Teema: Pärslane

Saan õigepea omale emase Pärslase.
Ning tuli siis ka paar küsimust.
Ei tea veel täpselt kas paberitega või ilma, aga lugesin siis, et nad eriti ei kraabi ega lõhu kas see vastab tõele ?
Ning millise liivakasti kasuks otsusada kas katusega jne...
Ja kas plastikust söögitops sobib ?

Rääkige siis kõik oma pärslastest ning mida neile teha meeldib jne...
Mida nad teil kodus teevad kuhu te ta panete kui kodust ära lähete nt: tööle jne...
Ja milliste mänguasjadega talle meeldib mängida ning kas on ka probleeme mingi asja suhtes temaga või pahandusi .
Kuidas karvaajamisega lood on.
Aitäh kes viitsivad vastata :roll: :s6ps:

I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.

|| Poochie ||

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Pärslane

Minul on kodus pärslane, kes mulle kullastki kallim:).
Pärslased on oma iseloomuslt padjakiisud, ehk hästi rahulikud, kuid samas salakavlaust ja krutskeid täis (vähemalt minul on selline kodus).
Eks nad ikka kraabi, aga suuremat sorti lolluseid mina pole kunagi näinud (kõik tapeet on seintel, kardinad alles, diivanid ilusa välimusega), küüsi tahavad kõik kassid teritada, aga selleks tuleks osta kratsipuu.
See, millise wc kasuks otsustada, on küll maitse asi, meil on katusega wc-maja ja oleme mõlemad rahul, puhas ja korras.
Sööginõu puhul on sama lugu, vahet ei ole, mis materjalist (meil on metalsed nõud).

Tööle/kooli minnes on ta meil kenasti kodus, öösel pole ta üksi olnud, siis viin kas ema juurde või kutsun kellegi meile teda hoidma.

Pärslase puhul tuleks eelkõige silmas pidada seda, et neid tuleb iga päev kammida ja samuti ka silmi puhastada (silmad "joosevad" vedelikku- see on pärslastele omane, sest ta on selliseks aretatud, pisaranääre on veidi vales kohas ja see surub laugudele ning tekib silmavesi).
Karvaajamisperioodil tuleb seda karvakest ikka tonnide kaupa seljast maha.

Mängib erinevate mänguasjadega, lemmikuks on hetkel meie hommikuti teki alt väljaulatuvad varbad.

Minu pärslane Marius BOY Diask on meie maja Kuningas ja iseloomult selline, et oskab saada, kõik mida iganes ta tahab.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Väga tore wink. Kas Sa ise ei lähegi kiisut ostma? Soovitaks igaljuhul  paberitega kassi.
No minu kassi puhul vastab küll tõele, et pärslased on rahulikumad, sest tema eriti pättust ei tee, kuigi igal kassil on oma iseloom.
Kas valida kinnine või lahtine liivakast jääb Sinu otsustada, kuigi mina eelistaks kinnist, kuna kraapides ei lenda nii palju liiva välja ning kassil oleks nagu oma WC wink. Pealegi on lõhna ka vähem tunda.
Kui kõik on kodust ära siis kass jääb lihtsalt korterisse üksi, kuid enamasti ta magab wink
Kindlasti tuleks vähemalt paar korda nädalas ka kammida.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Muhv on meil ära lõhkunud täpselt ühe kruusi ja seda tänu mu enda lohakusele (olin just nõusid pesnud, rätik oli kapi peal ja nõud seal kuivasid. ja kuna kass üritas kapi peale hüpata ebaõnnestunult, siis haaras küüntega rätikust ja tõmbas tassi maha). muidu meelega ei ole mdagi lõhkunud, pahandusi ei tee, kui välja arvata see, et ta peab mu käsi mänguasjadeks:P

See tuleb sellest, et algusest peale ei tohi kassiga kätega mängida, vaid ainult mänguasjadega, sest muidu enam kass aru ei saa, et käed polegi mänguasjad. suurena on aga see väga valus, kui kass hammustab.

Teine asi, mi enne kassi võtmist tuleks ära otsustada, on see,kas plaanid teda oma magamistuppa lubada või mitte. Meil on magamistoa uks kassi ees suletud ja sinna pole teda kunagi ööseks lubatud. kui alguses lasta, siis pärast enam teda sealt ära ei saa ka.

probleeme otseselt ei ole, kuid vahel jääb natuke kakat kassi pükstesse, siis peab peput pesema. neil on lihtsalt nii paks ja pikk karv seal, et see on paratamatu häda.

muu on siin Rahelil ja närilisel juba kenasti ära öeldud.
kausid on meilgi metallist ja üks on keraamiline. wc on kinnine- ei kraabi nii palju üle ääre.

edu!

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

Aitäh abi eest smile

I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.

|| Poochie ||

Thumbs up Thumbs down

Ei tea veel täpselt kas paberitega või ilma, aga lugesin siis, et nad eriti ei kraabi ega lõhu kas see vastab tõele ?Vastab küll.
Ning millise liivakasti kasuks otsusada kas katusega jne...Võibolla jah katusega. Mu enda kassil küll ei ole katusega aga tal on rahulikus kohas.
Ja kas plastikust söögitops sobib ? Ei soovita.
Mõnel kassil on selle vastu allergia. Soovitan spetsiaalsest looma poest ostetud portselanist või siis savist nõud. Kindlasti ei tohi olla kauss punane, sest see võib ta vihakseks muuta.

Mjäuu. Kiisuke karvane.

MUL on muidu kull pärsia ja siiami segu aga ta käitub huvitavalt

Thumbs up Thumbs down

tongue  tongue  tongue kuule mis su kassi nimi on mu sobral on ka pool parslane

Thumbs up Thumbs down