Teema: Ründav kass

Eile käisime maal vanaema juures ja seal on üks kuri kass. Igal võimalusel rundab inimesi. hüppab jalga kinni ja kätte ka.. Seda teeb ta ka oma perenaisega. samas majas elab peale vanaema ja tädi (kes on kassi perenaine) ka noor perekond kus on laps. Küsimus tekkiski selelpärast et eile oli minul endal selle kassiga kokkupõrge. olin küll kuulnud, et see kass on kuri kuid ta tuli minule lähedale. nina pikal. mina siis ulatasin oma käe tema poole ja nii kui olin tema nina puudutanud hüppas ta mulle kätte kinni ja hammustas ja kiimustas. mul siis ei jäänudki muud üle kui kiisu selili pöörata ja käsi ta kaela peale panna et ta ei saaks ei küünistada ega ka hammustada... ma ei oleksk üldse teda käppima läinud, kui mu enda Jassu poleks just seal samas kõrval teinud oma häda.. ( mida ta nimelt esimest korda õues tegi, ei saanud ju seda ära rikkuda sellega et teine kass talle kallale tormab.. äkki ei oleksi kunagi õues häda teinud) imelik on aga see, et kass oli alguses vihane minu peale... sest kallale hüppas mulle enne kui märkas et väike kass üldse olemas on seal.... alles siis kui ta selili oli avastas ka teise kassi olemasolu.
võibolla ta oli seekord ärritatud ka paljude inimeste kohaolekust... oli seal ju üle seitsmekümne inimese. aga ta käitub nii ka oma perega ainult pere ringis ja mul mure selle väikese lapse pärast. paha ju elada oma kodus kassi terrori all.
Oskab keegi pakkuda kassi käitumisele mingit lahendust? sest kassi omanik keeldub teda magama panemast, samas kõik teised seal peres kardavad seda kassi ja mina ka eriti ei taha vanaemale külla minna.

Naerata, see paneb teised huvi tundma millele sa mõtled...

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Ründav kass

Mu ema kass ehk Mia muutub ka vahest selliseks ja meie oleme seda seostanud sellega, et kass saab vahest lihtsalt liiga vähe tähelepanu. Kui teda on alguses poputatud ja palju temaga tegeletud, siis hiljem, kui kass juba suur ja ei ole enam ainus "maailma naba" (väike laps), siis võibolla täitsa tavaline nähtus, et kass armukadetseb ja hammustades seda välja näitab.
Mia puhul on aidanud see, et hakkame kassiga mängima, viskame palli/ hiirt vms ja tegelema temaga (sh ka räägime temaga) ja ongi kass normaalne jälle smile

Cats are just little people in cheap fur coats

Thumbs up Thumbs down

kusjuures võib küll olla nii et tegeletakse vähem, sest enne kass magas voodis isegi aga nüüd enam perenaine ei lase teda sinna, ainult selle pärast et kiisu ajab jubedalt karva. peaks tõesti soovitama kassiga rohkem tegeleda... samas mina selline imelik, et kui tahan kassiga tegeleda ja tema hüppab mulle kätte või jalga kinni selle peale kui teda puudun, kaob ka tahtmine temaga nii väga tegeleda... rohkem juba sellepärast et kass nii agresiivne...
öeldakse ju et inimesed õpivad oma vigadest. kui ükskord tahad head ja kass hüppa kallale siis naljalt enam torkima ei lähe ju..:S

Naerata, see paneb teised huvi tundma millele sa mõtled...

Thumbs up Thumbs down

Selleks, et ta sulle kätte kinni ei hüpaks seo pikema nööri otsa mingi paberinutsakas (nt hõbepaberist pall) või riidetükk ja mängi sellega, nii ta ei pääse su kätele ligi.
Näiteks minu enda kass Pollu on selline, et kui ta tahab pai, siis ta tuleb ise küsib, muidu ma püüan ise mitte teda väga palju silitada (kuigi tahtmine on nii suur koguaeg smile), sest kui tal parajasti pole nö pai-tuju, siis ta kipub ka hammustama.

Cats are just little people in cheap fur coats

Thumbs up Thumbs down

Kutt (see on ta nimi) on jubedalt agressiivne. Ta on täielik väike maniakk. Eks ma ise ole selles ka natuke süüdi, sest olen temaga algusest peale palju müranud ja nüüd ta enam vist lihtsalt ei tunneta seda, et ta haiget teeb, kui hammustab-küünistab. Teine asi on see, et ta on üleni valge kiisu, ja kuigi mitte siniste silmadega, siis on ta ikkagi kurt. Nii et see võib ka olla üks põhjus, miks ta nii agressiivne on. Eriti karmiks läheb asi hilja õhtul ja vara hommikul, kui tema arvab, et võiks nüüd mängida.. eks ta ole vist vihane ka, et ma päev otsa tööl olen. Nii et nõus selle tähelepanu suhtes.
Meetmeid olen kasutusele võtnud nii palju, et vahepeal panen temaga mängides kindad kätte, et vähemalt käed terved oleks.. ja ta on kaval, hammustab käsivarrest.
Samuti suunan tema tähelepanu ta mänguasjadele. Need on oma koosa kuhjaga kätte saanud. Esimene hiir, mis ma talle ostsin, on ammu ribadeks näritud.
Aga muidu on ta armas ja magades ikka ülinuntsik nagu magavad lapsed ikka.:s6ps:

Thumbs up Thumbs down

Minu kass on viimasel ajal päris tihti inimestele kallale läinud. Varem oli ta alati pai- ja sülekass, praegugi norib ta meilt tihti paid ja nurrub nii kõva häälega, et ei usukski, et selline kass ka kuri võiks olla. Siis aga, kõige vähem oodatumal ajal, ta lihtsalt hammustab inimest. Ja mitte õrnalt, vaid ikka väga valusalt, nii et sügavad hambajäljed jäävad järele. Paar päeva tagasi hammustas ta ühte 6 aastast tüdrukut, nii et too pidi isegi traumapunkti minema ja laskma seal enda haavu puhastada. Ma ei tea mida kiisuga peale hakata, mu perekond räägib juba, et kui ta nii edasi jätkab, siis peab ta lihtsalt magama panema. Ma ju armastan enda Kimmot, ei tea mis ma teeksin kui ta ära tapetaks...kuid ei või ju iial teada, kui halvasti ta järgmine rünnak võib lõppeda. Kas äkki keegi oskab midagi soovitada, et mu kiisu saaks jälle korralikuks kassiks ja ei oleks enam selline kurjuse kehastus?

Thumbs up Thumbs down

Tere.
Lugesin siin neid postitusi..aga ikkagi jäi arusaamatuks.Kas polegi siis muud..kui süst või õuepeale?
Meie triibik ammu kastreeritud.Käime temaga rihmaga väljas.Ja nüüd ründas võõrast kassi ja siis mind.Enne oli nii sõbralik kõigiga:(Mis siin aitab?Tal on omad mänguasjad ja pappkabist maja..mida ta lammutab mõnuga...tegeleme temaga pidevalt...no ei oska,äkki hakkab korduma selline käitumine.

Thumbs up Thumbs down