1

Teema: hirmunud kiisu poiss

Laupäeval võtsime varjupaigast 3 kuuse kiisu. Öeldi, et kui ta leiti oli koos emaga vastsündinu kuskil koridoris. Kiisu sai esimest korda välja koos meiega ja esimene autosõit. Muidugi talle tekitas palju stressi ka see, et me tõime ta üle lahe soome, kuna ise elame seal. Eile õhtupoolikul saabusime, puurist ta ise välja ei tulnud vaid pidime ise tõstma. Kui ta välja sai pani muidugi elutoa kapi taha, kuhu me ei arvanudki, et ta võib sinna mahtuda. Mingil mängulisel viisil me saime ta sealt välja uudistama, aga kui muidugi meie mingi liigutuse tegime hirmus ta ära ja pani kapi taha tagasi. Põhimõtteliselt istusime kolm tundi paigal ja üritasime teda meelitada. Meie suur mure on see, et ta pole mitte midagi söönud ega joonud ning ta on ise nii kõhna.ta kräunub küll ja nagu otsiks sööki. Panime talle söögikausi nina alla, see pistis korraks nina sisse ja ei saanud vist aru, et see söök on. Kardab meid hirmsasti ja nüüd kui hommikul üles ärkasime leidsime ta televiisori tagant, kus põhimõtteliselt polegi ruumi aga näe tema suutis end ära mahutada. Öösel ta ka midagi söönud ei ole. Oleme hämmingus ja ei tea, mida teha, kuna ta on meie esimene kass.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: hirmunud kiisu poiss

Kass on sõidust ja uuest elukohast stressis ja hirmunud. Talle tuleb lihtsalt anda aega harjuda. Pange söök, vesi ja liivakast tema ligidusse. Söögiks võiks esialgu panna midagi eriti hästi lõhnavat ja maitsvat. Võib - olla oleks parem, kui ta saaks alguses olla ühes toas, mitte kogu korteri peal. Ei tea, kui palju ta seal varjupaigas tähelepanu sai, võib - olla tuleb teda alles harjutada pai saama. Edu teile kassiga!

Thumbs up Thumbs down

me nüüd olime paar tundi kodust ära, et tal oleks võimalus kapi tagant välja tulla. koju jõudes leidsime ta magamistoa voodi alt, mis on suur edusamm juba. eile proovisime vorsti anda, võttis ühe ampsu ja kõik. täna ostsime konservi. ainult kräunub, kuid ei söö. ei kujuta ette, mis teha. ta isegi ei joo miskit, ta pole nüüd juba üle 24 tunni söönud, joonud ega pissinud. kas siis tõesti on võimalik, et tal nii suur stress, et toidu lõhna peale ei oska süüa? kuigi ta on nüüd natuke julgemaks läinud, kõnnib natuke mööda seina ääri ringi ja isegi mängis nööri otsas oleva hiirega. nii, kui mingi järsema liigutuse teeme, siis paneb kohe minekut. nii kahju on, kohutavalt abitu tunne.kõik söök ja jook on olemas.

Thumbs up Thumbs down

Ma arvan, et võib ikka paar nädalat minna, kuni ta lõplikult harjub. Kolmekuune peaks juba vabalt kõike sööma. Muret teeb see, et kass ei ole joonud. Vedelikupuudus on ohtlik. Tuleks vist arstiga nõu pidada. :support:

Thumbs up Thumbs down

me panime nüüd kaussi piima,mida ta imekombel natukesel määral jõi, aga vett ei ole ta puudutanud. nüüd ta on hästi natukene julgemaks muutunud. edusamm on see, et ta on elutoa kapi tagant välja saanud ja asub nüüd magamistoas, kus ta ainult kräunub ning kui lähemale tahame minna, siis paneb voodi alla peitu.

