Vasta: kassitraksid

Printsessil on roosad ja ta on juba sünnint saadik nendega käinud. Aga kui ta sündis siis ostsime musta aga too läks katki ja nüüd on roosa. Ja ta on harjunud:)

+  Kitty-Lotta Printsess. On Printsessi nimi
+  Armastan oma Printsessi üle kõige
Kitty-Lotta koduleht
http://www.kiisu.ee/kass/KitL
Printsessi Pildid http://www.pildialbum.org/user/Crysral

Thumbs up Thumbs down

Ostsin Hortesest sellised seemisnahksed traksid, kus üks rihm käib ümber kaela (rinna?), teine ümber kõhu ja need kaks rihma on selja pealt ühendatud.
Tekkis küsimus, kas oleks parem, kui need rihmad kõhu alt ka omavahel ühendatud oleksid?
Ja kui tugevalt see ülemine rihm peaks kinni olema? Kas sama tihedalt ümber kaela kui kaelarihmad käivad?

Thumbs up Thumbs down

Minu tänane kogemus ütles, et selline 2 aasa variant ei tööta. Toas Liisu neist lahti ei rabelenud aga õues läks umbes minut ja läinud ta oligi. Hea veel et kallikese auto all roomates pärast kätte sain. Arglikemate kasside puhul ei soovita. Nii pea uuesti proovima ei kipu ja kui üldse siis kindlasti lisa kinnitustega

Thumbs up Thumbs down

Gingeril on punased riidest traksid, kahe aasaga, üks kaela ümber ja teine kõhu ümber, klõpuksga kinni ja seljapealt omavahel ühendatud.
Meil need veel kassipoegade omad, väga hästi sobivad, on ilusti tugevalt ümber ja isegi järgi saab veel lasta smile

Gingeri ja Pacino pildid: http://pilt.delfi.ee/album/16365/

Thumbs up Thumbs down

Eile proovisime trakse ka Ruudiga. Õue ei läinud, aga toas saime hakkama. Kui mänguasja nina ees vibutasin käis poju eeskujulikult minu kõrval, ilma mängu asjata keeras end küllili ja hakkas rihma närima. Kui poju vaktsineeritud saab, läheme õue ka proovima - tundub, et temaga võiks hakkama saada ka kahe aasaga traksidega, millel kõhuall ühendust ei ole.
Loo moraal - kassid on erinevad. Liisuga ei tea, kas panen kunagi enam mingeid trakse peale ja sunnin teist õue minema, Ruudiga hakkame aga kindlasti jalutamas käima. Ruudi on uudishimulikum ja rohkem süle kass ka, tema  ei karda inimesi ja õues käimist. Liisule on trakside ja rihmaga vabaduse piiramine hetkel igatahes liig, mis liig.

Thumbs up Thumbs down

Ma olen seda ainult Mitsuga proovinud (esimene kass). Kuna siis olin suhteliselt võhik kassiteemal, siis ostsin loomapoest kalli rihma mõttetult. Ma ostsin rohelise ja mustaga ja see käis ainult ümber kaela. Korra käisin Mitsuga hoovi peal, kass muud ei teinudki kui kräunus, tahtis minema joosta ja üritas lahti ennast tirida. Kui sain naabripoisi käest teada, et see on kassile eluohtlik, siis ma enam rohkem selle rihmaga välja ei läinud. Nüüd on see vist juba ära visatud (?).

