1

Teema: Hellikkiisu+kutsikas

Loodame siin kiisumiisuga, et ehk keegi oskab nõu anda sad Nimelt on mul kodus selline miilustiskiskja, kes tahab pidevalt süles istuda, pai saada ja pöörasel kombel tähelepanu. Ja öösiti tudub mul voodis teki peal. Nüüd kahe nädala pärast tuleb majja aga kutsikas. Ma ei kujuta abs ette kuidas mu kass sellele reageerib kuna ta kõik need 6 eluaastat täitsa omapäi olnud. Kardan, et ta läheb kadedaks ja kukub koeralapsega kisklema. Tulevane koer ise on cavalier king charles spanjel, kes oma loomult on ülisõbralik ja tahab kindlasti kohe kassiga mängima hakata, kuid kui kass talle küüned sisse lööb, siis ta võib hakata kõiki vähegi liikuvaid olendeid kartma. Ei tahaks et need asjad seda soodu kujuneksid sad .. Palun abi? Kas kellelgi on samalaadseid kogemusi ? Peaksin ma nad teineteisest lahus hoidma või hoopis vastupidi?

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Hellikkiisu+kutsikas

Äkki saab kuidagi niimoodi teha et kassil oleks oma koht/ruum kuhu kutsikas ei saaks minna ja kass saaks sinna nö. põgeneda kui tal rahu ja vaikust vaja on smile

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

See on ka võimalus. Aga mis siis kui kass ei tahagi mitte põgeneda, vaid kutsikale koha kätte näidata? Võibolla peaks nad algul eraldi tubades hoidma ja ainult siis kui ise juures oleme laseks nad kokku.. yikes
Vahepeal oli meil kodus veel üks varjupaiga kiisu, kes kahjuks kurval kombel praegu teiselpool vikerkaaresilda kõnnib, ja teda nähes Kerri küll väga õnnelik polnud. Saba oli nagu lambihari ja muudkui näitas hambaid ja sisises nigu maduuss ja noh ega talle see väga ei meeldinud. Peitis end maja kõige pimedamatesse soppidesse ära ja oli äärmiselt solvunud. Kuid ma olen kindel et ajapikku ta harjub. Eks näeme smile

Thumbs up Thumbs down

maiole küll täheldand seda et kassid kadedad muutuvad!? yikes Pigem on see koertele omane... a kesteab kasse ju igasuguseid smile

Thumbs up Thumbs down

Noo ega ta mingi kiskja päris pole.. lihtsalt tsipa ära hellitatud, tujutseb teine pidevalt..  tongue
Tean, et ta ajapiku lepib asjaoluga et koer majas, lihtsalt üritan leida võimalust, et seda protsessi kiirendada.. Hakkama saab niikuinii kuidagi smile

Thumbs up Thumbs down

lõika kassil küüned ära enne kui kutsikas tuleb siis ei ole kutsikal kohe veri väljas kui kass natuke käpaga äsama kipub. aga ära väga muretse, küll nad harjuvad. kassidel on peaaegu alati alguses võõraste loomadega "kana kitkuda" tavaliselt läheb see paari päeva kuni paari nädalaga üle.

vaat selle peale ma ei tulnudki, et kiisul küüned ära lõigata. Nii lihtne ja loogiline big_smile
Aitäh!

Thumbs up Thumbs down

Esimene päev on olnud paljutõotav smile !
Kass on küll pisut pahur ja hoiab omaette aga sellist kisklemist nagu ma ise ette kujutasin küll olnud ei ole. Kerru küüned jätsin ka esialgu alles. Kui asi hulluks läheb saab ju alati lõigata..
cool

Thumbs up Thumbs down

Tore, et sul nii hästi läinud on;)Minu eelmine kass kolis naabrite juurde ja lihtsalt ei teinud sust enam välja:(Aga vedas mul selle pärast, et ma olin siis nii väike, et ei mäletagi seda, aga ema rääkis, et see naabrite juures meie kass:(:(:(

Inimesed, kes vihkavad kasse on järgmises elus hiired.
Tuhandeid aastaid tagasi kummardati kasse.Kassid pole seda unustanud

kuidas teil siis läheb nüüd? kutsu-kiisu juba sõpradeks saanud?

Nonii. Peaks vist meie \'edusammudest\' rääkima.
Ses suhtes et millegi üle tegelikult eriti uhkust tunda ei ole aga vähemalt suudavad nad nüüd koos eksisteerida, ilma protestita.  On võimelised isegi koos ühe diivani peal tuduma, siiski teine teiselpool otsa aga seegi ju hea. Kass koera ei karda, pigem vastupidi.. käib majas ringi nagu kuninganna - kellelegi aru andma ei pea, koerast on üldjuhul suva - kui midagi targemat teha pole siis kõlbab teda natuke kiusata ka. See väljendub siis provotseerimises.. näiteks koerapesa vihases kraapimises, tema joogikausist joomises ja toidu nuusutamises, koera lemmikkohtade peal magamises. Kõike seda tehakse koera nähes ja ääretult üleoleva ja parastava näolilmega. Koer hakkab sellepääle tavaliselt haukuma, kuigi ma tal kassi peale haukumise olen täielikult ära keelanud. Kerri nagu teaks seda ja teadlikult provotseeriks, et ma Arty\'ga pahandaksin. Aga ma olen sellest nüüd aru saanud ja omad meetmed kasutusele võtnud.
Vahel ikka mõtlen küll et Kerri on niii muutunud kutsika tulekuga.. Täielik egokass. yikes
Aga eks see suures osas minu viga ka ole. Oleksin algusest peale pidanud kassile rohkem tähelepanu suunama. See ei tulnd hästi välja kuna kuts on ääretult elava iseloomuga ning teeb palju rohkem pätti kui Kerri üldse kunagi kokku on teinud.
Eh.. A nüüd siis tegelen tagajärgedega, mis seal ikka.
Muidu on Kerri hästi tubli olnud, et ta üldse teise loomaga leppis. Tükk aega enne kahtlesin kui koeraotsingut teostama hakkasin. Aga tuleb välja et kõik ikka tasapisi sujub. See harjumine võtab lihtsalt aega. Tuleb kannatlik olla.. smile

Thumbs up Thumbs down

Jah. Meil oli seoses koera majja ilmumisega tükk tegemist. väljaminek = koer sülle, uksed lahti, kass sisse ja konserv kaussi, koeraga uksest välja, koer sülest maha. Sisseminek umbes samamoodi. Aga parem on kui kass näitab koerale koha kätte(noh, seda väikese koera puhul) . Aga meie loomaarst rääkis, kuidas siiam neljakuusel kaukaaslasel silmas mingi värgi katki tõmbas ja koer veremürgituse sai. :cry:

Thumbs up Thumbs down

Minu kass näitas äärmiselt suurt uudishimu taksikoera vastu. Aga kartis ikka ka natuke.:D

Thumbs up Thumbs down

vabandust aga ta ei ole kutsikas koer on 2 aastad vana big_smile