1

Teema: Kassipoja "ümberkasvatamine"

Kui mul on äsjasündinud õuekassi poeg, kelle tahaksin "kasvatada ümber" toakassiks (enam-vähem toakassiks), mida siis tegema peab? Ja kas üldse saab teha seda?

Selle kassipoja ema pidi ka hakkama toakassiks, aga kuna tema ema õpetas talle kohe varakult õuekassi kombeid (pissib kuhu tahab ja on üldse selline metslane), siis on hirm, et äkki hakkab nüüd oma poega ka õuekassiks kasvatama. Aga kindel soov on see pojake tuppa võtta.

Ise mõtlesin, et äkki peaks natuke varem ema juurest ära võtma, kui tavaliselt võetakse. Et äkki siis ei jõua veel päris neid kombeid talle külge panna (on olemas päris tugev kogemus väga väikese kassipoja kasvatamisest ilma emata). Aga samas tundub see nii julm.

On kellelgi ettepanekuid, mida teha?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassipoja "ümberkasvatamine"

Ümberkasvatama - hmmm, tegemist on ju alles kassipojaga seega alustategi tema kasvatamisest toa kassiks. õpetate teda õiges kohas pissil käima ja välja ei lase kui tahate, et ta oleks vaid toa kass. Ema juurest varasemat ära võtmist ei soovita, kuna see võib põhjustada igasugu hädasid. Kindlasti on vaja hakata harjutama tubase toiduga ehk siis krõbinatega u teisest elukuust (kvaliteettoiduga). Soovituslik on osta kratsipuu, et ta ei harjuks küüsi teritama mööblil ja ka pesa, et tal oleks alati turvaline koht kus magada.
Iseasi mis saab emast, kelle te nüüd toakassiks harjutasite. Lööte ta taas välja elama pärast poja suuremaks kasvamist? Õuekassid eelistavad reeglina alati väljas oma asju ajada ja kui neile pole toakassi kombeid õpetatud nagu liivakast, siis teevad nad oma häda sinna kus juhtub või sinna kuhu varem on juba teinud ja kus on vastav lõhn juba olemas.
Metsikusest lahti saamiseks tuleb kassipoega harjutada inimestega, võttes teda sülle, silitades teda, rääkides temaga, mängides temaga (mitte kasutada mängimiseks oma kätt vaid mänguasju) jne. Selline kass, kes diivani all on ja poeb sinna alati kui inimest näeb, ei harju iial inimesega ja kui harjub siis jääb ikkagi inimesepelguriks.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassipoja "ümberkasvatamine"

Oeh. Mul on keeruline juhtum vist. Võtaks hea meelega poja tuppa koos emaga juba kohe praegu, aga toas elab üks eriliselt ülbe ja teisi kasse mittesalliv toakass (boss ühesõnaga). Ja seetõttu ei saagi poega üldse toaga harjutada enne, kui ta ema juures ära võtta... :murelik:
Kusjuures see poja ema, see metslane õuekass ei ole üldse nii metsik, tahab ikka palju paitamist ja sülle ja inimeste lähedust (ta meil ise ka titetst saati ja ikka väga tihedalt inimestega kokku puutunud). Õue lõime ta üldse sellepärast, et see vanem ja bossim toakass ei salli teda (alguses kartis, nüüd ei karda, aga lihtsalt ei salli) ja ta hakkas pealegi oma hädasid nt diivanipadjale ajama...

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassipoja "ümberkasvatamine"

Joonas oli ka minu toakassi ja ühe hoovikassi poeg, hoovist puuriida alt püüdsime ta kinni kuskil 4 nädala vanusena.
Toas harjus ilusti ära, liivakasti otstarbest sai ka kohe aru. Alguses kuskil 2-3 päeva tegi häda tuppa ja diivanile, aga õnneks taipasime talle köögirätiku istumise alla panna- kergem pesta rätikut kui diivanit. Praegu on kusagil 2 kuune, õue üldse ei kipu, kuna toas on söök, pehmed magamiskohad ja mänguasjad smile
Kui loom on pelglik, tuleb teda ettevaatlikult harjutada inimestega, Jonnu ka kartis algul veits, siis võtsime teda sülle ja silitasime, praegu ta enam ei karda ja mängib inimestega hea meelega jalkat smile
Andy

Himps & Joonas... kaks kollast karvakera smile