1

Teema: kass püüab korterist välja joosta

Mul on kodus 2 kiisut,mõlemad on  emased ja nüüd juba 3,5 kuused.Ühel kiisul on 2 viimasel  nädalal tekkinud komme korteriuksest välja joosta.Nii kui korterissse sisse tuled,ta juba passib  ukse juures ja välkkiirelt tormab jalgade vahelt läbi sissekäiku.Ma kardan,et ühel hetkel keegi pereliikmetest ei pane seda tähele ja kiisu jääbki sissekäiku ning kaob nõnda ära või võõrad inimesed teevad talle liiga.Täna ma ostsin talle traksid(nahast,markeriga saab kontaktandmed peale kirjutada) ja panin kellukese ka külge,et oleks kuulda tema liikumist.loodan,et kui tal ikka õnnestub põgeneda,saame ta  kiiresti kätte.Kindlasti ma ei ole ainus,kellel on kassiga selline probleem,kuidas olete teie seda lahendanud  või on kellelgi õnnestunud kassi "ümber veenda".Põhimõtteliselt ma käiksin heameelega kassiga väljas jalutamas,kuid see toob kaasa ka lisakulutusi.vet.arst ütles,et siis peab olema :kirburihm kindlasti+ussirohtu iga 3 kuu tagant+kindlasti igaaastane vaktsineerimine(lootsin et täiesti koduse kassiga ma ei hakka igal aastal vaktsineerima).Kui ma isegi  hakkan ainult ühe kassiga väljas käima(teine välja ei kipu),pean ma  kõik  need profülaktilised protseduurid ikkagi läbi viima kahe kassiga,sest nakkuse ülekandumise tõenäosus on üsna suur.
Kuidas teised (mitme) kassi pidajad on sellisest olukorrast välja tulnud,mida soovitate?Tegemist on emase kassiga,keda steriliseerin kindlasti kohe,kui ta on sobivasse vanusesse jõudnud.:roll:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kass püüab korterist välja joosta

Minu Depsy ja Scotty tunnevad ka huvi selle vastu mis on väljaspool ust, ja nii vahel nad üritavad välja lipsata. Depsyl tekkis selline hasartlik huvi pärast seda kui me paar korda väljas käisime - siis ta lausa istus uksetaga ja ootas et see lahti tehtaks.
Olen lasnud Depsyl uudistada trepikojas ja nüüd tal enam suurt huvi uksest välja saada pole, pigem lebotab ta lahtisel aknal või siis väljas akanalaual (elame 3 k), nii et hirmu pole et ta jalga laseb.
Scotty on alles väike (saab 3 kuuseks) ja temagi tahaks uudistada trepikojas, kuid siiani pole ma seda lasnud.

Olgugi, et minu kassid on mõlemad tubased, saavad nad igal aastal vaktsineeritud ja ka ussirohu (2-3x aastas), see pole nii suur väljaminek et seda tegema ei peaks, sest ka inimesed võivad jalanõude ja sõprade kaasabil tuua tuppa haigustekitajaid.

Thumbs up Thumbs down

See minu Maia,kes püüab uksest välja saada,on samuti aknalaua lembeline ja kui jätta teda üksinda aknalauale avatud akna juurde,siis võib ta mõne hetke pärast juba avatud aknast ka alla kukkuda.Mulle tundub,et ta on kas  liiga julge või  puudub tal ohutunne,igatahes panime kõikide akende käepidemete piirajad,mis hoiavad akent nii lahti,et tema pea sealt läbi ei mahuks.See väljakippumise soov tekkis tal kohe peale teistkordset väljaskäimist,siis,kui me viisime teda süles vet. arstile vaktsineerima.Vet. arst elab meile üsna lähedal ja kuna veel transpordipuuri vajalikuks ei pidanud,siis oli ta meil kogu tee süles.Oli küll õues olles väga arglik ja püüdis sülest välja rabeleda,aga midagi talle sellest ajast hinge ikka läks,igatahes nüüd pidevalt passib ukse juures.Loodan,et tal läheb see kas ise üle või kui vaktsin. järgne aeg- 2 näd. mööda saab,siis proovin hakata temaga käima väljas jalutamas .Traksid ja jalutusrihm on juba ostetud,nüüd kodus püüame teda nende asjadega harjutada.Kui saab hakata väljas käima,ehk siis võtab asja rahulikumalt.Meie teine kiisu Toska,tema ei armasta aknalaual olla ning ei kipu  ka välja-võib olla sellepärst,et tema  võtsime me tänavalt ning see on tema jaoks stressi tekitav.
Vaktsineerimine iseensesest ei ole nii väga kallis jah,aga ma kardan seda ülevaktsineerimist ja ka vaktsineerimisejärgseid  võimalikke tüsistusi.Meie  vet.arst vaktsin. naha alla,hakkan uurima tema käest,kas ta oleks ehk nõus tegema lihasesisest vaktsineerimist .:s6ps::terv:

