Teema: Kass tõmbab käpaga kõik asjad maha...

Kas keegi oskab soovitada, mida teha, kui kass tirib oma käpaga kõik võimalikud asjad lauapealt maha?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass tõmbab käpaga kõik asjad maha...

Ei muud kui kassi tuleb kasvatama hakata - nii palju kui see üldse võimalik on wink . Ma ei tea, kui vana Sinu kass on, kuid mida nooremalt sellega pihta hakata, seda paremaid tulemusi saab. Üldiselt on nii, et kass saab oivaliselt aru, mida võib ja mida mitte, iseasi, kas ta käitub ka sellele vastavalt. Mina sain oma kassi Sally päris väikesest peast ja hakkasin asjaga kohe pihta: praegu on talle selge, et kui öeldakse resoluutse häälega "EI" või "EI TOHI" siis tõesti ei tohi. Sõnad, millega keelatakse, võivad olla mis iganes, kuid need peavad olema igal korral samad. Keelates on soovitav kassile otsa vaadata ja silmad peaks suureks tegema (tundub tobe, kuid mõjub  big_smile ) . Samuti võib siis, kui kass keelamise peale ilusti sõna kuulab, talle miskit maiust anda. Ja kõige tähtsam on asja juures see, et peab olema kannatlik ja järjekindel - arvatavasti pole 2 päevaga erilisi tulemusi näha. Samas kui kass on näiteks päeval üksi kodus, toimetab ta nagu heaks arvab ja kedagi pole keelamas  hmm ... Ja veel - füüsiline karistamine unusta ära, sellel on täiesti vastupidine mõju:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass tõmbab käpaga kõik asjad maha...

Meie kass on 1 aastane... kahjuks on jah nii, et kassike on hommikul 8:30-st kuni õhtu.. 18:00-ni üksi kodus.. ja võib teha sellel ajal mida ise tahab..
füüsilst jõudu me kassi puhul ei kasuta.. pigem ongi nii, et üritame kõva häälega teda keelata ning siis ta pistab kohe plehku. smile))
peab siis lihtsalt kannatlikum olema.. smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass tõmbab käpaga kõik asjad maha...

smile Hääl ei pruugi kõva olla, kuid peab olema tõesti resoluutne ja kindel. Kui kass nii noor alles, siis on lootust  wink

Thumbs up Thumbs down