1

Teema: Kassipeletaja

Olen sellisest asjast kuulnud. Mida see teeb? Kas see on nagu abivahend selle vastu, et kass ei kriibiks mööblit ja seinu? Ja on see kiisule ikka ohutu kraam? Ning lõpuks - palju see maksta võiks?

Nii palju küsimusi tuli korraga...;)

Catlover

Vasta: Kassipeletaja

Just selleks see on, et kass hoiaks teatud kohtadest eemale.
Arvan, et ohtlik see küll ei ole, kuid, kes teab.
Endal pole seda vaja olnud.

Aga kriipimise (või üldse pahanduste) vastu soovitaks Teil kasutada veepritsi.
Kui näete, et kiisu hakkab küüsi vales kohas teritama, minge ligi ja öelge selge sõnaga "ei tohi" vms ning siis pritsige (seda saab kahjuks ainult siis kasutada, kui ise kodus olete, aga kui talle sellega asja selgeks saate teha, ega ta siis üksipäini ka pahandusi tee!).

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Njaa, see veeprits on kogu aeg käepärast. Näiteks enam ta eriti laua peale ei roni. Kui me kodus oleme, siis ta nii vähe tundub, et kraabib, aga ometi on tapeet kolme nädalaga neist kohtadest, mida ta nii jubedalt armastab, narmendama hakanud (meil on ka selline loll tapeet muidugi).
Aga eks selle veepritsiga saab tal järel käidud... ja treenitud väikest kiisut :s6ps:

Catlover

see kassipeletaja maksis umbes 70 EEK kanti ja põhimõtteliselt on tegemist kah pritsimispudeliga, kus sees mingi terava ning kassile ebameeldiva lõhnaga vedelik. Sai kah ostetud, aga probleem selles, et  kui natukenegi seda kasutad, on terve tuba selle aine lõhna täis ja see on ka endale häiriv. Eesti keelse teksti pealt ma sellist asja välja ei lugenud, aga inglise keelsel kodulehel lugesin, et see on ,õeldud kasutamiseks vaid VÄLITINGIMUSTES ! Loomapoes ei osatud selle kohta midagi arvata.

Eile kui rääkisin meilitsi ühe USA kassipsühholoogiga, siis tema soovitas selle asemel kasutada hoopis söögiäädikat !

Issake, mul ka seda vaja. sest viimasel ajal ajab kass meid öösiti päris hulluks. päeval keegi temaga ei tegele, ja õhtul ei väsi mängimisest piisavalt ära ja siis trallitab terve öö ja see on nii väsitav. Laseb terve öö otsa mul öökapi peal kurr-kurr ja kurr ja kutsub mängima. Kui ma ta magamistoa ukse taha tõstan, siis ta hakkab ust nii hüsteeriliselt kraapima, et tuleb või läbi ukse. Veeprits meid küll ei aidanud, pigem tegi see kassile nalja. Jooksis küll eest ära ja ehmatas aga sekundi pärast oli ta mul jälle tagasi, et uuesti eest ära joosta. ma kohe ei tea mida teha. Mees on eriti pahur, kui korralikult magada ei saa ja ega endale ka ei meeldi paistes silmadega hommikul tööle minna.
Kuidas seda soodaäädikat nüüd kasutada. Kui ma seda pritsin ja kassile silma läheb, mis siis saab? Ma ei julgeks küll seda kasutada! Või ma peaks siis magamistoa uksele seda piserdama lootuses, et kass haisu pärast eemale hoiab ja ust kraapima ei tule?
Aga midagi peaks ette võtma :roll:

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Ma sain ka ikka nii aru, et mingit lahjendatud äädikavedelikku tuleks määrida nendele kohtadele, et kass ei kraabiks (kuigi äädikas on ka päris vänge lõhnaga). Kassi pritsida ma ei julgeks isegi lahjendet kraamiga, sest äädikas on ikkagi söövitav ja kust ma tean, mis siis juhtub, kui kassile silma läheb...
Pealegi võivad kassi karvad ka selle äädika järgi haisema jääda. Ja kass peseb ka veel ennast... Lakub äädikat endale sisse. Lahjendatud küll, aga ikkagi...

