Teema: Kaks õnnetut paluvad heade inimeste abi...

26.01.2010 -
Enda võimalust paremale elule ootab lehmakirju pikakarvaline kiisu. Praegusel hetkel elab loomake tänaval ja süüa saab siis, kui mõni hea inimene tema jaoks palukese leiab. Tänaval veedetud aeg on kiisule jälje jätnud ning silmad on tal haiged. Kui keegi on nõus kiisule sooja toanurgakest pakkuma, saaks ehk päästa ta nägemise, silmad ja elu!

Inimest ta usaldab ja otsib sooja lähedust.

27.01.2010 -
Saime kiisu keldrist kätte ja praegu soojendab ennast vannitoas. Nälg ja janu olid loomal suured
Lähemal uurimisel ja esmapilgul pakuks, et kiisul on lisaks silmadele ka kõrvad põletikus. Saba juures on tal lahtised haavad - kas siis kaklustest vms. Silmad on tal tõeliselt koledad ja punnis kõhuke viitab ussidele.
Kiisuga lähme homme kliinikusse ja seal selgub siis edasine!

Otsime ka kiisule hoiukodu, sest praeguse seisuga peab ta kogu meil veedetud aja istuma vannitoas, et vältida kokkupuudet isiklike loomadega. Kiisu on ülisõbralik ja poeb igal võimalusel sülle Hoiukodu pakkujale teatame aga ette, et kiisuga tegelemiseks ja tema raviks on vaja palju aega ja tugevat tahtmist. Kindlasti määratakse talle antibiootikumikuur, mis kestab minimaalselt 14päeva.

Kui otsid endale looma, kes väsimatult enda tänu näitab - on see kiisu just Sinule.
Hoiukodupakkujat üritame igati nõu ja jõuga aidata ja võimalusel saame ka kiisu ise ära tuua!

Viimased pildid kiisust on aadressil: http://www.pesaleidja.ee/content/kass-haigete-silmadega-kiisu-s-26012010

28.01.2010 -
Tänaseks on käigud tehtud - uudiseid nii häid kui halbu..
Nagu tavaks, alustan halvast..
Koos valge tõbise kiisuge (nüüdseks oleme ta Milky´ks ristinud) võtsime kliinikusse kaasa ka teise hoiukiisu Musipoisi http://www.pesaleidja.ee/content/kass-musipoiss-s-05122006 kellel oleme juba mõnda aega ravinud nahahädasid - küll pakuti, et seen, küll allergia - hästi, jääme selle viimase juurde! Lisaks sellele lasime kiisul teha nii FIP kui FIV testid. Uskumatu, et sellisel elujõulisel ja leebel kiisupoisil need mõlemad positiivseteks osutusid Tema pidevad hädad olidki selletõttu.. Samas ei sundinud see meid käsi üles tõstma ja alla andma - vaid edasi tegutsema ja püüda teha, mis teha annab. Seega on Musipoisi suur südamesoov leida endale kodu, kus on vaid tema ja tema pere. Uskuge - see loom suudab üksi olla mitme eest!
Milky e. Kehra kiisu testid olid mõlemad negatiivsed ja peale Musipoisi halbu uudiseid mõjus see kui päike peale vihma.. Biokeemiline vereanalüüs näitas aga tugevaid põletikke ja muid üle ja alanormilisi näitusid. Kõrvad on tal puhtad ja põletikku pole. Alaseljal olevatest karvadest jäi Milky aga ilma, sest haavu on vaja ju kuidagi ravida - oli paar lahtist ca 1cm läbimõõduga haava mis aga tunduvad juba paranevat. Muidugi olid ta kohevas kasukas ennast sisse seadnud igasugu koorikloomad ja nende vastu saime tilgad turjale. Praegusel hetkel saab ta nädala antibiootikume, 3x päevas silmarohtu, geeli lahtistele haavadele ja paljupalju paisid

Eeldatavasti läheb mõlema õnnetu kiisuga veel arstide külastamiseks Teie abi vaja ja seega kogume nüüd neile eraldi annetusi SEB panka MTÜ Pesaleidja arvelduskontole 10220101365016, märgusõnadeks kas Kehra kiisu või Musipoiss!

Kiisud ja nende hoiukodud tänavad juba annetanuid, tulevasi abikäsi ja ka neid, kes meile head soovivad ja pöialt hoiavad!

29.01.2010-
Kuna Milkyl on ka akne, lõigati tal ära parempoolsed vurrud - ei tea kas sellest või eilsest narkoosist on ta samm ikka sellina ebakindel.. Samas ei tulnud ta narkoosist ka nii välja nagu mu enda kassid - lohistas terve õhtu (kätte saime ta 5 paiku ja viimane kord õhtul vaatasin teda peale 12) tagakäppasid.. Ronis nägupidi toidukaussi, jäi sinna tukkuma ja üleüldse oli nukker see asi.
Praeguseks on ta aga jälle pea selline kui enne kliinikusse minekut - poeb sülle, nurrub ja tahab pai!
Kuna seda paijagamist vannitoas on suht raske teostada, tõstatan taas teemat, et kiisule rahulikku hoiukodu leida, kus ta rahulikult igalpool käia saab. Kuigi kindlasti on tal ka vannitoas parem kui õues, ei ole 2x2m ikka temasuuruse kassi jaoks piisav ruum.
Hoiukodu saab kaasa kõik vajaminevad medikamentused ja juhendid/soovituse!
Kui hoiukodu ei leia, siis ei leia - jääb meie juurde aga usun, et suure Milky soov oleks suurem liikumisvabadus...

Thumbs up Thumbs down