Teema: Ameerika Curl ja selle tõu aretusest

Nii-nii. Mina jälle Teie juures tagasi. Viimati suhtlesin siin foorumis kui minu "krantskass" Gogglebox Doggie sai oma pisikesed ja siis otsisin neile kodu- need pisikesed on nüüd juba ammu uutes kodudes ja elavad ilusat elu.
Aga see oli pisike taastutvustus.
Nüüd aga probleemi juurde.
Nimelt juba aasta aega on mul "uus-oma elu" ning sinna juurde kuuluvad ka kaks emast Ameerika Curl kassi- kes siis elukaaslasel 4 aastat tagasi ostetud.
Kuna ma ise pole varemalt olnud tõukassi omanik siis igasugused klubid, kassinäitused ja kassiaretus on mulle võõrad.  Samas koerte aretusreeglid, näitused jne on mulle väga tuttav teema kuna juba 4 aastat tegelen aktiivselt pikakarvaliste bernhardiinidega.  Ja nüüd alles hakkasin uurima kasside kohta, sest leian ,et üks Meie curlidest on väga tugev oma tõu esindaja ning usun ,et tal on palju anda tõu parandamisel -edendamisel. Sellel kassil on olemas 3x CAC ja 1x CACIB (teisel 2 x CAC) ning mõlemal on kõik käidud näitused hindega Exellent ( teine kass 2 võrra vähem käinud).  Kuna eestis ei ole sobivat isaskassi siis hetkel otsin paarilist välisriikidest ning hetkeseisuga on jäänud ka paar kassi silma.  Nüüd aga tagasi teemasse- olen "surfinud" nii Felix'i , Cato, Jessy lehekülgedel ning uurinud läbi kõikvõimalikud blanketid ja dokumendid- aru olen saanud ,et kasside aretusreeglistik on märksa karmim ja vöhempaindlikum kui koerte, kuid siiski on mul jäänud lahtisi küsimusi, millele pole vastust eestikeelsetelt lehtedelt leidnud.  Kas leidub siin foorumis inimesi kes on täielikult "teemas" ning oskavad minu esitatud küsimustele vastata- kui on siis aga hakkan neid laduma(juhul kui leidub). Samuti sooviks ma liituda mingi eespool nimetatud klubiga, kuid ei tea millisega ning mis tingimused etc neil on.
Pildil on siis kass kellest jutt. Tema õe pildi võin hiljem lisada.
Kassi nimi on Fatima Mignolette.

Suurimad tänud,
Maaria

Vasta: Ameerika Curl ja selle tõu aretusest

Tõstatan teemat. Vabandan topeltpostituse pärast, aga äkki leidub siiski keegi?

Peaks liituma selle klubiga, mille näitustel kassid on käinud. Kui astuda teise klubisse, siis tuleb hakata otsast peale näitustel käimisega. Järgmisena tuleb registreerida kasvandus, ning siis võib ka paaritada.

Thumbs up Thumbs down

Mina ei tea sellest tõust midagi, kuid minu esimene küsimus tekkis, kas kõigis kolmes organisatsioonis on see tõug aktsepteeritud. Pole mõtet ju liituda klubiga, mis seda tõugu ei aktsepteeri. Ja uuriks ilmselt, millise klubi alla on enamus selle tõu aretajaid koondunud.