Thumbs up Thumbs down

asi hakkab paranema. eile õhtul hakkas kiisu sööma ja käis isegi liivakastis hädasid tegemas. täna on ta juba päris mitu korda söönud ja joonud ning mängib kenasti, kuid paitada veel ei lase. Käib nuuskimas vahepeal ja lesib diivanil minu kõrval, see on eriti suur edusamm, kuid kui püsti tõusen ja end liigutan, siis paneb kohe minekut kapi taha. Tundub, et ei võtagi väga kaua aega, kui ta meiega ära harjub. Oleme kohutavalt õnnelikud:)

Thumbs up Thumbs down

Seda on rõõm kuulda!:hyp:
Loodan edaspidi teie kassist lugeda tutvustuses ja ehk saab ka pilte näha. :wink:

Thumbs up Thumbs down

Kindlasti harjub ta varsti ära. Teil oli pikk sõit koju ja seda pikem hirm ja stress kassikesel. Lohutuseks niipalju, et meil ka kass oli suures stressis, kui tõime ja algatuseks ronis kamina alla. Kui sealt kuidagi ta paari tunni pärast välja sain, siis pani samuti edasi diivani alla. See oli nädal aega tema põhi-kodu ja hiljem nii kaua kui mahtus, ronis sinna iga "ohu" korral. Ei söönud ega joonud ka esimesel päeval midagi. Öösel kräunus diivani all, varahommikul ei pidanud ma vastu ja meelitasin ta välja, magas siis minu rinna peal. Järgmine öö magas elutoas padja peal, minu kõrval. Edspidi polnud kaissu enam vaja. Aga vast umbes kahe nädala jooksul iga järsema liigutuse peale pani diivani alla jooksu. Ta ju ei tunne ja ei usalda veel kedagi nii lühikese aja jooksul. Kartsin ka, et kas nii jääbki, aga kui alguses liikus ainult mööda seina-ääri, siis varsti sai julguse, et kodus erilist ohtu pole ja siis oli meil kodus hoopis julge tiiger. Mäletan, et esimene nädal olin ma ise parajas stressis, kuna kassi polnud varem olnud ja kõik oli uus, ei osanud ise ka kuidagi olla. Aga sealt edasi läks kõik hästi ja me oleme kassi üle väga õnnelikud.
Kindlasti harjub ta peagi ära ja siis on rõõmu terve tuba täis!!!

Thumbs up Thumbs down

Tänaseks on kiisu meil juba 6ndat päeva ja võib öelda, et ta tunneb end suhteliselt koduselt. Ta pakatab meeletust energiast ja nurrub nagu diiselmootor. Sööb kohutavalt hästi ja isegi rohkem, kui kassipoegade normile ette nähtud. Ta ju meil nii kondine ja eks ta varjupaigas eriti palju süüa ei saanud. Käib ilusti liivakastis, liiv lendab vasakule ja paremale, kuid õnneks meil on kinnine liivakast. Ronimispuud ta omaks ei ole veel võtnud, peame vist parema koha valima, kuid diivan meeldib talle meeletult. Küll on hea oma küüsi seal kasutada, paneb nagu tornaado ringi. Nüüd ta on juba äkilistemate liigutustega vähe ära harjunud, enam ei pane minekut kapi taha, kui me püsti tõuseme või kõnnime. Päeva jooksul muidugi tuleb ette, aga kõvasti vähem kui alguses. Hessu on meil krutskeid täis. Õhtu poolikul meeldib talle magada, kuid see eest hommikul kell 5 on ta magamistoas platsis. Toas on meil laminaat maas ja voodi ees kaltsuvaip ning laminaat on ju libe. See on lihtsalt meeletu, kuidas ta selle vaibaga liugu laseb ja muidugi selle kohutava lärmiga ei saa meie magada. Kui mul mees hommikul ära tööle läheb, siis tuleb mulle voodisse ja magame koos. Kui ma teise tuppa ära liigun siis natukese aja pärast on tema ka platsis uudistama, et mis ma ikka teen. Hessule meeldib varitseda ja siis rünnata nagu väike tiigrikutsu. Meil on kohutavalt hea meel, et ta laseb juba pai teha ja palju. Ta nagu ise otsib lähedust ja see pai tegemine annab talle nagu turvatunde ning ta usaldab meid järjest rohkem. Hessu on meil imeline armas väike kiisu :pai:

Thumbs up Thumbs down

Oh nii tore kuulda:py:

Thumbs up Thumbs down