1

Teema: Kiisu vingub ja domineerib

Tere

Probleem järgmine:
Mul on kass(emane aga lõigatud, tõenäoliselt ubes keskealine (alla 10 aasta), kuid täpset vanust ei oska öelda) ning viimasel ajal käib ta aina enam pereliikmetele enda pideva vingumise ja väga varahommikuste ning lausa öiste nõudmistega närvidele.

Vingutakse ja kisatakse (kohati kuni väga valjude ja pidevate njäugumiseni) vahepeal niisama, keset esikut või kööki, vingudes joostakse kohale siis kui koju tuled või kui üldse keegi koju tuleb (muljega, et andke mulle nüüd kohe midagi, ma olen kohutavalt näljane, kuigi endal on toit ees. samal ajal võib end nt vastu jalga hõõruda), ja kisatakse ka näiteks hommikul kell 5 või 7 kui tuleb mõte õue minna (kass käib meil enda hädasid tegemas peaasjalikult ainult õues sest liivakasti pole juba väga ammu olnud vajadust vahetada) Suvel võib edasi-tagasi (tuppa-õue) nõudmine toimuda pea terve öö. Vingub ta vist üldse peale enda ärkamist.

+ viimati lükkas ühe klaas vaasi alla ja kardan, et äkki ka meelega sest tähelepanu püüdmise vahendid muutuvad aina ekstreemsemateks.

Toiduga ongi veel see keeruline, et kass kisab, toit on ees, annd talle siis kasvõi sinki või võid, ikka ei sobi ja kisatakse edasi. Ainult konservide vedelik tundub talle päriselt ja tegelikult meelejärgi olevat, kuigi ta ei ole toiduga mu enda arust üldse ära hellitatud sest enamasti sööb siiski kõrbinaid.

Kassi ennast võib veel närviliseks teha 2 aastane laps kellega ei ole ta äkki siiani leppinud ja kes vahel kipub kassi torkima ka.

Usun aru saavat ning teadvat et ta on aru saanud, et vingumine on miski mis aitab tal meid allutada, panna tema tahtmise järgi asju tegema.  + nii saab ta tähelepanu vmt.
Aga kuidas sellest lahti saada? Kuidas kassile õpetada, et kes keda domineerima peaks?

Ja võibolla on tal ka igav (koer kellega ta küll eriline sõber ei olnud aga siiski said läbi suri möödunud suvel). Aga mängimisega ta suurt ei tegele, isegi siis mitte kui ise üritad ja pingutad. Vahel vaatab siis mängiasjast lihtsalt suvaga mööda, vahel hetkeks mängib ja kõik.
Seega, et kuidas kassi mängima saada kui teda miski ei huvita?

Üldkokkuvõttes tundub, et ta nõnda väga õnnelik tegelikult ju ise ka ei ole... või vähemalt annab ta tervele perekonnale aegajalt põhjust enda peale pahaseks saada.

Ühe soovitusena on mulle öeldud, et võtta juurde veel üks kass, kuid seda kodused kardavad, et äkki oleks asi siis hoopis topelt hullem ja seni on mulle keelatud teist looma juurde võtta.

Thumbs up Thumbs down