1

Teema: Mure rõdu koha päält

Tere!

Sain eile endale väikese, karvase, küünte ja hammastega allüürilise. Hoian väiksel murdjal nüüd muudkui aga silma peal, et mida eest korjata ja mida mängimiseks meisterdada. Suurepärane elukas on ta. Mure on aga rõduga. Elan kolmandal korrusel ja rõdu on lahtine igast mõõdust. Väike kass (ja ka suur kui pugeda viitsib) võib vabalt alt tühjusesse ronida jne.

Praegu on talv tulekul ja erilist rõdul käimist pole kuid samas tahaks elukat selle koha kontseptsiooniga kuidagimoodi kurssi viia. Suvel ikka tahaks ust lahti hoida jne...

Kuidas saaks kiisule näidata ja õpetada selle väikse kuid ohtliku maailma kasutusjuhendit?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Mure rõdu koha päält

Kas rõdu ei annaks kinni ehitada? Mõned kassiomanikud on seda teinud ja kassid saavad julgelt rõdul "õues" olla. Kasutada tugevat võrku näiteks...:cool:

Thumbs up Thumbs down

Meil pole küll rõdu aga kassid istuvad suvel õues akanalaual ja naudivad värsket õhku. Alguses oli ikka hirm, et äkki kukuvad alla või ei oska asju õigesti hinnata, aga paistab et neil on see hirmutunne ikka olemas ja siiani (4a jooksul) pole midagi juhtunud.

Thumbs up Thumbs down

Mnjaa, ma ka arvasin, et küllap nad on ikka ettevaatlikud. Ja siis ühel ilusal augustiõhtul pots... ning kass läinud. Teiselt korruselt asfaldile, ilmselt põrkega alumise korteri aknalauast. Reieluu murd, kont kildudeks. Väga paha murd oli, eriti ei antud lootust, et saab kenasti korda. Aga õnneks sai, küll aga on see reieluu praegu lühem. Igal juhul soovitan võrku vms.

Aknalaudadel ja rõdudel istuvad kassid ilusti täpselt nii kaua, kuni ühel heal päeval lendab mööda liblikas, kärbes, lind vms objekt, mis käivitab jahiinstinkti ja läinud ta ongi. Kassid pole väikesed inimesed  ning mõisted hea, halb ja ohtlik on neile vägagi ähmased või olematud. Selle eest on neil olemas inimesed, kes peaksid hoolitsema selle eest, et kassidel oleks turvaline olla. Oma rõdul kavatsen ka võrkudega majandada, et mu 2 kassi saaksid suvel natuke värskes õhus viibida.

Thumbs up Thumbs down

Mina olen 3 aastat kassi võtmist edasi lükanud kuna kartsin kassi turvalisuse pärast. Hoian suvel köögi ja elutoa akent pidevalt lahti ning kartsin, et kass hüppab alla ja kaob. Nüüd on mul kass, köögi aknal riiv, ja rõdule kevadeks ehitan metallist võrgu. Senikaua saab kass ainult järelvalve all rõdul käia. Praegu nii külmad ilmad, et ta seal kaua olla ei taha.

Thumbs up Thumbs down