1

Teema: Tupsul mure kakamise ja pissimisega :(

Mure siis selline, et reedel avastasin, et kass käib kahtlaselt tihti vetsu vahet, kui jälgima läksin, siis häda ei teinudki, heal juhul tuli paar tilka pissi. Ja nii terve päev. Helistasin arstile ja läksin kohale. Kodus sain veel enne minekut kassilt paar tilka pissi ja see oli verine ja punane. Arst nägi proovi ja ütles, et tõenäoliselt põiekivid või põletik aga et uurime ja siis vaatame. Tehti uriinianalüüs ja ph oli normi piires, kuid põletikku näitas ning arst ütles, et kuna ph normis siis kive ilmselt pole aga et mingi põletik keres on. Tegi igaks juhuks ka röntgeni ja küsis, kas kass kakal käib. Kuna mul 2 kassi ja nad kasutavad 1 wc-d siis ei osanud talle vastata, sest kastis alati olid ka junnid. Röntgnei pealt selgus, et põis tühi ja kive polnud, seega põletiku ja kivid välistatud, edasi aga oli näha soolte ja pärasoole suurnemist ja õhku palju vahel, arsti arvates gaasid ja sooleummistus, ilmselt karvadest, kuna toakass. Küsis kas pastat annan, ütsin et ostsin küll aga kuna kass keeldus seda söömast ja vägisi kurku talle panna ei saa ( hammustab ja jookseb ära) siis lõingi käega ja loobusin. Arst näitas kuidas kassile pastat anda ja tegi põletikuvastase süsti ning käskis pastat ohtralt manustada ja kassi jälgida. Verd pissis põhjendas tema sellega et kuna kassil kõht väga väga kinni siis suure punnitamisega põie väiksed veresooned katki punnitanud, millest ka veritsus. Ütles et nädalaga peaks mure lahendatud olema ja kass kakale hakkama...Nii, aga täna kass terve päev käib jälle kastil iga nats aja tagant , üritab seal midagi teha, kuid kakakt ikka veel ei ole tulnud, kuigi ta sõi ja jõi täna suht normaalselt. Ikka tuleb ainult tilks pissi ja kõik. Ma endiselt mures ja kui ma nädal aega pean sedasi piinlevat kassi veel nägema, siis ma lähen ise hulluks varsti, räkimata loomast, sest see mure võis tal juba kauem aega olla, mina lihtsat alles reedel avsatsin. Igathes minu mure sellest, et kui ta korralikult täna joonud, siis miks pissi ikka endiselt korralikult ei tule, vaid päeva jooksul 4-5 tilka sõna otseses mõttes, okei kakakt ei tule, et kõht kinni aga piss ju peaks ikka tulema...Ühesõnaga, ma iga minut mõtlen kuidas ja miks jne aga vaene loom ju peab piinlema, kuigi ta suht kõbus, käib ringi ja nurrub ja ronib sülle ja sööb isegi natuke ja nagu tav kass, aint oma hädasid kumbagi ei saa tehtud..Kas ma peaksin temaga ikkagi esmasp uuesti arstile minema, see pole ju normaalne ja kas ainuüksi pastast üiisab et kassi organismist karvapalle , mis soole peaaegu ummistanud , kätte saada..?? Tänud kes oskavad suunata või aidata kuidagigi, mure nii raske juba südamel, ei taha ju et kassiga kurvasti lõpeks see asi...

Kassid on targemad kui koerad. Sa ei saa panna kaheksat kassi kelku vedama.

Thumbs up Thumbs down