1

Teema: Isase kassi kastreerimine

Selline probleem nimelt, et viisime oma poole aastase kiisu uude korterisse, kus eelnevalt elas isane kass. Õhtul hakkas ta imelikult näuguma ja kahtlaseid liigutusi mu õe jalal tegema tongue Kas tegemist on juba esimese jooksuajaga?
Terve öö ainult kräunus........kaua see üldjuhul kestab ja kas on liiga vara viia kiisu kastreerimisele?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Isase kassi kastreerimine

Ei, poole aastasel kassil pole küll vara esimeseks jooksuajaks, minu meelest. Minu kiisu oli küll umbes 5 kuune (emane) kui ta esimest korda näuguma ja "jooksuajalikke liigutusi" tegema hakkas. Aga siis kuu või pooleteise pärast tegime talle opi ja edaspidi pole seda enam olnud. Aga olen ka kuulnud, et mõnedel kassidel hakkab 4 kuuselt esimene jooksuaja moodi asi, nagu inimesedki, on ka kassid erineva arenemiskiirusega ja mõni kass on lihtsalt varem küps. Aga opile soovitatakse saata alates kuuendast elukuust, mitte enne, seega võiksid loomaarsti poole pöörduda küll, paned aja kirja ja enne opi vist kästakse ka ussikuur teha, kas polnud? Või oli see enne vaktsineerimist. Igatahes peaks loomaarst seda sulle ütlema.

Kassid on maailma kõige armsamad loomad!

Thumbs up Thumbs down

Ok, selge
Nyyd asi veel hullem, vist sirtsutas esimest korda sad
Kas siis peaks nagu kohe selle operatsiooni läbi viima?

Thumbs up Thumbs down

Räägi loomaarstiga, kuula, mis tema räägib. Mina lihtsalt viisin oma emase ühel hetkel arsti juurde ja tehti op ära. Eelnevalt oli aeg ikka kokku lepitud, loomulikult. Aga minegi loomaarsti juurde, või helista, ja ütle, et sul on kass nii ja nii vana ja tahaksid talle op-i teha, et mida vaja teha oleks enne või mis ajaks üldse saab aja. Tema oskab siis kõige paremini vastata, et mis või kus.

Thumbs up Thumbs down

Eile helistasin Tiina Toometi kliinikusse ja sealt vastati, et poole aastane kiisu juba nii suur, et tehakse kohe ära. Homme hommikuks sain aja!
Ega ikka ei saa kõiki kliinikuid usaldada, kuna Lasnamäe omas öeldi mulle, et tasub veel oodata kuu või kaks, kuna ta liiga noor veel...........

Thumbs up Thumbs down

Ega tõesti, kõiki ei tasu usaldada. Tegelikult ma mõtlesin eelmist postitust kirjutades, et panen ka selle kirja, et lähed vaatad vähe loomakliinikutes ringi, kus sulle endale meeldib ja kus sul tekib usaldus. Eks kõik sõltub ikkagi Sinu kõhutundest ja aimdustest.
Kuna minu vanemad elavad väikeses kohas, siis meie loomaarst on sealt pärit. Kuna ta on kõiki meie loomi (ja neid pole meil just mitte väga vähe olnud) ravinud ja me usaldame teda täielikult, siis ei hakanud Pärnus endale, s.t. kassile arsti otsima, vaid käingi meie pere loomade "perearsti" juures. Ja tõesti usaldan teda. Ja tema ütles ka, et 6 kuud ja sealt edasi on väga OK op teha.
Loodame, et kiisuke toibub opist kiirelt ja valutult (Froti näiteks lõhkus pead vastu puuriseinu nii, et võtsin ta vahepeal välja puurist, kuna hakkas hirm ta tervise, pea tervise siis, üle). Aga muidu Froti toibus kiirelt, päeval oli op ja õhtuks oli juba OK olnud. Hoiame pöidlaid ja käppi!

Thumbs up Thumbs down

Aitäh!
Selle Toometi kliiniku puhul see kah hea, et viin hommikul sinna ja õhtul saan kätte.
Ise olen tööl kella viieni, seepärast hea, et saab looma niimoodi arstide hoole alla jätta.

Thumbs up Thumbs down

Kiisu nüüd kodus ja meeleolu kõigil hea smile

Thumbs up Thumbs down

Ruudi läheb ka sel reedel opile. Ta justkui aimab halba ja muudkui käib kräunudes ringi... Elukaaslane aga kardab, et Ruudi sellise asja pärast meie peale solvuda võib big_smile

Loodetavasti läheb kõik siiski hästi.

