1

Teema: kuidas alustada kassipojaga??

Tere,
pole veel küll kassiomanik, kuid soov minus on küpsenud juba vaat et kümmekond aastat, pole suutnud veel otsustada, sest paljud küsimused tahavad veel vastuseid.
Kahe kuune kassipoeg, ta ju nii pisike, kuidas see tema olemine on, ta ei suuda ju veel ise hüpata voodile või tugitooli, kus magada nii öösel kui päeval? Kuidas see nii pisikeste puhul käib,  kas peab teda aitama? Kuidas need ööd siis tavaliselt sellises vanuses kassiga välja näevad?
Kuidas alustada vannitamisega ja kas peab vannitama, kui jah, siis kuidas käib kassi pesemine ja kui tihti? Olen mõelnud, et oma kassi ma õue peale jooksma ei lase, et oleks ainult toakass.
Siis need kraapimised milliseid võtteid kasutate, et diivanid terveks jääks, olen siit küll ka juba ühtteist uurinud ja lugenud, kuid hea oleks näha mõnd pilti, nt sellist mida ise saaks valmistada. Olen kuulnud, et poes müüdavad kassi kraapimispuud ei pidanud olema eriti kassidele meeltmööda. Või on ka need nii palju oma kvaliteedis erinevad? Mida soovitate?
Siit leidsin ka infot kassi WC kohta, aga ühes kirjas kirjutati mingitest saepuru graanulitest. Mis need on? Ja mis  siis parem on, kas kassiliiv või need graanulid, kuna meie kassi wc peaks jääma mitte just kõige varjatumasse kohta, siis ei soovi küll, et sealt paha haisu  tulema hakkakas.Kui tihti ja kuidas  peab vahetma?

Olen südamest tänulik igasuguse info eest kassipoja võtmisel seotud küsimustes, kindlasti ei oska ma praegu kõike küsida. Olen internetist küll palju uurinud, kui see kõik on kuidagi laialivalguv ja mitte informatiivne.
Pean veel lisama, et kodus eelnevalt koer, iiri setter, kes küll kassidest eriti hästi ei arva, kuid usun, et sellega saan ehk hakkama. Ja ma pole veel siiski 100% oma kassivõtmise valmiduses kindel, just et kas saan hakkama, kuigi mul endal kaks last ja koer ja mitte esimene koer, et nendega ju olen ikka hakkama saanud.

Loodan suurte kassisõprade abile, nad ikka väga nunnud!!!!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kuidas alustada kassipojaga??

