? Kui alles lühikest aega, siis jätaks kassi rahule ja ootaks, kuni ta ise kohaneb (see võib võtta kuid ja kass võibki jääda arglikuks). Kassile võib pakkuda ilma inimesepoolse pilkkontaktita (st te ei vaata tema poole) enda lähedalt maiuseid või meelitada teda mängima (sobivad õnge otsas mänguasjad), alguses endast kaugemal ja kassi harjudes järjest endale lähemal. Ideaalis peaks kass ise otsima inimestega kontakti ja suhtlust, inimesepoolne kontakti pealesurumine on sellisele kassile hirmutav ja stressitekitav.

Sellise kassi õueviimine ei lähe kohe mitte, sest ta kardab teid, ta kardab õuesolemist ja ümbrust ja see on asjatu lisastress kassile. Õue viiakse selliseid kasse, kes tunnevad ennast toas kindlalt või on ka varem ennast õues mugavalt tundnud. Kassi, kes tunneb ennast toas ebakindlalt, viimine õue, kus on kõik tema jaoks veel kordades hirmsam, annab tulemuseks ainult selle, et kass ei tunne ennast kusagil turvaliselt ja selle tagajärjed on käitumis- ja terviseprobleemid. Arvestama peab ka selle võimalusega, et teie kass ei sobigi mitte kunagi õueskäimiseks ja jääbki ainult tubaseks kassiks.

Thumbs up Thumbs down