1

Teema: Kassiliiv

Tere kallid kassiomanikud

Mille põhjal Teie teete oma valiku kassiliiva ostmisel? Kas on määravaks hind või midagi muud?
Kas keegi Teist teab, kas meie oma kodumaal ka keegi toodab kassiliiva?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassiliiv

Tere! Ma ei tea muidu kes toodaks Eestis, kuid kassiliivasid hakkasin ma järjest proovima. Küsisin müüa käest nõu ja sõprade käest ka. Nii leidsingi kassile lemmiku ja kvaliteetse liiva.  wink
Edu! big_smile

Villakud , Deegud ja Kassid! (L)

Thumbs up Thumbs down

Tere KassiHulluke

Aga millist liive Te ostate, kas paakuvat,mitte paakuvat, kvartspärlitega või üldse puugraanuleid? Kust Te leidsite parima?

Thumbs up Thumbs down

Ja teised kallid kassiomanikud, ootan väga ka Teie arvamusi ja ettepanekuid smile

Thumbs up Thumbs down

Zoo planetist aga kuna seda kassiliiva pole enam kaua aega olnud, siis mul polegi veel selle nimi meelde jäänud. kui ma satun sinna poodi,siis jätan kindlasti meelde!  big_smile

Thumbs up Thumbs down

Aga ma loodan väga, et Depsy saab teile kindlasti nõu anda, sest ta on siin foorumis vist kõige rohkem silma oma teadmistega jäänud. Jääme siis Depsyt ootama.  wink

Thumbs up Thumbs down

Ootan siis Depsy ja ka Teiste arvamusi kassiliivade kohta, et millist toodet ostate kassidele(paakuvat, mitte paakuvat või mõnda muud)?
Ning, mis on määravaks Teile kassiliiva puhul, kas kvaliteet v soodne hind?

Thumbs up Thumbs down

Meie kiisule sai valitud lemmikliiv ka ikkagi katsetamise teel. Tean kasse, kellele see läbipaistvate graanulitega ...... kas äkki see kristall-liiv meeldib, kuid meie kiisule see ei meeldi. Kui talle seda liivakasti panime, hakkas ta muid kohti liivakastina kasutama.
Ühesõnaga kokkuvõttes - meie kiisule meeldivad sellised 30-50 kroonised umbes, mis on tavalises toidupoes. Konkreetseid nimesid ei oska kohe niimoodi öelda. Aga see on ju kiisude puhul erinev ka. cool  cool

Thumbs up Thumbs down

mina hetkel kasutan Sanicat rohelises pakis kassiliiva, minuarust ei paaku se väga hästi ja haisema läheb ka kole kiiresti, kuigi loomapoes seda soovitati, hind on ka vänge (115.- 8,5 kg), plaanin nüüd proovida mingisugust poeliiva, et äkki on parem ja odavam ka!

Minu nõrkus on exotic'ud!

Thumbs up Thumbs down

Suur aitäh Teile tagasiside eest kassiomanikud smile
Ikka on oodatud oma arvamust jagama kõik kassiomanikud, et millist liiva Teie oma kassile ostate(paakuvat, mitte paakuvat, kvartsliiva või veel mingit muud)? Ja mis on määravaks?

Thumbs up Thumbs down

Meie kassid kasutavad hea meelega paakuvat liiva LindoCat. Hind on päris soodne, osta saab Konsumitest, Maksimarketitest, loomakliinikus on hind päris palju kõrgem. See liiv meeldib ka mulle endale, sest paakub päris hästi ja peab üsna kaua vastu. Paaris kastis on ka pärlid, ning käiakse aegaajalt ka seal asjal. Hiljuti panin ühte kasti ka ehituspoest ostetud puugraanulid, ehk pelletid. Kaks vanemat kassi on selle enamvähem omaks võtnud, aga teised ei ole sellesse kasti läinud.

Thumbs up Thumbs down

Mina kasutan marketites müügil olevat liiva Happy Cat (sini-roheline pakk ja hind sõltuvalt ostukohast 28-35 krooni). Liiv on hästi paakuv, peab üsna kaua vastu ja pätsid saab operatiivselt välja korjata, sest Sally on üsna pipstükk ja puhastamata kasti naljalt ei lähe, pigem kannatab jalad ristis  big_smile Plussiks on ka soodne hind. Sally on igatahes rahul  smile

Thumbs up Thumbs down

13 Viimati muutis Depsy (27.10.2010 21:02:27)

Kui Depsy võtsime, meie esimene kass, siis kasutasime Natusani, aga ka kassi puhul hakkas see kähku haisema ja ei olnud enam piisav. Proovisime ka uue liiva otsingutel kvartisliiva, kuid kassidele ei meelinud selle krudisemine jalgade all ja nad hakkasid muljale häda tegema, seega vahetasime selle koheselt välja, õnneks tuli Petcenter vastu ja vahetas meie teise kvartsiliiva koti BioCati vastu smile

Alates teise kassi tulekust kasutamegi BioCat'i, mida ostame Petcenterist 8 kg kott u140 kr (+ Petcentery kaardiga saame alet 7% praegu), kotist jätkub meie kahele kassile tervelt kuuks ajaks. Tegemist on paakuva liivaga ja oleme väga rahul. Kui mõnikord jääb paar päeva liivakast puhastamata siis ei ole mingit haisu koretris ja kassidele meeldib see. Meile loeb esmajoones see, et kassid seda kasutaks ja elamine ei haiseks kassikusejärgi, muidugi võiks natuke odavam olla aga elab üle smile

Thumbs up Thumbs down

Meile saabuvad homme pelleti-WC-d ehk spetsiaalsed altpoolt sõrestikuga kastid. Hetkel on pikalt olnud kasutuses üks pelleti-WC ja teine paakuva liivaga (Cats Best Öko Plus). Aegamööda on kõik kassid õppinud pelletite peal käima, seega otsustasin proovida, kas õnnestub üle viia ainult pelletitele. Põhjuseks kordades lihtsam koristada, odavam hind, ei tassita laiali mööda korterit. Aga jah, osad kassid tõesti ei võta pelleteid omaks. Näis kas meie vanim ja pirtsakam saab hakkama või ei. Kui ei, siis jääb paralleelselt kasutusse ka paakuv liiv.

Hetkel mul kassi ei ole aga kui veel oli, kasutasin Cats Best ÖkoPlusi. Mul ei ole oma kassidega väga paljude eri liivadega kogemusi aga varjupaigas töötades sai väga erinevaid katsetada ja Ökoplusile vastast ei leidnud- ei lähe niisama lihtsalt haisema, lihtne puhastada, väga ökonoomne ja kodus ei ole vaja jääke prügikasti visata vaid saab WCst alla lasta või komposti panna- biolangunev ja keskkonnasõbralik pealekauba smile

Aime - millised need pelleti WC on, kas saab siia ka pilti lisada? Ise panin pelleteid tavalisse liivakasti, aga märjemaks saades need lagunesid laiali ja pissilõhn oli üleval. Aga kui vedelik saab vajuda põhja, ega puutu kokku graanulitega, siis ju mugav põhi eraldi ära pesta ja jällegi pelletid peale tõsta.

Thumbs up Thumbs down