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

ütle elukaaslasele edasi, et ei ole Ruudike midagi solvunud pärast- poole parem on tal kusjuures:support:

meie kiisul kriimud silmad...

Olen tähele pannud , et meestele on see õrn koht , nad vist kujutavad ette , kui nad ise peaksid olema sellises olukorras.
Oleks ikka kole küll.

Thumbs up Thumbs down

See on jah selline levinud arvamus meeste poolt, et kastreerimine on midagi nii jubedat...
Aga kass pole inimene ja tal pole sellest sooja ega külma tegelikult, peale opi on kindlasti parem elu kui enne, ei ole vaja pidevalt tõmmelda jooksuaja käes.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Oi jah, mul oli sama hirm Beni kastreerides, aga ta toibus kiiresti ja on ikka sama armas Ben kui ennegi, ei mingit solvumist... (ja natukene off topic, aga noh: paar nädalat tagasi lasi mu kastreeritud isane mu mampsi kastreeritud emasega kolmeks päevaks kodunt jalga... Nii, et ikkagi tuli armastus peale!)

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Ega ma oma elukaaslase hirmudest end kõigutada lase ja eks ta teab ikka ise kah, et opp tuleks ikka ära teha. Lihtsalt naljakas, kuidas mehed isaste loomade suhtes nii empaatilised tükivad olema. Siis peaks ju naised emaste kasside suhtes sarnast suhtumist väljendama wink

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Nii, ongi arsti juures käidud, aga Ruudile jäid kõik organid alles. Selgus, et südamedefekti korral on risk, et kass narkoosist välja ei tule, suisa üle 50% :S
Nii et esialgu jääb Ruts täisväärtuslikuks kõutsiks.

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Vaene Ruudi. Kui raske südamedefekt tal on?

meie kiisul kriimud silmad...

Ruudil on vatsakeste vaheseina defekt, ehk siis lihtsamalt öeldes on tal südames auk. Iseenesest tal see mingite sümptomitena hetkel ei avaldu. Pealtnäha on on Ruudi täiesti tavaline lõbus ja terve kass. Kahinad südames on aga üsna tugevad ja tulevikus võib see ka välja lööma hakata - hingeldamine, kiirelt väsimine, väiksem aktiivsus jne. Sellisel juhul hakatakse seda ravima kui tavalist südamepuudulikkust (tablettidega), sest vastavaid operatsioone Eestis ei tehta.

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Hm, ei tea, kas panen end liiga palju kassi olukorda, aga kõhklen endiselt veel selle kastreerimisega...

Võtsin tänavalt kassi ja praegu ta elab korteris, isane ja umbes pooleteiseaastane. Aga muidugi korteris elamiseks tuleks ta tingimata kastreerida, sest ta on juba hakanud igasugu lollusi tegema ja ei tule oma kõutsilikkusega hästi toime. Aga nüüd ma tahaksin ta maale kaasa võtta, kus ta saaks ringi lipata ja elada kassielu ja ma pole kindel, kas tal on seal hea olla kastreerituna? Lõppeks keegi meist inimestest ju ei vahetaks oma emotsioone ja tundeid välja ükskõiksuse vastu, isegi et nii oleks parem - ja kui kassil on kastreerituna parem, siis miks ta üldse sugu jätkavaks loomaks tehtud on? Ühesõnaga, kas tal ka maal teiste kasside ja linnukeste ja hiirte juures on hea olla kastreeritud?

P.S. Tänaval elades oli see kass üsnagi beeta-isend, keda kõik kogu aeg kottisid ja kes vaevu oma söögilegi ligi pääses. Kas kastreerimine ei või seda iseloomujoont temas veelgi rõhutada?

Hirmus ebatõenäoline vist, et keegi vastaks, aga mure on tõsine...

Thumbs up Thumbs down

Minul on 2 kastreeritud kassi, ühele neist tehtud op. 6 aastasena. Ta oli alfa isane ja kastreerimine ei muutnud tema iseloomu, on endiselt võimukas. Soovitan kass ikkagi ära kastreerida. Kass ei mõtle nagu inimene, et oh kui jube, ma olen kastreeritud. Peremehel ka lihtsam pidada: kodus ei laamendata ja õues ei lasta mitmeks päevaks jalga. Tal on hea olla ja kassielu elada, sest teised isased ei näe enam temas konkurenti ja jätavad ta rahule. Ta saab vabalt hingata ja ringi liikuda. Kaklused - võitlused jäävad ära. Ja kas pole hea teada, et vähemalt sinu kass ei suurenda hulkuvate kasside niigi suurt populatsiooni.

Thumbs up Thumbs down