1

Teema: Kostüüm peale steriliseerimist?

Tere!
Mina käisin oma aastase kiisuga kolm päeva tagasi opil. Probleem nüüd selles, et arst käskis kiisul vähemalt kaks nädalat kostüümi kanda. Aga minu preili on suht pirtsakas ja keeldub ringi liikumast nagu pikk vorst. Kas see kostüümi kandmine on tõesti nii vajalik? Kass keeldub sellega ringi liikumast ning lihtsalt lamab päev läbi. Ja nii kui mind läheduses ei ole, suudab ennast sealt välja vingerdada sad

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kostüüm peale steriliseerimist?

mul on täpselt sama küsimus - kaua ma pean sundima kassi kleiti kandma?

täna on kolmas opijärgne päev ja talle see toru kohe üldse ei meeldi. samas tundub mulle, et kui tal on õnnestunud sellest välja vingerdada, siis ta oma haava ei lakugi, pigem peseb selja pealt ja mujalt, kuhu pole seni ligi pääsenud.

ühesõnaga, on kellelgi kogemusi? mis juhtub, kui kass ainult 3-4 päeva seda toru kannab?

Thumbs up Thumbs down

Minule ütles arst nii, et kui kass väga intensiivselt sead haava lakub, nii et ümbert on punane, et siis tuleb see kostüüm panna, et muidu pole vaja. Aga minu kass ei lakkunud seda eriti palju, ainult ennast pestes, nagu ülejäänud kasukat, nii et mul polnudki vaja seda panna. Ja tundes oma kassi, olen ma päris kindel, et ta ei oleks sellega leppinud...:D

Thumbs up Thumbs down

Minu kastreeritud kassid on küll mõlemad isased olnud, aga ka nemad ei ole erilist tähelepanu haavale pühendanud, ainult kui üle kogu keha end pestes. Mu õel on emane kiisu ja ka tema ei lakkunud haava väga, ma isegi ei mäleta tegelikult seda, et arst oleks meile midagi kostüümist rääkinud..

Pildid Nupsikust ja Popsist: http://www.pildialbum.org/user/Popsi
Videod: http://www.youtube.com/profile?user=NupsikPopsi

Thumbs up Thumbs down

Minu kassike on juba nädal aega kraega ringi käinud. Päevas 2-3 korda võtan ära, et ta ennast pesta saaks, aga siis tuleb jälgida teda, kuna hakkab kohe oma haava vihaga kitkuma sad Haava ümber on see haavaliim ja sikutab nii, et haav ühest nurgast natuke korra veritses lausa. Ei tea kas peale niitide väljavõtmist hakkab ka hirmsasti seda kiskuma, siis kisub äkki haava lahti....
Vaeseke on nii õnnetu oma torbikuga....

Thumbs up Thumbs down

Minu emane kass sai ka ilma selle kostüümita hakkama. Arstiga oli jutt, et tuleb paar päeva jälgida, et kui väga suurt huvi hakkab üles näitama oma haava vastu, siis tuleb panna. Aga mu kass lakkus end samuti igalt poolt ja mulle ei tunduynud nagu, et ta oleks just konreetselt seda op-i armi lakkunud (kuigi paar korda sealt üles tõmbas). Nii, et seda vist ikka pole kõikidele kassidele ikkagi vaja, saab ka ilma.

Dogs have owners, cats have staff.

Kuna meil plaanis oma kiisu lõikusele viia,siis tahaks teada kust ma selle krae saan ja palju maksab,või kuidas teha talle vest vm et ta ennast ei lakuks?

Thumbs up Thumbs down

Räägi arstiga, juba enne oppi, et tehtaks õmblus, mis  ei vaja kraed ega vesti. Nii on kassile kõige mugavam, muidugi ka perenaisele.
Meie Sandrale tehti niimoodi.

Thumbs up Thumbs down

Kraed saan loomakliinikust, maksab umbes 40.- vist. Kostüümi saad nii teha, et võtad mõnusast naturalsest materjalist (et õhku läbi laseks) käise ja lõikad sinna kassile käpaaugud sisse. Käise lõikad ülejäänud kupatuse küljest ära ka muidugi :nana:

Igaks juhuks soovitan siiski midagi sellist muretseda, kuigi siin teistel on kõigil ka ilma ok olnud. Lihtsalt ühe tuttava kassiga juhtus natuke paha lugu, kui talle kraed ei pandud.

