Teema: päriselt...ma annan oma kassi ära.

Mul selline mure, millest enam kuidagi jagu ei saa.
Näen, et siin teistelgi selliseid probleeme, kuid neinde läbi sirvimisest kahjuks abi ei olnud.

Mure siis selline, et kas junnib voodisse. Vahetasime oktoobris elukohta, kuid see ei heidutanud teda. Seadsi ennast uues elukohas ilusti sisse ja kõik oli korras. Muutus pigem rahulikumaks.
Ühel hetkel hakkas voodisse junnima. Ma ei leidnud ühtki põhjust, miks ta seda teinud oli. Muutusi ei olnud toimunud. Liivakast oli puhas. Enne oli isegi sinna häda teinud.
Paar päeva oli kõik ok ja siis hakkas peale. Nüüdsekso n see probleem kestnud meil vahelduva eduga kolm või natuke rohkem kuud.
Ühel korral on ta voodisse ka pissinud, kusjuures eda tegi ta öösel, kui me magasime. Muidu on ühe korra junninud varahommikul kui magasime ja ülejänud korrad on ta seda alati teinud siis kui päeval tööl oleme olnud.
Siiani ei ole ma suutnud leida ühtki loogilist seost miks ta seda teeb ja juba eelmisel korral, mis oli vähem, kui nädal tagasi, viis ta mu endast nii välja, et pidin ta juba ära andma. Kuna mul palju tuttavaid kellele ta väga meeldib siis ei oleks see teab kui keeruline. Samas on ta ikkagi pereliige ja ma olen omale selle vastutuse ja kohtuse võtnud aga see on juba liig.
Kass ise on isane ja saab juulis kahe aastaseks. Kusjuures tookord kui pissis, lasi siukse lombi voodisse nagu poleks nädal aega hädal käinud.
Teki olin sunnitud koos tekikotiga minema viskama.
Palun andke nõu mis teha, sest ma seda kauem enam tõesti ei kannata.
Elukaaslane ka juba viimse piirini viidud, kassi küll ära andma ei sunni, kuid ütles, et kui ma ta ära tahaks viia siis ega ta takistama kindlasti ei hakka.

andke nõu palun, mis taga teha.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: päriselt...ma annan oma kassi ära.

Ma küll ei tea mitmetoaline kodu teil on aga üks lahendus on magamistoa uks kinni panna ja see lõpilukt kassi territooriumist välistada. Nii vähemalt ei saa voodisse oma hädasid tegema. Meil Depsyga oli sama jama aga Dpes on emane kass ja tegi voodisse vaid jooksu ajal. Nüüd aga on magamistoa uks jäädavalt suletud kasside jaoks.
Samas võib põhjuseks olla ka see et kiisule ei meeli asju ühte kasti teha, või siss liiv või liivakasti asukoht. Üldiselt tuleks ka karistada natuke selle eest kui voodisse teeb, sest muidu arvab, et nii ongi normaalne. Põhjus võib ka igavuses olla, sest voodisse tehes saab ta tähelepanu - ehk tegelete temaga liiga vähe.

Thumbs up Thumbs down

Kas kass on kastreeritud? Kui mitte, siis soovitan see ära teha. Siis ehk kaob soov niimoodi märgistada. Mina karistada ei julgeks, sest kui kass aru ei saa, mille eest, võib karistus asja hullemaks teha. Olen nõus Depsy arvamusega, et võiks panna kaks kasti. Võiks igaks juhuks kassi ka arsti juurde kontrolli viia, et välistada tervisehäired.

Thumbs up Thumbs down

Ära anna kassi ära. Vii jah esiteks veterinaarile tervisekontrolli, räägi mure ära ja vaata, mis ta vastab.

Ise soovitan selleks ajaks kui tööl olete voodi nurkadesse ja keset voodit peotäie kassikrõbunaid panna ja sinna ka, kuhu tavaliselt "kingitus" jäätakse (padi ntks). Kass üldjuhul ei reosta kohti oma toidu juures. Võite näiteks seda ka proovida, et kastate enne tööle minekut lina märjaks ja katate sellega voodi, kass kindlasti ei lähe märja lina peale toimetama.

Äkki kassile ei meeldi midagi liivakasti juures (asukoht, liivatüüp vmt). Kus te kasti hoiate? Kas selle lähedal ei seisa näiteks pesupulbri pakk või muu tugevalõhnaline ese? Kas olete enne probleemi algust vahetanud kassiliivatüüpi?

Kui kass kastreerimata, siis selle ära tegemine kah abiks kindlasti.

Thumbs up Thumbs down

Ma isiklikult soovitaks ka magamistoa uks kinni hoida.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg