Teema: Devon Rex, Cornish Rex

Tere kassitundjad!
Mul selline mure - olen väga suur kassisõber aga kahjuks ka väga allergiline. Vahel ei saa isegi kassiga ühes toas olla, ei mäleta, millal viimati kiisudele pai julgesin teha.
Olen kuulnud, et nii devon rex kui cornish rex pidid mingi tõenäosusega "allergiavabad" olema, oma erilise karva tõttu. Ise ühtegi näinud ei ole, muidu arvatavasti teaksin juba vastust oma küsimusele - kas see on tõsi? Ma ei tahaks üldse tõukassi, võtaksin hea meelega varjupaigast omale armsa kiisukese, aga tervis arvab mul teisiti.
Niisiis, enne kui see väljaminek teha ja kiisupoja oma südamesse lasta, tahaksin teie nõu - kas tasub riskida?

Tänan!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Devon Rex, Cornish Rex

Ma ise olen kassiallergia yle elanud, see on kohutav. Ma arvan, et kui sa tead, et sul on allergia, siis on kassi votmine suur risk. Minul laks see yle, paljudel aga ei lahe. Kuhu laheb kassike elama, kui sa enam tema juuresoleku ajal enam hingata ei saa? Teine lugu on, kui sa oma majas elad ja kass enamuse ajast oues on, siis on vast kergem oma magamistoa uks lihtsalt kinni panna ja saada nii allergiavaba tsoon.  Mu sobranna, kellel 3 pikakarvalist kassi on, pygas nad lovisoengusse, et karvadest lahti saada...

mjau!

Thumbs up Thumbs down

On jah risk, selle pärast ma tahakski uurida, kas kellelgi on teadmisi Devon Rexi ja Cornish Rexi kohta, et olla kindel, kui allergiavabad nad on.

Thumbs up Thumbs down

Cornishite kohta ei tea, et nad oleks allergiavabad.
Devonid sobivad paljudele allergikutele, kuid mitte kõigile. Oleneb, millele Sa allergiline täpselt oled. Kõige mõistlikum on enne mõne devoniga tutvust teha. Tean mitmeid allergikuid, kes ei ole devonitele allergilised, samas ka ühte, kes on allergiline.
Ka on nii devonid kui cornishid väga soolase hinnaga.

http://devonrex.onepagefree.com/

Meil oli sama lugu, mehel allergia, aga tahtsime väga kassi võtta.. lõpuks võtsime devoni, kes pidi olema allergiavaba..aga kahjuks meie puhul ei olnud.. soovitaks väga hästi mõelda ja kasvatajaga kokku leppida eelnevalt, et kui mingi mõistliku aja jooksul ilmneb allergia, siis tagastada (tavaliselt nädala jooksl peaks selge olema)..
aga muidu, Devonid on Super kassid :syda::syda::syda:

Thumbs up Thumbs down