1

Teema: Seitsmeaastase karviku sotsialiseerimine

Tere foorumlased,

mul on kohe pikem mure, so here goes..
Kuna seitse aastat tagasi olin kassipidamises täielik võhik ja minu Sputnikule jäi ilmaelu ja seal tegutsevad tegelased korralikult tutvustamata, siis praeguseks on kassist kasvanud üks isevärki tegelane. Toimetanud on ta põhimõtteliselt terve oma elu korteris ringi tatsates ja seda valitsedes (va arvatud need kolm korda, mis ta kolmandalt korruselt alla on hüpanud - vist suitsiidikatse?), võõraid inimesi on ta näinud suhteliselt vähe ja on neid alati kartnud ja nende suhtes suhteliselt agressiivne olnud. Ta justkui kardaks, aga uudishimust on siiski uudistama tulnud, aga siis ennast nurka surutuna tundnud ja seejärel .... vast juba aimate mis siis edasi on juhtunud - küüned, veri, sõjakisa. Aastatega on ta tiba leplikumaks muutunud - kohati ei paku mõni vähe tuttavam võõrast talle huvi ja probleemi ei ole.

Minul on loomaga hierarhia paigas ja loom tundub mind respekteerivat. Kuna iseloom on tal paras pujäänisarnane, siis aegajalt kipun tema taluvuspiiri ületama ja saan siis ka vastava karistuse kuigi peale seda teen talle ikka teemakohase märkuse, millele ta suht alandlikult vastab. Asi taas korras.

Emaga ei ole ta aga nii leplik. Alatasa ründab, ehmatab ... ühesõnaga üritab ennast temast kõrgemale seada.

Samas on Sputnik kirglik mängija, nurrub-kurrub, sõtkub patju, nurub toitu ja käitub nagu täiesti harilik kass, aga siis mingi moment läheb asi jälle kurjaks kätte.

Küsimus minult teile oleks siis selline, et kas ja kuidas on sellises vanuses looma veel võimalik sotsialiseerida ja nii tema kui ka meie elu veidi normaalsemaks muuta. Üldiselt saame omavahel ikka läbi, aga kuna minul lähiajal tarvis riigi ees ajateenistuskohustust täita, siis tekib küsimus, et mis siis saab kui suur juht kaheksaks kuuks ära läheb. Siis läheb võim justkui järgmise, ehk siis kassi kätte.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Seitsmeaastase karviku sotsialiseerimine

Ega seda harjumust enam ära ei harjuta, aga sellega on täiesti võimalik elada. Sa võid veel isegi üllatuda. Kord kui mina olin nädalavahetusel kodust ära, filmis mees mulle fotokaga video, kuidas meie vana isane, kes on minuga nagu kleepekas ja minust täiesti sõltuv ning vihkab külalisi, istus külaliste süles nagu oleks ta seda kogu aeg teinud. See oli igal juhul väga pentsik vaatepilt. Emale julget pealehakkamist ja kassi erinevate käitumisprobleemidega saab hakkama, kui pea tööle panna ja kass väheke üle kavaldada.