Tere Piret! Olen ise alles värske kassiomanik ning mul oli ka vahetult enne kiisukese võtmist palju kahtlusi ning küsimusi nagu Sulgi. See on väga tubli, et Sa ikka enne kiisu võtmist tahad kõik aspektid läbi kaaluda. Ma kohe alustuseks ütlen ära Sulle, et kui sul on enne olnud koerad, siis ei tohiks kassi kasvatamisega küll probleeme olla nii, et ära muretse. Ma küll kõigile küsimustele ei oska vastata, aga proovin Sulle niipalju informatsiooni anda, kui saan alustuseks. Kõigepealt pead valmis mõtlema, millist tõugu tahad või äkki tahad hoopis segaverelist kiisut. Erinevus seisneb selles, et tõukasside, eriti kiisupoegade tervis on õrn. Mõnd tõukassi peab iga päev mitu korda kammima, mõnel peab silmi puhastama iga päev jne. Alguses peab erilist tähelepanu pöörama kiisu tervisele, sest kiisupojale võib nii mõnigi tähtsusetuna näida võiv tervisehäda saatuslikuks saada (nt. kõhulahtisus). Minul oli nii, et kui tõin teisest kodust kiisukese (oli kahekuune), siis ta sai küll diivani peale ise ja tugitooli, aga eriti alla sealt ei julgenud hüpata, siis ma teda aitasin selles. Kui ma kodust ära olin (mul on graafikujärgne töö/12 h kestab tööpäev), siis ta ei roninudki ise sinna kust alla ei saanud. Noh ja öösel ega eriti magada mul ei lastud ja ei lasta siiamaani big_smile. Kassidel on just öösiti mänguaeg tavaliselt. Mul ka on kraapimispost ostetud, aga Sul on õigus, et ega ta eriti seda ei kasuta, kuigi ega ta diivaneid ja muid asju ka ei kraabi eriti, ainult siis kuulen diivanikrabinat, kui ta tahab üles ronida diivani peale, kuigi nüüd ta juba hakkab mul vaikselt hüppama sinna. Minul hakkas ta kohe esimesest päevast ilusti liivakastis käima, pole sellega probleeme olnud, aga tean, et paljudel on, et esimese stressiga pissib igale poole. Liivakast on mul muidu kinnine ostetud talle, aga alguses jätsin lahti kuna tal eelmises kodus oli lahtine liivakast. Nüüd on katus peal ja käib ilusti seal. Vannitamise kohta nii palju, et kasse ei pea pesema väga, sest nad on ise suhteliselt puhtad loomad, ainult vajadusel, kui mustaks saab kuskil. Toakasse peb üldse väga harva vannitama ja selleks on mõeldud loomapoodides-kliinikutes spetsiaalsed šampoonid. Kassiliivaga on nii, et iga omanik valib vastavalt hinnale ja kvaliteedile kiisule ja endale meeltmööda liiva. Ma ise olen ka alles proovimisjärgus sellega, et mis parem ikka oma kassikesele. Graanuleid pole proovind, aga tean et osad kasutavad ja on rahul. Liivakasti koristan ma mitu korda päevas, et ikka puhas oleks koguaeg ja haisema ei hakkaks. Noh ja  mina olen veel selline kassiomanik, kes igaksjuhuks kui midagi kahtlast kassi juures märkan, siis kohe helistan arstile või jooksen kohale big_smile. Kui Tallinnas elad, siis soovitan Õismäe Zoovetkeskust, seal just parimad kassispetsialistid. Sööki soovitan anda ikka profitoitu (Royal Canin; Hill's jne). Muidugi oled sa teadlik, et kasse peab vaktsineerima ja ussirohtu andma jne....Aga kõigele sellele vaatamata on kiisu asendamatu loom ja kõik see vaev tasub ennast kuhjaga ära smile

Edu otsustamisel, kui veel küsimusi on, siis ehk oskan aidata!!!!

Minu nõrkus on exotic'ud!

Thumbs up Thumbs down

Tere Piret! Mina olen ka ise värske kassiomanik ja võin ütelda niipalju, et kõige kvaliteetsemad toidud on Techni-Cal. Tean seda niihästi, sest olen oma kassi sünnist saati talle neid andnud ja ka ise zooplanetis töötanud. Ma polegi veel kaubapäeval niipalju inimesi poes näinud, kui zooplanetis. Soovin Teile Tiiger-Matroškini, Tatjana, Muki , Antsu ja Tuulaga kõike head! Te peaksite ise ikka need kassi toidud ja liivad ära proovima, sest kassid on erinevad ja foorumlased ei tea mis neile meeldib.

Villakud , Deegud ja Kassid! (L)

Thumbs up Thumbs down

2- kuune kassipoeg ronib juba osavalt voodile ja maha, ei pea aitama. Sööb enamasti ka krõbinaid ja käib korralikult liivakastis. UUde koju saabudes ei tee kass oma hädasid valesse kohta. Taltsutage oma elevust, olge leebe ning rääkige vaikse häälega. Vältige kassipoja väntsutamist ning sülest-sülle andmist. Esimesel päeval võiks hoida teda ühes toas, kus kõik kiisule vajalik on ülesleitav. Kui kiisupoeg alguses suures majas vabalt jalutama lasta, siis ta äkki ei leia esimese hooga liivakasti asukohta üles, seetõttu võibki juhtuda, et teeb valesse kohta. Aga kohaneb kassipoeg väga kiiresti, paari päevaga on kõik selge. Kass saab väga edukalt hakkama ka ilma vannitamisteta, sõltub muidugi ka sellest, mis tõugu kassipoeg on. Liivakasti pange sama liiv, mis on kassipojal sünnikodus, suhelge kassikasvatajaga ja uurige ka toidu kohta, et saaks anda alguses sama toitu, millega ta harjunud.
Terve närvikavaga koer ei tee kassipojale liiga, arvan et neist võivad head sõbrad saada.