Catlover

Hmm...ma ei tea, need haisutajad tunduvad ikka kahtlased, ei tahaks hästi uskuda, et need siis tõesti kassi eemale hoiavad ja samas ohutud on kassi tervisele. AGa peaks siiski ära proovima, kui ma muudmoodi ei saa kassi võõrutada öistest mängutuuridest ja jonnimisest. Ja kui muud üle ei jää, peab talle teise kiisu seltsiliseks võtma big_smile (kui vaid mees seda kuuleks big_smile).

Thumbs up Thumbs down

Mina ostsin Kissakarkote nimelist. (Merimetsa Selverist) Sellel on peal kirjas et meeldivalõhnaline puhas loodustoode on ohutu nii loomadele kui inimestele. Selline hapukas lõhn on.  Kirjas on et sobib nii sise- kui välistingimustes. Mind see lõhn väga ei häirinud või ilmselt haitus see piisavalt kiiresti. Seda peaks nädal jooksul piserdama 2x päevas. Mõned on rääkinud et see aitab aga minu kass küll aru ei saanud et midagi teisiti seal oli, tuli pigem kohe nuusutama et mis teed siin. Ei kissitanud silmi ega midagi.
Ohutu tundub ta igastahes olevat seega proovida tasub. Iseasi kas ta ka kassi eemale peletab või siis hoopis ligi wink

Thumbs up Thumbs down

sidrunimahla soovitatakse ka piserdada nendele kohtadele, millest kassi eemale tahad hoida.
äädika kohta pole veel kuulnudki, peaks proovima.
aga kassipeletaja kohta (tahtsime lillede jaoks osta) ütles aianduspoe müüja, et kuigi see on toalillede ja mööbli jms jaoks mõeldud, pidi see lõhn ka väikeses koguses peavalu tekitama.
usun, et see on personaalne ja oleneb inimesest, aga proovima ei julgenud hakata.

Thumbs up Thumbs down

Sidrunimahl tundub ikka tibake ohutum kui äädikas. Kui suur vajadus käes, siis proovin järgi. AGa arvatavasti mitte, tundub ikka liiga kahtlane olevat. Täna öösel lasi tibuke aga meil kenasti magada, tuli kahevahele ja ei mingit trallitamist. Ei olnd vajadust ka teda magamistoast välja visata, mille üle mul ikka he ameel on.

Thumbs up Thumbs down

Olen ka seda kissankarkote\'t proovinud. Selle lõhn ei olnud liiga häiriv ja tundus, et Jinxy ei tahtnud pärast seda enam eriti kapi taha juhtmetesse minna. Samuti lasin seda lillepottide peale, et ta lille närima ei tuleks. Vist oli kasu. Aga miinuseks oli selle tõrjevahendi puhul see, et ta oli õlibaasil (oli vist bergamotiõli - mingi tsitruseline). Ning juhtmed ja põrand jäi kleepuvaks/õliseks ja kehva oli puhastada kapitagust tolmust. Ja lillepoti pealt pidin ka selle lõpuks mingi nõudepesuvahendiga ära võtma. Kardinate peale pole see vahend õnneks plekki jätnud. Hinnang oleks sellele tootele tõrje koha pealt: hea. Muidu normaalne.

Aga nüüd laupäeval ostsin loomaapteegist uue asja - Specicare Bitter Spray. Peal on kirjas, et see on kibedamaitseline aerosool ja et võib lasta kohtadesse,kus te ei taha, et kass näriks või lakuks. Pidi veel ohutu olema ja isegi haavade peale võib panna. Lasin siis kingapaelade peale seda. Aga ütleme nii, et me ei saanud elukaaslasega ka tükk aega esikusse minna, sest see aerosool oli õhus ja meil endal läks suus ka kibedaks koguaeg. Täiesti ebameeldiv asi. Kusjuures kass näris paelasid edasi. Ma ei tea, igatahes see raha oli küll maha visatud:vs:

Tundub, et proovime ka tavalist veepritsi nüüd.

Thumbs up Thumbs down

a kui ma lilled igasuguse sodiga üle pritsin, ei tea kas mõni lill ellu ka jääb?
või on mõni teine hea moodus selleks, et kass lilli ei näriks. kuulsin mingist "kassimurust" mis pidavat ta närimisvajadusi leevendama. mingi huumor või töötab kah?

