1

Teema: teise kassi muretsemine

Tere,

Liitusin äsja kuna vajaksin nõu teadjamate inimeste käest. Nimelt mul on 2-aastane kastreeritud kass. Ta on muidu väga memmeka iseloomuga, sõbralik kassike. Suvel on ta enamuse ajast maal, kus on ka vanemad emased steriliseerimata kassid (tema ema ja vanem õde). Ema ei salli meie kassi üldse ning ka õde tõrjub teda enamuse ajast, sest meie kass tahab kangesti mängida ja mängib ikka isasele kohaselt (liiga tugevasti vast) nii et suur kisa lahti teiselt poolt. Elan ühetoalises (köök-tuba).
Asjade kokkulangemise tõttu on nii, et kass arvatavasti peab enamuse ajast üksi kodus olema ning ma ei tea, kuidas ta seda talub. Mõtlesin, et võiks võtta teise kassi juurde, sest koos on ikka toredam, kui üksi. Mis te arvate, kas see on väga paha mõte?
Mõtlesin muidu võtta umbes temavanuse emase varjupaigast, aga ma tahaks enne veenduda, et nad saavad hästi omavahel läbi. See toob mind järgmise küsimuseni - kas on võimalik kuidagi ennem kindlaks teha, kas kassid omavahel sobivad? Oma kassi sinna kaas võtta vms?

Aitäh vastajatele!

Thumbs up Thumbs down

2 Viimati muutis Piitsu (19.08.2010 17:32:47)

Vasta: teise kassi muretsemine

Selle kokku sobivuse koha pealt, ma arvan, et kui ilusti rääkida, räägi varjupaiga inimestega, et kas on võimalik katsetada. Kui tõesti mingi ajaga nad omavahel ära ei harju, siis ei tohiks olla raske tagasi viia.
Kindlasti võid neilt nõu küsida selle kohta, milline kass neil seal varjupaigas sinu kassi iseloomuga sobiks jne. Külasta, uuri. Ei pea olema nii, et lähed ja võtad kassi, võid ka korduvalt uurimas käia, kassidega jälgida, nendega tegeleda.. Kui sobiv välja valitud, ei peagi kohe koju viima (broneerid). Võid harjutada lõhnadega. Näiteks oma kassi lemmikasja viid varjupaika teisele kiisule nuusutada ja siis lase väljavalitu lõhnadega kokku saanud asja oma kiisul läbi nuusutada. smile
Küsi varjupaiga töötajatelt nõu, ole kannatlik ja saad nad ikka kokku viia. Harjumisaeg on neil tavaline. Siin foorumis palju juttu selle kohta, kuidas kasse harjutatakse ja kuidas kellelgi käituvad.

Iseasi, kui palju sa ikka neile tähelepanu annad- kiisukesed võiksid ikka inimeste tähelepanu ka piisavalt saada! Topelt küll tore, aga vajavad topelt tähelepanu ja hoolt.

Thumbs up Thumbs down