Thumbs up Thumbs down

Suur aitäh nii vahva vastuse eest. Päris tõukassi peale ei ole mõelnud, kuna näen seda oma koera pealt, et nendega on tõesti palju rohkem terviseprobleeme. Võtaks lihtsalt tavalise kassi, olen arvanud, et võiks olla emane, kindlasti lasen steriliseerida. Aga kumb oleks parem seda ma küll ei tea?  Ei oska ka arvata mille järgi otsustada.
Elan Raplas, nii et pean leppima kohaliku valikuga, kuigi tean, et seda Royal Caninit müüakse ka siin ja et pidi olema hea. Aga kas siis mingeid tavapoest ostetud konserve ja muud ei maksaks anda, mis see Sheba endast kujutab. Reklaam oli küll väga armas.
Kas on õige, et kassil peab olema toit koguaeg ees, nt koerga ju nii pole?
Ja kui vaja nt nädalavahetuseks ära sõita, mida siis oma kassiga teete, olen kuulnud, et kui toitu ja vett piisavalt ees saab kass hakkama?
LEITSILE, kui vana praegu kiisuke on ja kuidas edasised ööd kulgevad, mida ta siis öösiti teeb ja kui ta magab kus siis, kas kaissus? Kas päeval üksi olles kiisuke pahandust ka teeb? Kas peaks olema nt üks aken selliselt mitte kardinate taga, et ta saaks sinna minna, neile ju meeldib akna peal päikse käes lesida? Kas peaks muretsema ka mingi pesa moodi asjanduse, mis oleks nagu magamisase või pole sel mõtet.
Oh, nüüd tuli küsimusi nagu oavarrest.
Juhtusin youtubes  nägema üht videot kus ööseks oli kaamera tööle jäetud ja lindistatud, kuidas kass öösel peremeest magada ei lasknud, no jah, vaadata oli ju naljakas. Aga kui nii ikka iga öö on, siis läheb ju asi jamaks.

Nii olen nüüd Teie vastuste põhjal targem ja sain ka julgust juurde, läheme vist  siis üht üleni musta kiisukest mingil päeval nüüd  vaatama. 

Kassisõpradele kuldset sügist!!!

Thumbs up Thumbs down

Minu kiisu magab üldjuhul mul kaisus või siis vaiba peal voodi ees, olen üritanud talle igasuguseid pesasid tekitada, aga sinna ta magama ei lähe, seega mina leian et pesa ostmine on mõttetu kuna kiisud magavad ikka seal, kus neile meeldib. Ja ka Sheba't olen oma kiisule ostnud vaheldudeks Hillsi ja Canini konservidele, aga kuivtoit võiks ikka olla kliiniku või loomapoe oma. Ja mina hoian kassil kuivtoitu koguaeg ees, aga konservi saab õhtul ja hommikul. Osadelt olen kuulnud, et pideva toidu ees hoidmisega on kass ülekaaluliseks läinud, aga kassid ikka üldjuhul ei söö ennast üle. Minul näiteks emane kass, vb üks suur vahe mis on emasel ja isasel kassil, et steriliseerimine on kallim, kui kastreerimine ja see operatsioon on ka keerulisem ning kiisu taastub üldjuhul sellest kauem, aga ma arvan et erilist vahet ei ole, mõlemad on ju armsad.
Mina veel pole nädalavahetuseks päris üksi jätnud kassi, aga ma arvan ja olen kuulnud, et võib küll jätta, peaasi, et vesi ja söök on ees ja tuleb arvestada sellega, et vesi aurab ära, nii et tuleks suurem kogus jätta kohe vett.
Kiisuke mul öösiti ikka möllab, tahab teki alla pugeda ja kui varbad teki alt välja jäävad, siis hakkab nendega mängima. See häirib küll natuke, aga siis ma jälle tõstan ta maha voodist ja leiab endale teise asja millega mängida. Ma arvan, et mul kiisu nii väike veel, et küll ta maha rahuneb. Mul lihtsalt ei ole magamistoal ust ees ja ei saa kuidagi kassi piirata selles mõttes. Minu kiisu pahandust pole teinud siiamaani, kõik asjad on terved kodus kui tulen, ma arvan et ta magab enamuse päevast, sest kui ma õhtul tulen, siis hullatakse nii, et seda nägu big_smile Ja tean jah et kassidele meeldib aknalaua peal käia, aga mul kiisu veel nii väike, et ta ei saa sinna, tulevikus võiiks ja mingi aken olla kust  ta saab välja piiluda.

