1

Teema: kuidas käitus teie kiisu peale steriliseerimist?

Olen ahastuses ja õnnetu - eile sai siis viimaks see op. teha lastud. Küsisin veel enne arsti juurest lahkumist, et kuidas ma pean oma kiisuga käituma ja mida teadma. vastust vist ei saanudki. Igaljuhul on kohutav öö möödas - kiisuke karjus ja väänles terve öö. vastu hommikut jäi pisut rahulikumaks, kuid samas ei regeeri ei nimele ega silitustele. kas nii ongi normaalne? mingit kraed kaasa ei antud, kardan et ta hakkab ennast sealt haava kohast närima. Jube, ma ei kujuta ette mis pilt mind õhtul kodus ootab...  jutt on emasest kassist.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kuidas käitus teie kiisu peale steriliseerimist?

Ei see küll normaalne pole. Kus sa kassi oppida lasid? Kui haavale pole tehtud nn sisemisi õmblusi, siis kindlasti on vaja kraed või "kostüümi". Leiad selle kohta infot ka siit foormist kui otsid. Helista mingile päedavale loomaarstile, saad kasvõi üle telefoni juhised, kuidas edasi toimida.

Thumbs up Thumbs down

Kuidas kassiga tänaseks lood on?
On kõik ikka korras?

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

minu oma ärkas peale oppi üles ja esialgu ei saanud valu pärast kõndida ja harjunud pikki hüppeid sooritada. paistis, et oli ka päris paras narkoosipohmell. jama kesti ca 5 päeva. siis läks tunduvalt rahulikumaks, kuid hakkasin märkama, et kiisu armastab õmbluseniidikesi nakitsema hakata. haav hakkas juba paiste ka minema, kuid õnneks kiisu ikkagi kaotas selle õmblusniitide nakitsemise huvi ikkagi ära, paistetus taandus ja haav paranes. enne olid tal 2 satsi poegi ja nüüd tegelane juba 12 aastane.

Thumbs up Thumbs down

lisan veel eelnevale, et minu kiisu ka kräunus mitu päeva ja oli üpris õnnetu. muidu priske kass muutus üleöö hämmastavaks luidrikuks. opist nüüd palju aega möödas, kuid kui meenub, et olin ise ka ärevil, õnnetu ja natuke raevus loomaarstide peale (ilmaasjata).

Thumbs up Thumbs down

Tere jälle! Väike ülevaade siis sellest kuidas me kiisuga edasi oleme elanud.
Võtsin ühendust "oma" loomaarstiga, kes küll ei opereerinud kuid on samast kliinikust. Ta arvas, et meie Triksul tekkis opi järgne psühhoos.(pidavat suht haruldane olema), andis kaelakrae ja rahustavd tabletid. Järgneva õhtu ja öö olid veel rasked - kiisu enam ei teinud kõva häält, kuid ometi nuttis. Ma ei ole varem  sellist õrna ja haledat piiksumist kuulnud. Ja kassi pisaraid pole ka varem näinud. Ta püüdis end ikka ja jälle jalgadele ajada, kuid ega see eriti ei õnnestunud. Eile õhtuks oli ta juba tublim, hakkas isegi sööma ja esimest korda käis oma kempsus. Tundub, et kõige hullem ja koledam on selleks korraks otsas. Aitäh teile, kes  meie tegevuste vastu huvi tundsid ja kogemusi jagasid!

Thumbs up Thumbs down

Ka mina käisin mõned päevad tagasi oma Tibiga opil ära. Loomaarsti juures räägiti, kuidas minu kiisuke neli päeva vähemalt narkoosist toibub, tuigub ja kukub kogu aeg. Et mina igaljuhul olin valmis kõige hullemaks.
Aga minu väike vapper tibi ei arvanud sellest opist suurt midagi :wink: esimene õhtu oli küll loid ja nõrk,  ei liikunud eriti, rohkem kukkus kui seisis. Aga hommikuks oli kõik korras, nagu poleks midagi juhtunudki. Ausalt öeldes,mul on nii hea meel, et ta nii hästi sellega hakkama sai. Minu väike vapper Tibi :pai:

Thumbs up Thumbs down

Minu kasside oppidest on küll tükk aega möödas, kuid kirjutan siiski sellest, kuidas ja mis oli.
Mulle isiklikult ei räägitud kliinikus midagi sellest, mida võib veel kerges uimas kass teha pärast operatsiooni. Kraed olid neil mõlemil kaelas, kuid opijärgsed 24 tundi olid lihtsalt jubedad.
Üks kassidest jäi tukkuma ja kui ärkas, siis jooksis ja hüppas ja rabeles nagu elajas, et kraest lahti saada - ju ta siis ei saanud aru, mis asi see tal kaela ümber on. Kuigi operatsiooni järgselt võiks kass olla rahulikult ja mitte joosta.
Teine kass oli lihtsalt uimane ja totakas. Natuke isegi mängis. Ja tal oli narkoosi tõttu põiepidamatus, mis lõppes siis köögipõranda pesemisega. Ei soovita eriti narkoosist toibuvat kassi nt voodisse vms kohta panna ja kui panete, siis pange kile igaks juhuks alla.
Enamus ööst olin üleval ja jälgisin neid mõlemat, et nad ei jookseks ja hullu paneks.
Ja kuna kraesid neist kumbki ei aktsepteerinud, tegin siis kahest varukast neile sellised kostüümid selga, millega nad siis 10 päeva ringi tatsasid, nagu topised.
Kliinikust lahkudes mulle mitte midagi ei räägitud, kuigi see on tegelikult VÄGA oluline.

Thumbs up Thumbs down