Teema: Kass kakab igale poole

Mure siis sellien, et meil kodus umbes 2,5 kuune siiami kassipoeg. Võtsime ta endale rohkem, kui 1 kuu tagasi. Ma ei teagi miks vana omanik kassipoja nii vara ema juurest ära andis alles hiljem saime teada, et kassipoeg nii väike oli (endal pole eriti kogemust kassi vanuse ja kasvuga)
1 kuu oli kõik jumala normaalne. Käis ilusasti enda potil. Ükspäev lihtsalt kakas meile arvutilauataha. Sai ka karistada ja viisime potile. Mõnda aega oli kõik jälle korras aga siis läks hullumajaks. Kass hakaks meie voodisse kakale. Siis hakaksime enda toa ust kinni hoidma, nüüd kakas kass  kõik tekid, mis eamises vähegi leidus täis. Diivanikatted ja tugitoolid ja vaibad. Kõike seda mõne päeva jooksul. Liivakast oli puhastatud uks lahti söök ja jook olemas kõik ok. On saaniud karistada ja teab täpselt, kuu häda tegema peab aga ikka teeb igale poole mujale ka.
Peale selle ei oska ta ennast ise kasida. Kõik käpad ja pepu on kakaga ja liivatükke täis. Isegi saba on sitaga koos. Olen teda ise mitu korda pesnud kuna hais on välja kannatamatu. Peaksin temaga arstil käima kuna eile avastasin ka kakas verd, kui järgmist miinivälja koristasin. Aga enne mõtlesin siist nõu küdida mida teha saaksin? Olen kurb kuna kiisupoeg meeldib aga sellist kakamist ma enam kaua välja ei kannata. Ussirohtu on kiisupoeg ka saanudnädal tagasi.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass kakab igale poole

Te olete teinud vale otsuse, kui hakkasite kassipoega karistama. Kassi saab kasvatada ainult teda heaga suunates ja näidates. Aga antud juhul tundub, et kassipoja tervis ei ole korras. Kirjutasite, et kõht lahti, seetõttu ta igalepoole asjal käibki. Võite siiski loota, kui tervis jälle korda saab, siis muutub jälle korralikumaks, aga te peate talle ikkagi selgeks tegema, et armastate ja hoolite temast, vastasel korral jääbki ta teile kätte maksma.

Thumbs up Thumbs down

Ma loodan, et siis, kui kõhuhädad läinud kaob ka kakimine. Oleme proovinud nii hea kui ka halvaga. Alguses ei karistanud kordagi ja siis võtiski nõuks, et võibki nii teha. sad

Thumbs up Thumbs down

Tegu on alles titega, kes ei pruugi endale teadustadagi veel, kuskohta alati häda teha tuleb (mis sest, et teie arvate, et ta teab küll!). Praegune olukord võrdub sellega nagu te karistaksite imikut, kui ta mähkmetesse oma häda teeb ja lisakaristus selle eest, et tal kõht lahti on ja ta on nii jobu, et nagu ta ei teaks, et tal kõht lahti ei tohi olla. Kui kassipojal kõhuprobleemid on, siis on üsna normaalne, et häda võib sattuda valesse kohta (ja kindlasti mitte sellepärast, et ta nii noorelt 100%liselt teaks, kuhu häda teha tuleb või et ta teile kätte maksaks). Tasuks üle vaadata kassile antav toit ja sellise pikema kõhuhäda puhul tasuks konsulteerida ka loomaarstiga, väga sageli see probleem ise üle ei lähe ja kassipoja tervisele pole selline kõhulahtisus kuigi hea.

Thumbs up Thumbs down

Tundub, et valedesse kohtadesse pissimise/kakamisega on probleeme vaid tõukassidel.  Või siis juhtudel, kui kass peab vimma millegi vastu või on talle liiga tehtud.

Thumbs up Thumbs down

Ega te kassile piima, koort või hapukoort ei anna? Need ei ole kassi(poja) seedimisele sobivad ja võivad kõhulahtisust põhjustada? Mis toidud on kassi menüüs? Karistamine jätke ka vähemalt nii kauaks ära, kuni kassi tervis korras või pigem isegi alatiseks smile Kui juba verd tuleb, siis muidugi veterinaarile ka! Nagunii peate esmased vaktsiinid tegema.

Kindlasti ei ole seedehäired või kastikasutamise probleemid tõukassidedele iseloomulikud. Siin tundub, et tegu järjekordse paberitata "tõukassiga" nagunii.

Thumbs up Thumbs down