Teema: Hulkuva kassi steriliseerimine talvel

Tere, olen siin uus kuid loodan et õnnestub. Sisuliselt, elan linnast väljas, olen looduse- ja loomasõber, toitsin suures mahus linde ning kassid olid pigem häirivaks faktoriks. Kevadel ilmnes kogemata et üks kassidest on täiesti näljas - tikkus tuppa ning sõi korraga ära suure karbi kassitoitu. Peale seda kasside tõrje olen eemaldanud ning asunud noore kassi sihipärasele nuumamisele. Selle tegevuse raames on ilmnenud et lisaks nuumatavale kassile kes tahab pai kuid siiski on suhteliselt kuri peidab end siin ka teine kass kes on mitte vähem näljas. Mõlemad kassid on loomulikult väga teretulnud kuid nad ei saa omavahel mitte kogu aeg läbi, sõbralikum kass on kasvanud suuremaks ning kakleb tihtipeale väiksemaga; kohati samas on teineteise kõrval ning ei tee midagi (nii suvel kui talvel). Täna just nägin kuidas suurem konkreetselt ründas väiksemat isegi kui see oli juba loobunud ning lahkumas. Ise olen planeerinud nende kiibistamist ning steriliseerimist kuid mõtlen kas väiksem kass selliselt tuleva külma talve üle elab. Seega küsimus, kas täiesti õues elavat kassi võiks steriliseerida ka talvel võttes arvesse et hoiaksin teda peale oppi arsti juures kuniks taastub või miskit muud sarnast - olen aru saanud et steriliseerimine vähendab nende vaenulikkust. Mul on omal emane toakass toas kes ei käi vabalt väljas ning õuekassid on korralikut suured isased - musta on napilt näha kuid sõbralikum on ikka vahel hambad või küüned appi võtnud kui tundub et mingi piir on paitamisega ületatud seega nende toas hoidmine on suhteliselt välistatud.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Hulkuva kassi steriliseerimine talvel

See selline kahe otsaga asi. Nad kaklevad, sest tunnevad sinu emase lõhna. Seda, kas pärast opi on nad omavahel sõbralikumad, ei saa keegi ennustada. Kuid mina isiklikult kahtlen selles. Aga kui sa muretsed selle pärast, et kas nad pärast kastreerimist saavad hakkama, siis see op küll ei mõjuta. Kuid kui nad on niigi arad ja kohati agressiivsed, siis ma ei kujuta ette, kuidas sa nad arsti juurde ja tagasi saad.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Hulkuva kassi steriliseerimine talvel

Kui sa plaanid õueselavat kassi talvel steriliseerida, siis pead arvestama sellega, et teda tuleb vähemalt 10 päeva sisetingimustes pidada, et haav saaks korralikult paraneda ning kuni karvade tagasikasvamiseni on kassi kõhualune paljas ja külmale vastuvõtlik ehk teda tasuks talvel siseruumis hoida kuni karvakasvu taastumiseni.

Thumbs up Thumbs down