ühesõnaga jah. lilled surevad.

Thumbs up Thumbs down

Mul kass näris ka lilli koguaeg , aga siis ükskord ostsime kassimuru ja siis ta käis ja näris seda . Ja kui see kord ära näritud sai , siis meie kass enam ei käinud lilli maitsmas wink .

\"Süüa tahtval kassil puudub väljalülitamisnupp.\" - teadmata

\"Tuhandeid aastaid tagasi kasse kummardati nagu jumalaid. Kassid pole seda unustanud.\" - teadmata

\"Kassid on targemad kui koerad. Sa ei saa panna kaheksat kassi kelku vedama.\" - Jeff Valdez

Thumbs up Thumbs down

Meil ei tehtud kassimurust välja ka, kasvas seal pikaks ja ilusaks ning mõne aja pärast lendas prügikasti.

VIC- Very Important Cats

mina sain ka nii aru et see kassipeletaja on mõeldud pigem autorataste töötlemiseks et kassid peale ei pissiks ja aiateivastele jne.. lahke müüa kruttis poes pudeli lahti ja veendusime ühiselt et tubastes tingimustes kasutamiseks on lõhn talumatu inimesele..

mina olen kassi pahanduselt peletanud veepritsiga. tundub, et tulemusena on ta õppinud kurjale häälele ja sõnale EI reageerima. kui aga ennast kodus ei ole toimetab ta oma pahandusteradadel ikka edasi - sellest annavad tunnistust mullased käpajälged valgel lauaplaadil jne..

olen kasutanud ka fooliumit - nt suuremate lillepottide katmiseks kui kass seal sees mürgeldamas käis nii et mulda tuiskas ja põrand oli pidevalt must.. fooliumi tõttu ta küll väldib nüüd seda lillepotti, aga kui fooliumi eemaldasin lootuses, et kass on "harjunud õieti käituma" ei läinud poolt päevagi kui muld jälle tuiskama hakkas.. nüüd ongi meil ulmevälimusega lillepott smile

Thumbs up Thumbs down

Mina panin lillepottide servadesse kahepoolse teibi kohe kui Sissy meile tuli. Ja seda mulla kraapimise probleemi pole meil olnud. Mul küll on pealmiseks kihiks kergkruus, aga see ilmselt meeldiks kassidele ka väga - veereb ju hästi.
Alguses käis ikka suure kaarega lillepottidest mööda, aga ühel hetkel ta avastas, et lillede lehti saab nii püüda, et pole vaja poti vastu minna tongue Nüüd ma siis võitlen temaga, et ta neid ei räbuks.
Aga õnneks jah seda mulla välja kraapimise asja pole ja nüüd pole mul ka enam teipisid lillepottide ümber. Loodame, et ta üks päev ei avasta, et nüüd enam käpad kinni ei jää :puna:

to Greenu :

ära seda äädikat nüüd pritsimiseks küll kasuta :-(
Selleks on ikka vesi.
Äädika mõte on selles, et hõõrud mingit kohta äädikaga (näiteks lillepotti, kui kass lilli lõhub) ja kuna selle lõhn on kassile ebameeldiv ja terav, hoiab ta sellest potist eemale.
Meil oli alguses sama lugu - oleme mõlemad tööinimeseid ja kass oli seetõttu üksi kodus. Õhtul tahad aga peale kassiga mängimise ka ise olla ja sageli oli meil juba uneaeg, kui kass ikka veel möllas. Ja nii poole ööni.
Seetõttu võtsime talle mängukaaslase. Päev otsa möllavad nii ringi, et õhtuks on mõlemad väsinud ja keeravad ilusasti magama.

Veeprits töötab meil küüll hästi ja ega nad enam suurt pahandust ei teegi. Piirid tuleb lihtsalt kindlalt paika panna ja nendest ka kinni hoida. Ehk - kui elutoa laud ei ole kassi koht, siis ei lase teda sinna kunagi...
Praegu aga kui emb-kumb kassidest midagi lollust teeb, piisab veepritsi näitamisest ja kõik on korras.