Thumbs up Thumbs down

Depsy on  koguaeg väljas akanalaual, alguses oli ka hirm, et äkki kukub alla aga siis lasime järelvalvega sinna välja jat lõpuks sai ta pahaseks kui ära minnes akent lahti ei jäetud. Nii et nüüd on ka siis aken lahti kui olen päeva kodust eemal.
Aga jah, nii kui väljas käia temaga, nii istub ukse juures ja ootab ning teeb kraap kraaps, et välja saada. Aga kuna tegu on pärslaosega siis ei kipu temaga välja.

Meil ka vet arst maja lähedal, nii et käime puurita seal.
Üle vaktsineerimist?
Korra aastas käid, vet passis kirjas ju millal viimane kord käisid ja siis aasta pärast lähed jälle. Meil küll mingeid tüsistusi pole  - ausalt siis pole ma kuuulnud et kellelgi oleks ( laseme naha alla teha  turjal - vähem valu kassile).

Thumbs up Thumbs down

Mu kasse ka vaktsineeriti naha alla-tehti süst turjale.Ülevaktsineerimise hirm tekkis peale vaktsineerimist,kui lugesin kassifoorumist vaktsineerimise teema alt  saksa professori artiklit,seal kirjeldatakse ka võimalikke tagajärgi.Kahjuks meie vet.arst ei hoiatanud mind ette,et kassid võivad peale vaktsineerimist olla mõnda aega "imelikud".Meie omad läksid koju tulles kohe magama,valisid kõige pimedama koha ja magasid väga-väga kaua,peale seda olid loiud ega ei söönud midagi.Maia oli "liimist lahti"  ka järgmisel päeval:palju magas,sõi vähe oli selline väheaktiivne.Arst küll ütles,et väljas mitte käia,mitte  kammida  ja mitte pesta~~14 päeva,aga et kohe võib tulla mõni reaktsioon-selle eest ta ei hoiatanud,ehk arvas,et teame isegi.Peale seda tekkiski selline kartus vaktsineerimise ees.Ometi olen kahe juba üsna suure lapse ema,kuid kassid läksid eriliselt hinge. :s6ps:

Thumbs up Thumbs down

Olen hetkel kimpus sama murega, nimelt Himps tundub olevat oma arust hästi kaval ning oskab avada köögiakna õhuluuki (2 kordne, siseluugil haak ja välisluugil riiv) ning eile ta seda tegigi, kusjuures nii vaikselt, et kuulsime ainult mütsatust kui ta välja hüppas. Muideks aken oli täiesti kinni ning kass oli teinud lahti mõlemad õhuluugid iseseisvalt. Ise panin need täiesti kõvasti kinni varem.
Praeguseks kass on eile õhtust saadik kadunud, no mitte päris kadunud, õhtul/öösel läksin veel korra otsima teda hoovi ning ta mehkeldas seal ühe emase hoovikassiga, mind nähes putkasid mõlemad kuuri alla. Praeguseks pole kass ikka veel koju tulnud ning täna pole me teda ka hoovis ega tänaval näinud.
Äkki keegi annaks nõu, mida ette võtta - peale turvakinnituste paigaldamise akende õhuluukidele, kuidas ma oma kassi tagasi saaks ja üldse... Kas on veel lootust teda tagasi saada... sad
Natuke solvunud/pahane olen ka, mõistus täiest otsas, mida ta järsku kippub sinna õue kui enamus elu on toakass olnud. Ja kui peaksime ta kunagi tagasi saama, kas on võimalik tast toakassi teha, et igasugu õued ja muu jama unustaks kohe ära?    Viimati juba sai omale mingi naha/suguhaiguse sealt õuest, aga kuida krt ma viin arstile jooksus olevat kassi.

Andy

Himps & Joonas... kaks kollast karvakera smile