1

Teema: Millal pärast poegimist operatsioonile?

Tere!

Minul selline lugu. Alustan sellest, et meil üks noor (natuke alla aasta vanune) õuekass (ja jääbki õuekassiks, sest üks 100% ülbe toakass on ka), kes sai eile hommikul nooreks kassiemaks. Mõtlesime juba tükk aega tagasi, et peaks ta ära opereerima, sest ei taha keegi poegadest pärast sündimist lahti saada, aga peab. Ja kuni eilseni püsis see mõte. Hommikul aga olid 2 väikest pojakest õues terrassil (üks küll surnult sündinud). Ei osanud oodatagi, et üks nii noor ja väike kass (ta meil väga väikest kasvu) võiks juba emaks saada.
Õnneks ei pea sellest pojast kuidagi kurvalt lahti saama, sest kodu talle olemas. Aga rohkem poegi ei tahaks talle küll lubada hästi (me kõik nii pehme südamega ikkagi, kuid kassifarmi ei taha sellegi poolest).

Küsimus siis selline: Millal võib talle selle operatsiooni ära teha? Ja millal oleks viimane aeg (ehk siis millal järgmine jooksuaeg peaks olema - tahaks enne seda ära ikka teha selle)?

Ette tänades,
Pirt ja noor kassiemme pojaga.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Millal pärast poegimist operatsioonile?

Põhimõtteliselt võib teie kass juba seda väikest poega imetades uuesti tiineks jääda ja siis pojad saada. Vanarahvas räägib muidu, et indlema hakkab kass alles siis, kui ei imeta enam või pole poega aga tegelikkuses ei vasta see tõele.
Kuna kiisu jääb teil poega imetama, siis peate steriliseerimise kuni poja imetamise ajani edasi lükama. Usun, et kõige targem oleks konsulteerida arstiga, kes oskab teile täpasemat nõu anda.

Thumbs up Thumbs down