1

Teema: kardame juba oma kassi. Palun abi!

Ei oskagi kuskilt alustada aga minu mure on suur.
Nimelt võtsime 3 kuud tagasi omale scottish fold kassipoja. Igalpool kirjutab, et see tõug on rahulik, sõbralik jne. Aga meie oma läheb sõnaotsesmõttes igapäevaga hullemaks. Ta õhhitab kõigi peale (eriti muidugi võõraste), küünistab, närib, hüppab jalga kinni. kohutav! Rääkisin ka ühe loomaarstiga, tema meelest peabki kassipoeg aktiivne olema. Mina sellega nõus ei ole, kuna ennegi on olnud meil peres nii krantse kui tõukasse.
Ja mina isiklikult juba kardan teda, kuna kunagi ei tea millal ta lihtsalt äkki kavatseb sulle kinni hüpata. või hammustada.
Ostsime ta kalli raha eest ja juba mul ei ole kahju teda lihtsalt ära anda. Palun nõu, kuhu võiksin sellise murega pöörduda, kuidas teada saada nö kassipsüühikast?  Ma ei oska kuidagi enam käituda.....

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kardame juba oma kassi. Palun abi!

ˇKassipoeg ongi aktiivne ja mänguhimuline, aga ta ei tohiks küünistada hammustada, jalga hüpata ja hammustada. See on suuremalt jaolt kasvatamatuse tulemus, arvan ma. Kassipoega tuleb hakata õpetama juba tema esimestest sammudest, sealhulgas ka suhtlemist inimesega - mida võib, ning mis on keelatud. Ehk on veel lootust tema iseloomu parandada. Kui ta teeb haiget, kasutage veepritsi, pange eraldi tuppa kinni, eirake teda. Mõelge välja, kuidas oleks võimalik teda panna aru saama, et see, mis ta teeb, on väga halb ja talle endale kahjulik. Lihtsat imerohtu selle vastu kahjuks ei ole, tuleb vaeva näha. Võib ka kassipoja kasvatajaga konsulteerida, tema on ka huvitatud, et teil kõik hästi laabuks.

Thumbs up Thumbs down

Mina arvan, et oma panuse võib juurde anda ka kassipojaga mängimine, kasutades käsi-jalgu(teemaalgataja seda küll tekstis ei maininud, kuid paljud mängivad kassipoegadega nii). Seejärel hakkabki kass arvama, et inimese jäsemed on liikuvad mänguasjad ning nõnda ta hüppabki ootamatult jalga kinni.
Kui ta nii teeb, keelake teda ning tõhusaks abivahendiks on ka veeprits.
Oleneb, kui vana kiisu on. Mida nooremalt teda õpetate, seda kergem on. Täiskasvanud kassile seda enam nii kergelt selgeks ei tee.
Edu teile!

Thumbs up Thumbs down

Meie Suslik oli ka väiksena jube möllukutt, kõik mis liikus sellele tuli hambad ja küüned taha ajada, olgu selleks kasvõi une pealt liikuv varvas - hambad ikka täiega sisse! Samamoodi kui nägi, et  mingi vidin liigub siis tuli krauhti mööda säärt üles (ka mööda paljast jalga). Muidugi mängisime nagu eelnev kirjutaja ütleb - käte ja jalgadega temaga. Tal oli /on terve hunnik mänguasju mida ta väiksena armastas, kuid nüüd 10 kuusena ei huvita enam need teda.
Mida rohkem tegelesime temaga - mängisime, jooksutasime juuksekummi nööri ostas taga ajama või juuksekummi tagasi tooma, seda rutem ta väsis ja rohkem magas. Nüüd mängib vaid siis, kui meie viitsime mängida, muidugi vahest tuuritab aga ajab käpaga liikuvaid asju aga ta on maha rahunenud. Kuigi ikkagi meie pere aktivist ja uudishimu ise.
See on vahva kui kass on elav ja lõbus. Tuleb temaga ka tegeleda ja keelata vajadusel (nt igale poole ronimast ja mööda paljast jalga üles ronimast, sammuti kõvasti hammustamast) aga muidu üldiselt kasvab ta sellest välja. Mina nautistin seda, kui Suslik oli hull mängima ja asju taga ajama, sest meie teine kass ei olnud juba väiksena  mängimisest huvitatud, kuigi nüüd tunneb mängimise vastu huvi ja nad tuuritavad (jooksevad mööda tuba ja nö murravad üksteist maha) koos.

Thumbs up Thumbs down