Teema: Vanem kass pelgab uut kassipoega.

Meil on nimelt selline probleem, et eile õhtul saabus meile 2,5-kuune isane Scottish fold. Kassipoeg on väga julge ning läks kohe uudistama meie teist kassi, 8,5-kuust isast briti lühikarvalist. Britlane ehmus selle peale ära ning hakkas väikese peale urisema ja sisisema. Kassipoeg alguses oli lihtsalt üllatunud, kuid iga kord, kui ta britlasele natukenegi lähemale läks, kordus sama käitumine, lõpuks ähvardas britlane isegi käpaga.
Tundub, et brit lihtsalt pelgab uut kassipoega (ta pole nii julge ning vajab harjumiseks rohkem aega) ning seega kaitseb nii ennast ning oma turvatsooni. Kui britlane oli minu süles, tema turvatsoon laienes veelgi ning ta urises-sisises veel rohkem (mina olen tema nn. inimene, teisi perekonnaliikmeid ta nii väga ei tunnista). Kui britlane oli ema süles ning šotlane minu süles, oli ta palju rahulikum, aga ninasid kokku panna ikka ei lasnud.
Hetkel elab britlane minu toas (mida ta peab iseenesestmõistetavalt oma toaks) ning šotlane on ülejäänud korteris.
Täna on nad nii palju kokku saanud, et lasin britlase ka ülejäänud korterisse, kuni ma šotlasega köögis mängisin. Brit vaatas pealt, aga ise ei lähenenud. Ainult jälgis ning aeg-ajalt urises, kui kassipoeg mänguhoos talle liiga lähedale sattus. Umbes 20 minuti jooksul kahanes ta turvatsoon kahelt meetrilt ühele, aga rohkemaga ta polnud nõus leppima.
Šotlane tahab endiselt teise kassiga tutvuda ning läheneb talle, aga nüüd juba natuke ettevaatlikumalt, kahjuks pelgab temagi juba britlast.

Kuidas me peaks jätkama nende tutvustamist? Kas laskma britlasel lihtsalt jälgida pisikese tegemisi ja neid süles aeg-ajalt järjest teineteisele lähemale viia? Midagi teistmoodi tegema?
Praegu olen ma haiguse tõttu kodus, kuid hiljemalt järgmisest nädalast alates hakkavad nad iga päev umbes kolmveerand neljani üksinda kodus olema.

PS, mõlemad kassid on lõikamata.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Vanem kass pelgab uut kassipoega.

See kas kassid on lõigatud või lõikamata ei oma küll nüüd praegusel hetkel mingit vahet, sest tegemist on tittetega. Sellised asjad saavad faktoriks alles mõlema poole süguküpseks saamisel - a\'la 1,5- 2 aastaselt.
On täiesti loomulik, et brit kardab šotlast, sest on harjunud arvatavasti juba ligi 6 kuud üksi korteris valitsema ja üksi olema. Ning šotlase puhul on tavaline tema uljus ja julgus minna brittiga tutvust tegema, sest ta peab britti oma ema suguseks suureks sõbralikuks kassiks.
Omast kogemusest võin öelda, et nad harjuvad ise koos olema ja varsti britt avastab, et šotlasega on megalahe mööda koretrit ringi tormata, mürada ja mängida ning üksteisele jahti pidada.  Me tõime 2 a tagasi oma pärslasele (emane), kes oli 2,5 a seltsiks 2 kuuse pärslase (isane), alguses vanem võõrastas ja kartsin neid samamoodi kokku lasta ja üksi jätta aga ma ei saanud ju igavesti kodus istuda, seega hakkasin oma tavapäraseid asju ajama ja kodust ära olema nagu ikka ning nemad harjusid üksteisega. Nüüd, kaks aastat hiljem, käib siin vahetpidamata mürgel big_smile

Thumbs up Thumbs down