1

Teema: Kui palju maksab kassi pidamine?

Tere. Olen suur kassifänn ja tahaks väga ühe triibiku ka endale võtta, kuid olen mures finantspoole pärast. Kas kassipidamine on kallis? Enda peas olen kokku löönud, et arstikulud, toit, kassiliiv, mänguasjad ja muu kulu, mida ma praegu ette näha ei oska, võib üsna kalliks minna. Kas keegi teist oskaks öelda, kui paljuga kuus peaks kassipidaja arvestama? Kui kassi tervis on korras, siis arstikulusid iga kuu ei tule? Olen iga vastuse eest tänulik smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kui palju maksab kassi pidamine?

No meil kulub kahe kassi peale RC krõbinad 4 kg kott u 500.- (järkub 2 kuuks umbes), kuu aja liiv 2 kotti (16 kg) 2x115 kr. Lisaks wiskas kassipojatoit nooremale kassile 4x27 kr (igaks nädalaks üks neljane pakk).
Mänguasju iga kuu ei osta ja ostame vaid siis, kui jääb midagi silma, millega üks kiisudest võiks mängida ka reaalselt. Muidugi on meil olemas 2 sorti kamme päraslaste kammimiseks, nende hinda ei mäleta enam.
Arstikulud ei ole igakuised, peamiselt käime iga aasta vakstineerimas ja teeme enne seda ussikuuri. Üldiselt oleme terved enamuse aastast, sest nad on tubased kassid ja nt puuke nad endale ei haagi kuskilt, kui sul tuleb aga õues käiv kass siis võiks kaks korda aastas teha ussikuuri ja muidugi tuleb siis ka aktiivsemalt parasiitide tõrjet teha (puugid, kirbud, täid jne). Seega arvestame kahe kassi peale arstil käiguks 1000 kr, enamasti kulub siiski vähem.

Alguses kohe tuleb muretseda liivakast, pesa, kratsipuu ja reisipuur (kui muidugi reisite koos loomaga).

Lisaks kuludele tahab kass ka aega, tegelemist ja hoolitsust!

Thumbs up Thumbs down

Algul tuleb jah mitmeid asju soetada, kui kass võtta (liivakast, kraapimispuu jne), lisaks on esimese aasta veterinaariarved suuremad. Algul kassipojale 2 vaktsineerimist, 6. ja 12. elukuu vahel steriliseerimine/kastreerimine (600...1000 EEK). Hiljem kui kassi tervis korras, siis loomaarstil üle 500 EEK aastas ei tohiks minna koos ussirohukuuriga. Toitu tasub osta loomapoest või kliinikust, see on kallim, aga kvaliteetsem, kulub vähem ja säästad kassi igasugustest tervisemuredest. Minu kogemus ütleb, et nii 200 EEK on kuus toideelarve, kui kõrvale mõõdukalt keedetud kalafileed jmt ka vahel pakkuda. Liiva saab rannast ka tuua, aga see on peenike ja kass kipub seda kastist välja ka kandma, pead tihedamalt koristama ja lõhna see ka kinni ei võta. Eriti ökod liivakasti on saepurugraanulid (sellised 3cm x 1cm), neid saad tavaliselt ehituspoest, võtavad lõhna kinni ja liivakastisisu läbi sõeludes spetsiaalse kühvliga ei pea kogu kastisisu korraga välja viskama.

Üks on kindel - kass on investeeringut väärt!

Thumbs up Thumbs down

Suur tänu vastamast! Kulud on ikka palju väiksemad kui ma ette kujutasin smile Ja see on õige, et üks triibik on seda väärt :s6ps:

Thumbs up Thumbs down

Nüüd kui meil 2 kassi on küll kulud kahekordistunud.
Kuu lõikes siis umbes: 2 kotti kassiliiva (8kg kott ~40.-)
6 purki konservi (1,2 kg konserv ~22.-)
1 karp krõbinaid (1 kg ~35.-)
1 kg hakkliha (26.-) + valmistamise vaev
Kassidele antava kodutoidu hinda kahjuks ei oska välja arvestada.
Ühe kassi jaoks tuleb summad kahega jagada. Samas noorem pugib ka nagu maiteamis asi, vanemast ilmselt rohkemgi.

Kraapimispuu nikerdad keldris/kuuris ise valmis kui just pöial keset peopesa ei kasva... Selle tegemine väga lihtne. Võtta 1 plaat (ümar/kandiline lm ca 40-50cm), poltida see jämedama paku külge ning peale teine plaat, mis katta õhukese vahtkummi ja fliisi vm materjaliga. Meie kerisime paku ümber veel vana laevaköie, et kassidel parem kratsida oleks. Laevaköit on tarbeni käes kuna minu isa oli laevakapten smile
Nii. Ongi puu valmis pmst ilma kulutusteta ja isetegemis rõõm on ikka kõige suurem rõõm.

Pissikast: Tavaline tumesinine plastikust kandiline "kauss" mida sihtotstarbeliselt kasutati maalritöödel pritsiga krohvimiseks. Sattus kätte ja sobis mõõtudelt jne. Pesukauss sobib ka, ennem oli meil ka roheline pesukauss. Peaasi et serv pole liiga kõrge et kassil raske sinna sisse ronida.

Himps & Joonas... kaks kollast karvakera smile