1

Teema: Tõupaberid

Tahaksin uurida teistelt kassiomanikelt paberite kohta. Nimelt ostsin suve alguses tõukassi, kelle kohta öeldi, et paberid saadetakse sügisel Saksamaalt järele. Nüüd on sügis käes ja omanik väidab, et paberitega läheb aega ja võibolla jõuavad alles detsembris.

Kas kellelgi on kogemusi, kas see on normaalne olukord või sellist paberite "venimist" ei saa tegelikult olla? Mis tähendaks, et ma olen petta saanud. Naiivselt.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Tõupaberid

Me ostsime Eestist kassipoja ja saime paberid kohe koos kassiga kätte kui ära toomas käisime, kass oli siis 3 kuune.
Loogiliselt võttes peaks sul olema müügileping mis tõendab, et ostsid tõupaberitega kassi, seega kui pabereid ei tule, saad kassi tagasi anda (makstud raha ka tagasi) või hageda müüja pettuse eest. Paraku ei oska öelda kaua välismaal kassile paberite vormistemine aega võtab, koerte pealt tean vaid öelda, et läheb kauem kui meil.

Thumbs up Thumbs down

Oleneb, mis klubiga tegemist on. Minul CFA paberitega Ameerikast läks aega kuu aega. Pabistasin küll, et maksin meeletu raha ja pabereid ei saagi. Suve perioodil võivad olla puhkused, aga no praeguseks peaks juba käes olema. Mis tõuga on tegu ja mis hinnaga sa kassi soetasid? Kas teil leping on?

http://devonrex.onepagefree.com/

Ütleme nii, et olin ise täiesti kogenematu ja ei uurinud piisavalt eelinfot. Ehk et oma rumalus, sesst ma ei teadnud, et leping tuleks sõlmida:(

Ostsin eraisikult ja väidetavalt peaksid CFA paberid tulema Saksamaalt. Kardetavasti ei ole nüüd mul mingit ametlikku alust ka pettuse eest hageda.

Eks ma ootan detsembri ära. Kassi ju tagasi ka anda ei taha, lihtsalt kui müüakse kass koos paberitega (ja küsitakse vastav hind), siis oleks aus nii ka toimida..

Tõug on Scottish Fold ja hind oli 4500. Kui pabereid ei tulegi, siis üks lahendus on see, et teha müüja nimi avalikuks, et järgmised naiivsed petta ei saaks. Praegu veel ootame, kuid pisut tundub ikka kahtlane kogu see jutt:(

Thumbs up Thumbs down

Kas kass osteti Eestis või Saksamaal? Ka suuline leping on leping, kuid seda on raskem tõendada ja eriti sularaha eest käest-kätte ostes.

Thumbs up Thumbs down

Kassi ostsime ikka Eestist kuulutuse peale. Ja maksime sularahas. Nõus muidugi, et suuline leping on leping. Iseasi, kuidas seda tõendada:)

Thumbs up Thumbs down

Tere! Kas keegi oskab aidata, kust leida infot tõupaberite vormistamise ja hindade kohta? Probleem selline, et tahax osta tõukassipoega, aga pabereid pole paljudel tehtud. Aitäh

Thumbs up Thumbs down

8 Viimati muutis Depsy (11.09.2012 18:09:16)

Müüja käest saadki kohe teada, kas on paberid kassipojaga kaasa anda või mitte. valdavalt on  kuulutustes ka märgitud, et loovutamise ajaks tuleb kaasa vet pass ja tõustunnistus.  Ise neid küll vormistada ei saa.

Siin peaks olema toodud ka kõik tüukassi kasvatajad: http://www.felixclub.ee/

Thumbs up Thumbs down

Soovin osta omale tõukassi, briti lühikarvalist. Müüja sõnul saab kassiga kaasa Cato klubi tõutunnistuse. Kas see dokument kinnitab kassi tõupuhtust? Nt koertele klubide poolt antud tõutunnsitused puhtatõulisust ei tõenda, koerad peavad olema regatud rahvusvahelises (FCI) registris. Ka ei saa klubi tunnistusega kaia rahvusvahelistel näitustel, kuna sellise dokumendiga on koer krants. Kuidas kassiga on, kas see Cato tunnistus on õige tõutunnsitus? Lisaks, müüja kirjutab, et kass müüakse ainult lemmikuks ja on äsja kastreeritud. Kass on viie kuune. Hind on 450€.

Thumbs up Thumbs down

Tere!
Mul selline probleem,tahan osta tõukassi Scottich Foldi kassipoega. Hind on kallis,kuid selllele lisaks kui soovin tõupabereid,küsitakse juurde veel lisatasu. Kas see on normaalne....hind juba ületab üle 500 euri siis????? Kust saaks kontrollida tänapäeval kassiaretajate kohta infot?
  Paluks abi...oskab keegi aidata?

Thumbs up Thumbs down