Loodan, et sain kõigile küsimustele vastused antud. Ja anna, siis teada, et kuidas kiisu oli ja et kas võtsite ta endale. Edu!

Minu nõrkus on exotic'ud!

Thumbs up Thumbs down

Kui kass tuli, ostsime talle liivakasti (täiesti tavalise lahtise kasti), kassiliiva, kühvli liiva puhastamiseks, ühe paki Royal Canini babycat krõbuskeid ning Royal Canini babycati konservi, kassi toidunõud ja kassidele mõeldud piima. Sigur oli 1,5 kuune, kui me ta endale saime. Tõime ta sooja räti sees läbi Tallinna kesklinna, ta oli väga uudishimulik ja vaatas lihtsalt ringi.

Ta oli kohe väga uudishimulik, ei mingit hirmu ega kartust, vaatas meie 40-ruuduse korteri üle ning tundis end täiesti hästi. Sõi kohe krõbuskeid ning panime talle ka vett, kuid seda ta eriti ei osanud juua, aevastas muudkui. Lisaks oli tal kõht lahti, kui ta tuli.. Ja kõige lõpuks tegi ta tugitooli taha ka oma häda ära sad See oli üsna kurb, mitu korda läks sinna taha ja natuke kurb oli, et meie kooselu nii algas. Näitasime talle liivakasti ning mõningate mööndustega tegi ta oma häda number kaks liivakasti, aga pissis ta lausa poolteist nädalat nii voodisse kui liivakasti. Üsna masendavaks muutus, kuid nüüd pole ta enam kaua valesse kohta teinud, liivakasti tunneb hästi. Ostsime igaks juhuks ka uriinineutraliseerijat, kuid seda polegi vaja läinud. Tegelikult pole meie liivakast nii väga liivakast, seal on väikesed graanulid, mida võib ka WC-potist alla lasta ja see on väga mugav smile

Mänguasjadeks on tal nii poest ostetud pallikesi ja karvaseid lelusid kuid täpselt sama pinget pakuvad talle ka fooliumipallid, tühjad pudelid, tikukarbid ja kõik muu. Muretsesime talle kaalu, et selle järgi ussirohtu anda ja paari päeva pärast lähme temaga esimesele vaktsineerimisele, sest plaanime temaga ka õue minna. Kraapimispuud meil ei ole, kuid on alternatiiv ukse küljes - teatud materjalist peaagu laeni ulatuv atribuut, mille peal ta saab nii küüsi teritada kui ronida. Lisaks pole meil ka peent mööblit, nii et mööbli peal võib vabalt ronida.

Lisaks oleme ostnud talle techni-cal krõbuskeid (need talle nii väga ei maitsenud) ja erinevaid konserve, mis loomapoodides saadaval on, kõik on kenasti ära söödud. Ka mingit kassivitamiini/maiust oleme andnud, kuid seda harva, aga meeldib talle see ikkagi.

Üldiselt olid esimesed nädalad üsna väsitavad, jätsime ära kas kooli või töö, et kiisupojaga kodus olla, nii enda kui tema enese pärast. Kartsime pisut, et ta jääb kuhugi kinni või ei julge enam tugitooli seljatoelt alla tulla. Nüüdseks on kassipoeg juba ise täiesti ära harjunud. Öösel magab kaisus või lihtsalt lähedal, päeval kui kodus oleme, siis süles ja kui ära oleme, siis diivani sees.

Kasvatame teda praegu, et ta käsi-jalgu ei õpiks mänguasjadeks tunnistama, kuigi vahepeal on keeruline, sest kassipojad ei hammusta ju kõvasti.. aga suured kassid kindlasti! Väga meelivad talle ka saapapaelad ning juhtmed, aga loodame, et aktiivne kasvatustöö kannab vilja!

Kindlasti on su otsus väga läbikaalutud ja õige aeg on kassi võtta! Võrreldes koeraga on kassi kindlasti lihtsam pidada ja kasvatada, sest ta saab endaga juba päris väiksest peast ise hakkama. Õhtul koju tulles pole midagi paremat, kui ootav kass, kes on igatsenud sind näha juba alates sellest minutist, kui sa uksest välja läksid smile