1

Teema: parasiidid ja öine hullamine

Tere,

Nägin paari päeva eest kassile valgesse kaelusesse pugemas pruuni parasiiti. Eeldan, et see ei olnud kirp, kuna kirbud on väiksemad ja minu teada hüppavad, see aga loivas ennast kasuka sisse ja hiljem kadus mu silmist, kuna kass siples. Käisime kassiga alles loomaarstil (leidsime ta umbes pooleteise kuu eest pargist) ja loomaarst vaatas ta üle ning ütles, et parasiite ei ole. Nüüd eile silitasin kassi ning nägin kaeluse juures jälle seda elukat. Hakkasin teda püüdma, kuid kass rabeles jälle hirmsasti ning see nurjus. Kõige imelikum on see, et kassi kaelal ei ole mingeid kropasid, samuti ei kratsi ta ennast. Mis see olla võiks?

Veel üks küsimus on kassi öiste jutuajamiste kohta. Ta ärkab öösel üles ja otsustab minu ja partneri nägude peal sõeluma hakata. Ilmselt üritab ta meid üles ajada, aga see käitumine on juba mitu nädalat kestnud ja öösel korralikult magada ei saa. Tal on söök kogu aeg ees (õhtul täidame, et ta selle pärast üles ei ajaks) ja mänguasjad on igal pool põrandal. Samuti peame enne magamajämist maha korraliku mängu. Ei saa ka magamistoa ust kinni panna, kuna ta kraabib seda nii hullusti siis, et magada ikkagi ei saa, rääkimata ukse lõhkumisest.  Olen teda korduvalt pritsinud, kui ta pähe hüppab, aga miski ei näi aitavad. Kas see on üldse normaalne, et ta üle näo ronib ja kuidas sellest lahti saada?

Ette tänades,
Sirel ja Muri

Thumbs up Thumbs down