1

Teema: Oleks paar küsimust.

Kas 9 kuust kassi tohib paaritada?
Kaua on kass tiine?
Kuidas aru saada et kass on tiine?
Mul on koer kaa. Kas see võib probleemiks osutuda?
Kus leida kassile sobiv paariline? Soovin enda kassiga ühte värvi kassi ( oranž ) või siis valget,  või nende kirju. :s6ps:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Oleks paar küsimust.

9-kuune kass on liiga noor, et teda paaritada. Ta alles kasvab ja areneb.

Thumbs up Thumbs down

aga aastane?

Thumbs up Thumbs down

Üks kirjutas, et tema seitsme kuune kass paaritas ja pojad olid arenenud ja terved, seega ei leiaks, et see väga vale oleks.. Kuigi ma pead ei anna muidugi.
Minu Nelly esimene pesakond oli küll aastasena, Haily\'l oli 11kuusena. Pojad olid terved ilusti. smile

Minu loomaaed! ( L )

Thumbs up Thumbs down

Alates aastast võiks paaritada, kuid miks sul seda nii hädasti vaja teha on? Isiklikult ei paarita alla 1,5 aastast emast.

http://devonrex.onepagefree.com/

Alla pooleteiseaastast kassi ei paarita.

Thumbs up Thumbs down

Üldjuhul peaks olema kass ikka olema 1,5 aastane paaritamise ajaks või isegi 2 aastane, nii et kass ise on nö täiskasvanuks saanud. Muidugi saavad ka nooremad poegi ja võivad olla igati ok aga see siiski pärsib noore emase kassi arengut.
Tiinus kestab u 60-63 päeva.
tiinus hakkab silma paistma sellega, et kass muutub ümaramaks, raskemaks, ja udar hakkab arenema.
Koer võib probleemiks ostutuda kui ta on kuri ja võib armukadedusest poaegi rünnata. Aga ka kassiema võib kuri olla ja oma poegi kaitsta.
Seda mis värvi pojad tulevad ei tea kunagi ette, kahte punast kassi paaritades ei pruugi sealt ühtegi punast poega tulla.

Thumbs up Thumbs down