1

Teema: Kassi ja inimese läbisaamine

Mul on kodus kass, kes on parajalt riukaliku käitumisega. Kass, kes teeb teatud tegusid ainult selleks, et mind kiusata ajab mind teinekord väga vihaseks ja sel juhul ei suuda ma oma viha kontrollida. Kuidas karistada kassi nii, et ma pärast oma käitumise pärast muret ei pea tundma?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassi ja inimese läbisaamine

Ma arvan, et kassil on tähelepanuvajadus või lihtsalt igav. Ta ei tee krutskeid teie kiusamiseks, vaid ta on täheldanud, et lollusi tehes saabki ta teie tähelepanu. Tegelege kassiga, aga karistamine tuleks küll ära jätta.

Thumbs up Thumbs down

Kuna tegemist on ka minu esimese hoolealusega, siis alles ka kohanen kassi olemuse ja iseloomuga. Siiski ei ole veel maha matnud mõtet, et kassi on võimalik kasvatada, lihtsalt kannatlikku meelt on tarvis.

Thumbs up Thumbs down

Aga huvi pärast küsin, mis sa siis teed, kui ei suuda viha talitseda? Mina loobusin pärast pikki aastaid kassi "kasvatamisest", ajapikku olen õppinud kassid üle kavaldama saamaks oma tahtmist. See on tõesti nõudnud iga konkreetse kassi iseloomu põhjalikku tundmaõppimist. Eks nii mõnigi kasside käitumist kirjeldav raamat on ka läbi loetud. Karistamine ei ole minul küll andnud mitte mingit head tulemust, kuigi esimene kass oli ka väiksena üks suur paharet.