1

Teema: puugid teevad liiga

Mul mure ja juba teist aastat järjest. Nimelt, kui kass maal olles mõne puugi külge korjab, siis ei ole see kiisu jaoks lihtsalt üks putukas, vaid sellest tekkib tõeline haavand, mis ilmselt sügeleb ja mida on vaja pidevalt lakkuda, kraapida jne. Haav on veritsev ja paraneb aeglaselt.

Eelmisel aastal tekkis see meil augustiks - algul ma püüdsin kassi keelata, määrisin ja puhastasin haavasid, kogu aeg oli tunne, nagu paraneks. Novembris panin krae kaela, antibiootikumid, hormoonsalvid ja 4  !!! nädalaga oli kass terve.

Sel aastal olin tublim, ostsin kassile puugirohu, mis pidi puugid eemale hoidma ja mitte laskma kinnituda kassi külge (frontline vist)

Igatahes... 10 päeva hiljem oli kassil 3 puuki. See oli mai algul. Kõik kolm haava veritsevad, leemendavad. Aprilli lõpu poole tegi loomaarst taas hormoone ja antibiootikume. Loomaars arvas, et on vaja ära oodata, kuni haavad paranevad ja et siis saab uurida kassi rohkem (veri, nahaprobleemid, allergiad), aga probleem on selles, et kaks haava asub allpool kraed e tagakäpa küüned on nende haavade pidevad külastajad.

Ma näen kuidas kiisu piinleb, tal nii sügeleb....

Nädal tagasi tehti kassile ka kompleksvaktsiin, peale selle tegemist ütles alles arst, et kahjuks nüüd kolm nädalat ei saa hormoonravi teha, mis võtaks kassil sügelust alla, kuna see pidi vaktsiini toimele kehv olema.

Kass on hullus hädas.... stressist on karv lahti, ise püüab pidevalt sülle ronida, et ainult keegi sügaks teda.

Kas keegi oskab midagi soovitada, mis leevendaks kiisu piinasid?

Thumbs up Thumbs down