1

Teema: Kuidas kassile head kodu leida?

Soovin leida oma tõukassile, Highland Fold, uut head kodu.
On kellelgi kogemusi, kas pigem teha müügikuulutus või anda ära kuulutus.
Ise kahtlustan, et kui lihtsalt annan ära, siis keegi kes endale rabab, äkki ei mõtle oma otsust läbi, kassiga ikkagi kaasnevad teatud kohustused.
Tegu on väga ilusa kassiga ja heade kommetega ning sooviks talle parimat. Ise ei saa kahjuks pakkuda enam.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kuidas kassile head kodu leida?

Alati on ju võimalik inimesega pikemalt vestelda, et teada saada kellele ja millistesse tingimustesse oma kiisu annad. Samuti mida pead kiisu seisukohast oluliseks - teiste kasside olemasolu, näitustel käimine, korter või eramaja, õueskäimise võimalus, millist sööki sööma peaks (spets toidu ostmine eeldab ka sissetulekut), inimese valmisolu pühendumisele (varasemate kasside olemasolu, eluiga jne.). Mina isiklikult paneks kuulutuse äraandmise kohta kuid loetleks üles, mida uuelt omanikult ootad ja enne vaataks kas inimesel ja kassil on klapp ning vestleks inimesega, kui kassile peremehel lõplikult valid. Jäta kasvõi väikene ooteaeg, tõeline tahtja ootab ja tunneb huvi.

Thumbs up Thumbs down

Tihtipeale võib vestlus olla vägagi petlik. Kõik võib väga ilus näida ja inimene tunduda suur kassiarmastaja, aga kassi võib ees oodata hoopiski mõni a-sotsiaalne kodu, kus rahapäevadel on suurem jooming, ning kassi toiduks on üldiselt see, mis endist üle jääb (kui jääb). Suured kassiarmastajad aga teevad loomale vahel pai, näitamaks talle, et ka temast hoolitakse. Lihtsalt ma tean oma kandis mitmeid ´loomaarmastajaid´peresid, kus peetakse iseenesest mõistetavaks, et kass käib jahil ja toidab ennast ise. Kassid nende kodudes elavad heal juhul aastaseks, aga sellest pole ju hullu -  võimalik uus kiisupojake täitsa muidu kuskilt koju tuua, äraandmise kuulutusi kõik kohad täis ja nii kuulen ikka ja jälle, et neil nii armas kiisupoeg kodus.
Kui mina peaksin täiskasvanud kassile uue kodu otsima, ning kui arvan et olen leidnud sobiva, siis viiksin ise kassi sinna kohale, et oma silmaga näha, kuhu mu lemmik elama asub. Samuti lepiksin kokku, et tulen kuu aja pärast veel korra kiisut vaatama. Seetõttu oleks mugavam, kui kass jääks samasse linna või maakonda. Sellisel juhul võib ju ka tasuta ära anda.
Aga kui olete nõus, et keegi lihtsalt tuleb ja viib kassi ära, siis olgu juba ikkagi raha eest, et ei satuks mõne edasimüüja kätte, või mõnele logardist luuserile. 
Oletan et kass on lõigatud?

Thumbs up Thumbs down

Kindlasti tuleb tutvuda uute omanikega põhjalikult ja mitte lubada kassi ära esmakohtumisel. Mina kutsuks külla esmalt, et saaks inimesega tutvust teha ja vaadata, kuidas ta looma suhtub, samuti uurida, miks teda just see tõug huvitab. Ning paluks ka end külla kutsuda. Alles seejärel otsustaks. Tundub ilmselt karm, aga usun, et selline "ülekuulamine" on vajalik. Kindlasti ka nõuaks kontakti säilitamist. Ning miks mitte sõlmida ka leping.
Kas kasvatajapoolne huvi uue kodu otsimisel võib ka kõne alla tulla?