Teema: Mure kiisuga, palun aidake.

Tere

Ma võtsin kaks nädalat tagasi endale kassipoja, 2,5 kuune ning 5 aug. saab 3 kuuseks.
Alguses polnud kassiga probleeme, käis ilusasti oma poti peale. Kuna ta oli harjunud liivakastis käima ning mul on liivata kast, siis üritan teda vaikselt harjutada selle peal käia. Alguses panin rohkem liiva ning iga kord vähendasin, aga ta on siiski harjunud käima liiva peale, kuna kraabib pidevalt potti kuigi seal liiva pole. Tegi oma hädad ilusasti ära, kuni ühel päeval hommikul avastasin, et oli kraanikaussi kakanud. Ma tean, et tavaliset karistatakse looma nii, et pannakse ninapidi sinna lähedusse, et aru saaks, et nii ei või. Tegingi seda ning siis tõstsin ta poti peale tagasi, kuhu ta käima peab, et mõistaks, et sinna peab tegema. Peale seda käitumist mõtlesin kiisut jälgida, siis hakkas jälle korralikult õigesse kohta tegema. Täna hommikul ärgates avastasin, et ta oli köögis põrandaharja kühvli peale teinud. Käitusin jälle samamoodi nagu esimesel korral. Kuid siis mõtlesin, et küsin siit, ehk oskate teie mind rohkem aidata.
Kass meeldib mulle väga, aga ma ei tolereeri sellist käitumist ning ei tea, kuidas õpetada talle õigesse kohta käima pidevalt. Pole võimalik kassiga koos elada, kes võib niimoodi aastaid käituda.

Palun aidake.

Tervitades
Zatine

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Mure kiisuga, palun aidake.

Mhmm? Liivata kast? Esimest korda kuulen..  Siis pole ime, et iga siledam pind on justkui wc.  Ning kassil on kraapimine pärast häda tegemist veres, olgu liiv või mitte..
Ja peale selle, see ninapidi sisse süsteem ikka pole õige.
Kui kass on pahandusega hakkama saanud ja jääb alles hiljem vahele, siis kassile sa küll seda selgeks ei tee, et ta miskit valesti tegi.

Thumbs up Thumbs down

Kuna ta on harjunud liivaga siis ma jätan talle sinna asti pisikese hunniku seda smile
Peale seda pole enam probleeme olnud.

Thumbs up Thumbs down

4 Viimati muutis Depsy (11.08.2010 19:25:10)

Oota nagu pissib ja kakab tühja kasti v? Kassid on juba loomupäraselt sellised puhtad ja korralikud loomad, kes omas mustuse peavad saama ära peita. Isegi pelgalt pissi või kaka hais ajab neid närvi ja nad lähevad kasvõi tagasi oma häda juurde et sinna veel peale kraapida. Sina lased ka ju vett peale vetsus, mis moodi siis tema käituma peaks - liiva peale kraapimine on talle sama, mis inimesele vee tõmbamine.

Kassipoja hädad ehk ei haise aga täiskasvanud kass omad küll, kuidas sa kavatsed liivata kasti puhul selle haisuga hakkama saada, kui kass suureks kasvab?

Thumbs up Thumbs down

Aga kui kass pissib liivata kasti? Siis see ujub ju kohe ja kass enam sinna ju ei lähe...
Mhmm.. kassipissised käpajäljed mööda elamist...
Osta normaalset kassiliiva, kassil parem ja endal kah!

Thumbs up Thumbs down