Thumbs up Thumbs down

57 Viimati muutis illi (19.08.2010 19:31:39)

Tere, jätkan 3 aastat varem alustatud teemaga, nimelt meie 4 kuune kiisu on kenasti harjunud traksidega õues jalutama (õigem oleks vist öelda trallima ja tuhnima) kuid esialgsed kassipoja traksid (punased, ümber kaela ja kõhu, seljalt ühendusega) olid talle väikeseks jäänud, läksin uusi ostma.
Kaupluses öeldi, et need olidki mul väga kehva variant, et poob kassi jne. Et ostke tesitsugused Trixie omad (ümber käppade, alt ühenduva osaga ja seljalt kinnitatavad ainult ühe klõpsuga, kaks aasa) need on palju mugavamad ja mis peamine väga turvalised.
Läksin siis kassiga välja ja kui ta järjekordselt meie suure saksalambakoeraga trallima hakkas (nad saavad hästi läbi) ja korra tagurdas ja klõpsti oli traksidest väljas!!!!!
Ma pidin rabanduse saama, kass pani ees ajama koer hurraaaga järgi (lahe ju), röögatasin siis nagu pöörane, et koer seisma jääks... õnneks mõjus vist minu röögatus ka kassile, et ta kivistus paigale ja jäi istuma.
Sain ta vähemalt kätte ja olin õnnelik.... aga samas tegi see mind ka väga murelikuks, et kuidas ta sai sealt "turvalistest" traksidest nii kergesti välja vupsata. Seda kogemust ei tahaks enam korrata. Ei taha kiisust mitte kuidagi ilma jääda.

Siit küsimus, millised on kõige põgenemiskindlad traksid?
Või äkki ma kinnitasin liiga lõdvalt, kuigi ei tahaks nagu uskuda.

Lisan lingi uutest põgenemistsoodustavatest traksidest: http://www.gardencentre.co.uk/images/large/24925.jpg

Thumbs up Thumbs down

ma tahks ka oma kassile rihmasid big_smile

Thumbs up Thumbs down

sellised kahe aasaga traksid ei ole kassile kõige paremad. Need on tegelikult loodud koertele(vähemalt algne oli tehtud koertele).Nendest kahe aasaga traksidest pole mingi probleem kassil välja saada. Soovitan kasutada ühe aasaga. http://www.baxterboo.com/images/store/l … _922_1.jpg
Kaelarihm pole üldsegi mõeldav! Kassil on nõrk hingetoru ja kui kass tirib/sina tirid saab kass haiget.

Käisin talveaeg Baffyga õues. Algul oli ta suht šokis ja käis kõht mööda maad, aga peale paari korda oli ta julgem juba.(siiski, väga ettevaatlik ja käis mööda maad.) Õppis ise kodutee ära ning nii kui tal isu täis sai läks ukse juurde. Hakkan nüüd(kui ilmad vähem porisemad) ka Steffyga proovima. Talle meeldib õues ja loodan, et õpob  traksides käima

\"Universumis on mitmeid intelligentseid olendeid. Neid kõiki omavad kassid.\" -

teadmata.

60 Viimati muutis triinchen (09.04.2011 12:53:14)

Tere!
Minu kiisu on põline õuekass, paarikuusena hakkas meil akna taga käima ja me hakkasime teda toitma, siis ta julges tuppa tulla ja me võtsimegi ta enda perre. Toas ta sööb ja magab ja laseb end sügada, siis aga läheb jälle päevaks või paariks õue rändama kuni tühi kõht koju ajab. Kiisu on 1.5-aastane.

Praegu on aga kiisul silmad haiged ja ei tohi teda nädal aega õue lubada, kuna ta ei pruugi rohu ajaks tagasi tulla. Pärast kahte päeva vangistust toas kiisu ainult nutab ja käib akna juurest akna juurde, et välja lastaks.

Ostsime täna traksid talle seega, et valu leevendada. Sellest pole tal lugu, et traksid ümber on, aga kui õues oli, siis ainus asi, mida ta teha tahtis, oli end lahti rebida ning metsa ära joosta. Seega see esimene väljaskäik oligi täna suhteliselt vaevaline. Iga liigutus kiskus ainult aia poole, hüppas isegi juba aia otsa, õnneks sain pidama ta enne. Muidu ainult istus põõsa all kõhuli ja ootas hetke, mil ma ei vaata, et jälle spurtida.

Kas ta üldse maha rahuneb? Oskab keegi soovitada midagi, et ta rihma otsas rahulikum oleks ja ei rebiks? 5 päeva vangistust on veel jäänud, aga kiisu nõuab õue.

Kuidas

Thumbs up Thumbs down