1

Teema: Karvaeemaldusnipid

Ma arvan, et karvamuredega puutuvad kokku kõik kassiomanikud, esmajoones siis pikakarvaliste kasside puhul, aga kindlasti on sama jama mingil määral ka lühikarvalistega.
Mis vahenditega te kodus pehmet mööblit ja riideid puhastate?
Endal on mööbli jaoks tavaline svamm, mille teen niiskeks ja puhastan siis vajalikud asjad ära, aga riiete jaoks pole esialgu midagi peale selle sama svammi või siis lihtsalt korjan karvad ära.
Kas keegi on proovinud seda liimiribaga rulli? Mäletan, et mu tädil kunagi oli ja ta polnud üldse rahul, sest see kaotas kiiresti oma efektiivsuse.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Karvaeemaldusnipid

tolmuimeja ja liimirull mööblilt eemaldamiseks. ja niiskete kätega kassi paitada, kraani all puhtaks ja käed uuesti niiskeks ja üle kassi. mul kassile hullupööra meeldib kui ma teda niiskete kätega paitan, eks ta saab aru et karvahooldus käib, pärast lakub endale vähem karva sisse.
aga jah liimirulli vastu ei saa miski, see ikka koige tohusam mööbli jaoks, palju kulub küll neid rulle kui täitsa karvutuks mööblit tahta iga päev, aga paar korda nädalas ei ole hullu. smile

Kes kasse ei armasta oli eelmises elus hiir.

http://photos.yahoo.com/blomx80

Thumbs up Thumbs down

aga kui kaua see üks rull kestab, kui seda paar korda nädalas kasutada?

Thumbs up Thumbs down

Kasutan samuti tolmuimejat, et elamist karvavabamaks teha. Ja riietel seda liimirulli. Ainult et jah mitte kõik poes leiduvad liimirullid ei ole efektiivsed.

A cat, a rat and us smile

Thumbs up Thumbs down

aga millised siis on? smile

Thumbs up Thumbs down

Mul liimirulli pole, aga tavalise laia teibiga teen riideid ja mööblit puhtaks:) Kui üks riba enam ei liimi siis lõikan lihtsalt uue:)

Thumbs up Thumbs down

See liimirull saab ikka jube ruttu otsa. Varem olid sellised, mis vee all pestes uuesti kleepuma hakkasid, aga pole neid enam müügil näinud. Selline oleks võibolla mõtekam. Ja isegi liimirulliga ei saa 100 % karvadest puhtaks riideid sad Mu kass on hetkel eriti palju karvu ajama hakanud.:cry:

Dogs have owners, cats have staff.

hmm, ma olen neid küll elu jooksul ainult paar-kolm korda näinud, aga nood olid kõik sellised, mida sai puhastada.
peab uurima kusagilt, loomapoodides olen paar korda näinud neid, aga too aeg polnud endal veel vajadust osta.

Thumbs up Thumbs down

Mina leidsin oma praeguse liimirulli (mis juba päris kaua vastu pidanud), mis on see pestav K-rautakeskost.

A cat, a rat and us smile

Thumbs up Thumbs down

oi aitäh, lähen uurin sealt smile

Thumbs up Thumbs down

Ma pean ka sinna uurima minema.
Praegu on suht võimatu uksestki välja minna, eriti tumedate riietega, kõik on valgeid(heledaid) karvu täis:(
Eriline karvavahetusaeg on meil küll praegu:)

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Ma tean, mida Sa tunned big_smile
Meil täpselt sama lugu....jube ikka sad

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

sama siin- kui sünnipäeval palju külalisi käis, siis ennem kui hakkasid ära minema, tõmbasin kõik liimirulliga üle, toas vaatan ise ka et pole mul mingeid karvu mustal mantlil, kui õues olen, siis kuku pikali- JUBE

meie kiisul kriimud silmad...

Mul on küll lühikarvaline kass aga karvu on igalpool ja veel ta mul lumivalge, siis paistavad karvad ka kenasti välja. Nii et koristamist jagub kõvasti. vaiba pealt ei taha need üldse ära tulla.  Riideid ja mantlit pühin riideharja ja liimirulliga.

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Tõstsin Greenu karva-pasta küsimuse eraldi teemaks:

Link

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

tõstaks teemat ja kysiks kellel on nippe karvade lihtsaks eemaldamiseks voodipesult? pesumasinas tekivad karvadest sellised pisikesed karvatombud mida olen kyll käsitsi nokkinud aga see suht tylikas ju. ja tolmuimeja tõmbab voodilina ju imejatorusse kui keegi just voodilina otste peal ei istu big_smile. :para:

Thumbs up Thumbs down

Mööbli ja vaiba jaoks ostsime veel ühe sellise kassi kammi...See mis nende peenikeste metall? harjastega on .....(on vist metall..või alumiinium big_smile, kes teab). Igastahes sellega on vaibpu superluks puhastada...kõik karvad tulevad ilusti välja. Üle diivanite ka sellega tõmmates, on kasu olemas.

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: pätukas
tõstaks teemat ja kysiks kellel on nippe karvade lihtsaks eemaldamiseks voodipesult? pesumasinas tekivad karvadest sellised pisikesed karvatombud mida olen kyll käsitsi nokkinud aga see suht tylikas ju. ja tolmuimeja tõmbab voodilina ju imejatorusse kui keegi just voodilina otste peal ei istu big_smile. :para:

Soovitan seda kleepuvat rulli muideks. Seal on mingi päris mitu kiht neid pabereid. Niiet, kui üks muutub kasutuskõlmbatuks, siis rebid pealt ära ja all on järgmine. Selliseid riiderulle on saadaval arvatavasti selistes poodides nagu SuperBox, Novalux, Jysk, võibolla isegi Maxima ja Konsum. Nad ei tohiks väga kallid ka olla.

Thumbs up Thumbs down

jap need rullid täitsa kodus olemas kah ja pidevalt kasutuses. nendega olen kah rullinud linade peal aga kui kohe kõiki karvu ära ei saa siis pesust tulles need karvatombud selle rulliga enam ära ei tule.mõne päevaga on linad nii karvased et terve rull läheb yhe lina puhastamiseks big_smile

Thumbs up Thumbs down

meil see pestav rull, aga jäänud peamiselt mehe ülikonna puhastamiseks.
mul on kolm kassi ja seega selle rulliga ei saagi midagi puhtaks, muudkui lippa pesema.
põhimõtteliselt võtab väga hästi, aga mu kodus on liga palju karvu, siis on jäänud tolmuimejaga tõmbamine parimaks lahenduseks, diivanid saab hästi puhtaks.
voodilinad..neid vahetatakse tihti ja eks siis on näha millal pesumasin karvapallidest umbe läheb, irwc

ühe kassiga vbla mugav ja mõnus, ostsin paar aastat tagasi tartu kaubamajast ülemiselt korruselt.

Meil kasutuses liimirull, iga kord välja minnes tõmban end üle, rull seisab standardvarustuses esikus. Mööblilt saan tolmuimejaga kätte ja ega meil seda pehmet mööblit ülemäära palju ei ole (vihkan koristamist). Vaipu pole üldse. Kes on sama laisk kui mina ja eriti põrandalt tolmu imeda ei viitsi, siis mees mul mõtles välja sellise nipi: kui teha aknad lahti mõlemalt poolt maja ja lasta tugev tuuletõmbus läbi (eeldab muidugi tuulist ilma, soovitavalt ka vihmast), siis põrandal olev tolm ja kassikarvad rulluvad nurkadesse tompudesse, kust need käega kätte saab.