Aga mõnes kohas tehakse tõesti selline õmblus, kus haava ääres on sissepoole (näit Õismäe Zoovetis) ja kraed ega kostüümi pole vaja. Minu kiisu käis seal 2 nädalat tagasi, tänaseks on kõik paranenud, ainul väike arm paistab karvade vahelt.

Thumbs up Thumbs down

Jah,aga ma vaatasin et jannseni kliinikus tehakse see lihaste kokkuõmblemine selle sulava niidiga aga nahk tõmmatakse pealt kokku tavaliselt et nad ise võtavad niidid välja kahe nädala pärast ja see on vajalik et kontrollida üle kõik peale oppi ja nemad muudmoodi ei tee ja on vaja kassile vest teha vm.Ma ei ole muidugi kindel et sinna lähme aga ikka.....

Thumbs up Thumbs down

Kui oled Nõmme kandi elanik, siis soovitan steriliseerimiseks pigem Nõmme Loomakliinikut ja Ursula Mesikäppa. Aadress on Pärnu mnt.434 ja tel. 6522722 Tema teeb ka sisemise õmblusega opi, nii et kass ei pea kandma ei kraed ega vesti ja pärast pole vaja mingeid niite välja võtta. Hinnakirja hind minu meelest oli 590 krooni (ma ei tea, kas visiiditasu ka lisandub või on hinna sees). Helista ja küsi üle, kassi ja enda mugavuse huvides on see sisemiste õmblustega op kindlasti kõige parem variant.

Thumbs up Thumbs down

Seda muidugi,aga ma pole üldse linnast,seega pole asukoht eriti oluline.Praegu tegelen tõsiselt erinevate kliinikute uurimisega.

Thumbs up Thumbs down

Tere!
Tore, et paljudel on head kogemused oppidest. Käisime opil Haabersti Zoovetis. Meil juhtus aga nii, et neljandal päeval läks haav lahti, kiskus siis kiisu ise seda või juhtus midagi, ei tea. Kolm päeva oli õmblus igaljuhul ilus. Nüüd kannab juba nädal aega vestikest, nii et soovitan vest kohe kiisule selga panna, et mitte kaotada aega ja närve.

Thumbs up Thumbs down

käisime ka haaberstis lõikusel. mingit vesti ega kraed ei vajanud. kass haava vastu ei tundnud mingit huvi.

hind 1000 kr.

Nurru

Thumbs up Thumbs down

Kass on väga osav riietest väljapugeja. "Toru" on üsna lõdvalt keha ümber ja sealt on lihtsam välja saada. Mina olen oma patsientidele soovitanud teha selga särk - neljakandilisele riidetükile käpaaugud ja äärtesse lõigata ribad, mille saab seljale kokku siduda. Nii on särk tugevalt seljas ja ei kao nii kergelt kuhugi. Osavamad õmblejad on valmistanud ja nööpide ja huvitavate aasadega variante. Fantaasia saab lennata!
Särgi mõte ongi selles, et kass ei lakuks haava. Särgist pole kõige vähematiki kasu, kui haav on õmmeldud sõlmõmblustega - ka läbi riide suudab loom haakida hambad sõlmede taha ja neid lahti rebida. Sõlmõmblustega peaks loomal olema kaelas krae. Nahasiseste õmbluste puhul tuleb jälgida, kuidas loom haavaga ümber käib - väga hoolsa lakkumise puhul tuleks särk selga tõmmata, kui eriti välja ei tee, las olla niisama. Kindlasti pole hea mõte haava katmine plaastriga.
Mõnusaid paranemisi kõikidele!

Julge loomaarsti rind on karvane wink

Minu kassid käisid ka nüüd opil ja kraedesse suhtumine on selline, et nad pigem sureks kui veedaks kraega ühe päeva.
Tegin neile mõlemile varukast kostüümi selga... haava vastu nad erilist huvi ei tunne... peaks laskma neil mõned tunnid ka ilma särgita olla...

Thumbs up Thumbs down