Aga ära Sa Greenu nüüd mängimise pärast küll kassi karista ! Lastki ei karista sa ju selle eest et ta on laps ja tahab mürada.  Pigem peaksid välja mõtlema midagi, et kass ennast päeval tühjaks rahmeldaks.

Hmm..ma ei pritsi kunagi oma kassi äädikaga...sellest oled nüüd küll väga valesti aru saanud ja mängimise eest me teda ei karista ka!  Ma ei teeks seda iialgi, kass selleks ikka liiga kallis, et teda mingi happega pritsida...appike sad !!!
Küsimus oli siin vaid selles, et kui ma panen öösel magamistoa ukse kinni (mis varem ei ole kassi eest kinni olnud), et ta siis ukse taga end hulluks ei kraabiks. Kusjuures harjutasime teda mõni öö sellega, endal olid meil muidugi magamata ööd (ei saa ju magada, kui kass ukse taga kraabib, et laske ikka sisse). Kui ta oli paar ööd ukse taga olnud ja lõpuks ta uksest sisse lasksime, oli vana rahu ise. Ja nüüd ei mölla ka öösel nii palju. Kui ta on ikka pikalt kodus olnud, siis öösel mingi nelja paiku hakkab jutustama - istub keset tuba põrandale või mu pea kõrvale öökapile maha ja muudkui laulab - kurr-kurr. Nii kui silmad lahti teen, hakkab automaatselt nurruma.
Alguses tegin ka lolli vea ja hakkasin talle öösel süüa andma, sest siis sain aru et jäi vait big_smile. Nüüd jälle oleme püüdnud ikka harjutada teda välja sellest kombest ja ausalt öeldes on ta täitsa tubli. Umbes poole seitsme paiku hommikul hakkab trallitama ja üle meievoodi jooksma. AGa sel kellaajal on see juba hoopis midagi muud kui öösel kell neli trallitada smile.
Mees mul ärkab üldse väga harva kassi mängutuuride pärast öösel üles. Viimased nädalad on igatahes olnud täitsa normaalsed ja ei mingit jonni öösel. Üldjuhul ikka proovime nii palju kui võimalik kass õhtul ära väsitada.
Ühesõnaga, ei ole olnud vaja mingit veepritsi, äädikat, sidrunit või teab veel mida, mis meile siit soovitatud.

Muidugi oleks õigem talle mängukaaslane võtta aga arvan, et kass ei lepiks sellega. Ta mul liiga võimukas ja isepäine selleks.

Thumbs up Thumbs down

Aga kas te kasutate siis veepritsina väikest veepüstolit ?

I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.

|| Poochie ||

Thumbs up Thumbs down

Mina kasutasin kunagi lillede pritsimise jaoks mõeldud kannu.
Veepüstolist tuleb liiga peenike ja tugev juga, pritsist aga veidi valutum juga.

VIC- Very Important Cats

Mina kasutan ka seda lillede pritsimise pihustit. Seda saab ka reguleerida olenevalt sellest kui kaugelt lased. Vahel satub Sissy nii hoogu, et ma ei viitsi koguaeg teda keelama joosta :vs: siis lasen kaugemalt tugevama joaga, mis kiisuni jõudes on piisavalt nõrk, et talle mitte liiga teha, aga pahanduse tegemise siiski katkestab. Lähedalt lastes panen muidugi pehmema peale - juga nagu ei saagi öelda, rohkem nagu veepilv.

No eks siis tuleb ka see veeprits ära osta smile

I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.

|| Poochie ||

Thumbs up Thumbs down

[Ega sa kogemata meelitajat ei ostnud:wink: Peletajat pole proovinud, kuid meelitajat küll kasutasin alguses kraapimispuul ja panin ka ta mänguasjadele ja kassile jubedalt meeldis. Arsti juurde minnes lasin ka puuris natuke teki ja ta lemmikmänguasja peale ja mulle tundus et kiisu oli natu rahulikumk kui tavaliselt;)

See postitus oli mõeldud Katzile :terv:

Mina ostsin ka kassipeletaja, aga suurt abi sellest polnud. Teatavasti aitab ka eukalüptiõli (enda jaoks on see ka tervislik kui lõhn toas ringi hõljub), mida kassid pelgavad ja olen kuulnud ja sidrunimahla kasutamisest....:cool:

Thumbs up Thumbs down