Teema: Palun andke nõu

Tere.
Meie Printsiga läks pahasti ja ta nüüd kaugel siit.  Nii kurb, nii kurb, et pole sõnu.
Aga mõtlen, et kui kunagi plaanis uus kassike võtta, mida peaksime teadma?
Kas peaks mingi aja hoopis vahet pidama ja mida teha Printsi asjadega; magamismaja, kraapimispuu, hiired ja wc ning transpordi puur.
Ta põdes katku ja hiljem see kõhulahtisus, mis sai talle surmavaks.
Palun aidake, kui teate sellisest olukorrast.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Palun andke nõu

Räägitakse, et uus kiisu aitab valust üle saada, kuigi Printsi kindlasti keegi kunagi asendada ei saa.

Printsi asjadele tuleks teha korralik deso - on igasugused steriliseerivad spreid, uuri loomakliinikust. Liivakasti loputa korduvalt keeva veega, tapab enamuse mikroorganisme. Suvel pane asjad päevaks kuuma päikese kätte, ka see aitab igasugustele pahadele bakteritele lõpu peale teha.

Thumbs up Thumbs down

Pesime wc kange domestosega ja keeva veega seisis ka. Põrandad ka domestosega tegime üle. Uurin kliinikust, millega veel saab kindlustada.
Aga kunagi kuulsin, et peale katku ei tohi ruttu uut looma võtta. On see tõsi?
Aga väga tänan, kes vaevub aitama nendes küsimustes.

Thumbs up Thumbs down

Ok, kui hoida tema asju kuumas jne. -aga terve korter oli ju tema kodu, ta magas igal pool, olime koos kõikjal. ei saa ju pehmet mööblit välja tassida .
Kardan , et kui võtame uue kiisu, et äkki teeme talle paha.
Eriti katk hirmutab.

Thumbs up Thumbs down

Kui võtate plaani uue kiisu soetamise, siis ikkagi juba vaktsineeritud kassipoeg. Katku vastu kasse vaktsineeritakse. Teie Printsil oli tore raviarst, kindlasti oskab ta head nõu anda selles asjas.

Thumbs up Thumbs down

Viimane mälestus

Thumbs up Thumbs down

Soovitan kindlasti võtta kompleksvaktsiiniga vaktsineeritud kassipoeg. Ja, et päris kindel olla, siis võiks kassipoeg olla vaktsineeritud kaks korda 1 kuuse vahega. Katkupisikut niisama lihtsalt välja ei saa. Ainuke arvestatav võimalus on toidunõud, transapordipuur, pissikast kuumutada saunalaval pool tundi vähemalt 90 kraadi juures. Ainult see moodus on andnud kindlaid tulemusi. Vähemalt pool aastat ei tohiks tuua korterisse ühtegi vaktsineerimata kassi. Võtta võiks ka juba katku läbi põdenud kassipoja. Katku läbipõdemine annab eluaegse immuunsuse.
Mul on neid nöpsikuid lausa 3 väikest imet, kes selle koleda haiguse seljatasid:
http://www.kassiabi.ee/index.php?1021122710548519

ainult punane läks kiisumaale sad

Igatahes aitab murest üle kiiremini pisike karvapall. Edu lemmiku leidmisel.

Thumbs up Thumbs down

Kõik Printsi asjad kuumutan nüüd laval pool tundi.
aga selline mure veel: mina Printsiga päris koos ei elanud, aga väga tihti olin seal.
Aga minu enda kodus veel 2 kassi üks 10,. ne ja teine 4ne. Kas ma pean veel midagi kartma ka?
Käsi küll pesin ja kokku neid kasse ei lasknud, aga riided jne. ??

Thumbs up Thumbs down

Saan aru, et need kaks kassi on siis vaktsineerimata. Mina ise küll vaktsineeriks kassid ära pigem, kui elaks koguaeg hirmus, et äkki tõin pisiku kaasa. See on väga salakaval bakter. Kapseldub kui ebasobiv tingimus ja elavneb pool aastat hiljem näiteks,  kui sobivad tingimused saabunud. Õhu kaudu ei levi. Ikka just käte ja jalgade kaudu. Kõik kohad, mis puutunud kokku oksega, pissiga, ilaga, kakaga on ohukohad. Nii võid ka jalgadega koju tuua.
Ainult käte pesemine kindlasti ei aita, kui oled pissikasti pesnud kätega või andsid tabletti paljakäsi.
Katku peiteaeg on 3-5, aga ka vahel kuni 10 päeva. Loodan, et kõik on hästi.

Thumbs up Thumbs down

Jah laval peab olema temperatuur üle 90 kraadi. ise kuumutan terve tunni. Seni kuni ise olen ka saunas.

Thumbs up Thumbs down

Ma tänan väga nõuannete eest.
Aga küsimusi veel: Kui lasen vaksineerida katku vastu , kui kaua see toimib?

Thumbs up Thumbs down

vaktsiin kinnistub kaks nädalat peale selle tegemist ja siis kehtib aasta aega. Iga ühe aasta tagant tuleb teha jälle uus kompleksvaktsiin, mis sisaldab ka katkuvastast vaktsiini.

Thumbs up Thumbs down

Opppaa, kui noor ta oli. Nutan siin omaette ta pilte vaadates. :cry:

Aga jah, oleks õige, kui tuba oleks mõnda aega tühi, et katk ikka välja jõuaks minna jne.
Loodame, et uue kiisu tervisega on parem lugu, kuid Prints oli tõsiselt super ilus kiisu.

Ja iga looma hing sünnib uues kehas, võibolla on uus kass Printsi hingega?! :ingel:

Ladie\'ga nurrumisest väsinud.

Marmalade, me igatseme Sind. Taevas vajas ingleid.. 02.06.2008. - 20.07.2009.

Thumbs up Thumbs down

14 Viimati muutis tavakasutaja (27.08.2010 10:32:08)

Tere.
Juhtusin jällegi siia portaali. Ja Printsist lugedes ikka nutan.
Aga Printsu asemel on nüüd Princton smile Vakstsineerisime enne ära kui tõime ja igati asjalik kiisu.
Aga see kiisu hoiab OMA peremeest:) mina kõlban ka , kui juhuslikult üksi on.
Ja jutakas ta pole, ennem vist laulma hakkab:) no pillimehe kass ju.
Lisan ka Princtoni pildid.

Thumbs up Thumbs down

Issand kui kahju Printsist!  sad  Aga kas tõesti oleks targem kass ennem kojutulekut vaksineerida? yikes Te tõesti hirmutasite mind. Mul on ka päris suur lootus kass saada, ja ma tulevikus saangi. Aga võibolla tõesti mina ja me Kõik peaksime ikka selle üle järele mõtlema. Need just kõige hullemad haigused...  hmm  Ma juba mõtlesin eile endamisi, et ma olen juba kõigeks valmis et kass võtta. Aga eks vist jah... panin ikka veidike tarka siin!  big_smile  Nüüd on mul muidugi rohkem tööd, ma polnud veel haigustele mõtelnud... appss siis, ma siis ruttu vetsu, mul ka vist midagi viga!! big_smile  neutral

Villakud , Deegud ja Kassid! (L)

Thumbs up Thumbs down