1

Teema: Mure kassi söömise ja wc külastamisega.

Pole enne kunagi ühtegi kassi olnud ja ei tea kassi muredest mitte midagi. Ehk keegi oskab tarka nõua jagada.
Kass ise on umbes 6-7 kuud vana (isane). Nüüd on ta meie juures olnud veidi üle ühe kuu. Võtsime varjupaigast. Algul polnudki nagu kassiga probleeme. Nüüdseks on kolm korda oksendanud. Ühe korra ilmselt karvapalli pärast, mis oli ka kohe näha. Selle vastu ostsin karvapalli pastat. Olude sunnil oli kass kolm päeva meil üksi kodus. Kui tagasi tulime, oli kass taas oksendanud. Nüüd ei tea millest. Samuti on ta kaks korda teinud paksemat häda väljaspool oma kasti. Ühe korra lapse voodisse ja teise korra vaibale. Ja need kaks korda on olnud pika vahega. Kui kastis liiva vahetan, siis panen kogu liiva alati uue ja pesen kasti ka puhtaks.
Söögi osas pole ta muud sööma hakanud kui kassi kuivtoitu ja vett. Lihakonservidest sööb ainult seda tarretist vms asja ümbert ja liha jätab alles. Kuidas saada kass muud sööma?
Pikk ja keeruline jutt aga ehk keegi jagab nõu smile Või peaks arsti juurde minema, midagi tõsisemat?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Mure kassi söömise ja wc külastamisega.

võimalik, et stressist, kuna oli nii pikalt üksi. Karvapallid ei pruugi ka korraga välja tulla. Võib-olla on kõht väga kinni. Kuidas kaki on? Kui kõhukinnisusega probleem ja siis veel karvapalli oht soovitaks anda teelusikaga kaks korda päevas vaseliiniõli suhu (kurku) nii et alla neelaks. Võib anda ka nõelata süstlaga. Võib mujale teha, kuna ei saa hakkama kakimisega. Kui sööb vaid kuivtoitu, siis võib juhtuda. 10% hapukoor paneb ka kõhu käima hästi ja gefiluse keefir. Kastmega konservid ongi saast tegelikult ja see kaste eriti. Neid ei maksagi anda, sest tavaliselt lihaollus seal olematu. Proovi toortoitu - loomahakkliha, peenestatud kanasüda jne.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Mure kassi söömise ja wc külastamisega.

Minu arvates kõht kinni pole. Hapukoort veidi limpsib aga ei söö ka seda eriti. Hakkliha olen pakkunud, samuti ka kana aga seni pole kass sööma hakanud.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Mure kassi söömise ja wc külastamisega.

Meie kiisud on kogu elu söönud kassikõbinaid ja vett, oleme ka muud pakkunud ki need on pirtsakalt söömata jäetud. ainus mis veel peale läheb on krõpud ja halvaa, ning Wiskas junior kassikonservi. Üldjuhul kui antakse kvaliteetkrõbinaid siis nendest ja puhtast veest kassile täitsa piisab smile
Okendamist tleb ikka aeg ajalt ette. Eriti karvapallide tõttu aga see on täitsa loomulik.
Meil on ka korra Depy (vanem kass) tuppa teinud aga seda siis kui ära olime 2 päeva ja liivakasti seetõttu igapäev ei saanud puhastada. Olen ka täheldanud et kassidele ei meeldi, kui nende liivakasti igasuguste vahenditega pestakse - seega peaks vältima igasuguseid lõhnaga vahendeid. See võib ka olla põhjuseks miks tuppa tegi - liivakasti lõhn ei meeldinud.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Mure kassi söömise ja wc külastamisega.

Kas kas ussirohukuuri on läbi teinud? Kahtlustaks parasiite.

Thumbs up Thumbs down