Teema: Hoiatus!

tere!ma pole päris kindel, kas see läheb päris sellesse teemasse, aga igatahes on mul midagi öelda neile, kes oma kassi väga armastavad. Pmt laidan ma maha kõik tavalistes kaupluskettides müüdavad kassi kuivtoidud.Olen kuulnud paljudelt tuttavatel(osadel tõukassid,osadel tavalised) et tavalised toidud tekitavad kassidel neerukive ja -puudulikkust.Meie pahaaimamatult andisme oma kassile tavatoitu ning nüüd teda ei ole enam.Tal oli mitmeid vigu tervisega, aga osad neist olid tingitud poetoidust.Seega panime oma teiste kiisu nüüd hoopis teisele režiimile,saab rohkem kodutoitu(ka nt tavalist kilu ja piima nagu vanasti) ning loomapoe krõbinaid.Sessuhtes, et kassid, keda peremehd arvavad et hoiavad ja poputavad kui ostavad neile whriskist jne, tegelt surevad mõnikord varem ära ja on haigemad kui need maakõutsid, kes söövad piima ja kartulit ning püüavad hiiri ning kellele antakse kilu.Muidugi on tegemist iga ühe enda otsusega, aga lihtsalt jagan seda, mis olen ise kogenud ja ka teistel kassiomanikelt kuulnud.Olen siin foorumis uus ja seega ei tea, kas isegi on juba seda teemat puudutatud.Igatahes edu kõigile ja hoidke oma kiisusid:wink:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Hoiatus!

Kilu ma ikka ei soovitaks anda. Kassi neerudele on soolane ja vürtsikas sama ohtlik kui tavalise poe toit. Värsket kala, hakkliha (looma), toored peenestatud kanasüdamed, hautatud kala ja kana. See kõik on väga hea.

Thumbs up Thumbs down

ma pidasingio silmas tavalist kilu, mitte soolatud ega vürtsi oma;)

Thumbs up Thumbs down

Õige jutt jah wink .
Poekrõbinad on väga halvad!

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Kõik õige peale selle vana müüdi, et kassidele piim hea on. Sugugi mitte.

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: ashmir
Kõik õige peale selle vana müüdi, et kassidele piim hea on. Sugugi mitte.

Jap, nii ta on, et ega piim ja kartul ka kassile head pole. Kala on kassidele maiuspala küll, aga veel parem on, kui kaks korda aastas kassile ka ussirohtu anda - toorest kalast võib saada parasiidid.

Thumbs up Thumbs down

Paraku on traditsiooniline arusaam, et kassile kala ja piim hea on, natuke vale. Seda anti kodus, sest see oli kõige kättesaadavam toit. Piim on looduslik lahtisti, paljud täiskasvanud loomad on laktoositalumatud,  piim on vajalik ainult kassipojale imemisperioodil. Lehmapiim on kassipiimast väga erineva koostisega, mistõttu võib sageli tekitada kõhulahtisust. Kalaga on selline lugu, et pidevalt kassile toorest kala söötes võib samuti loomale terviserikke hankida. Muidugi on kassid kalale maiad, samuti nagu igale muule lihale. Paraku sisaldab toores kala ensüümi, mis koormab ära kassi neerud ja maksa. Ensüüm laguneb keetmisel, seega keedetud kala sobib. Samuti on mõistlik ära keeta igasugune muu liha.
Looduses ei saa kaslane naljalt kätte ei piima ega kala. Nad söövad eranditult värskelt tapetud liha. Ka 1-2 päeva seisnud liha on kassi jaoks tegelikult vana. Jälle - muidugi nad söövad, kes siis heast kraamist ära ütleb! Aga see ei ole kassi jaoks õige. Kõige õigemal dieedil on muidugi kass, kes sööb hiiri ja linde ehk siis vabapidamisel kass. Kodus peaks me suutma asendada looduslikult toidust hangitavad ained. Seda on kõige lihtsam teha kvaliteetset kuivtoitu pakkudes (osa loomapoe sarju ja loomakliinikute sarjad) ning kõrvale joogiks sobib kõige paremini puhas vesi. Piimatoodetest sobib anda maitsestamata biojogurtit või biokeefiri. Joomist tuleb hoolega jälgida, sest enamasti tekivadki kassidel põieprobleemid vähese veetarbimisee tagajärjel.

Julge loomaarsti rind on karvane wink