1

Teema: Kohutav kogemus Soomes

Oletan, et uuringute vastuseks tuleb, et kiisukesel oli peritoniit, just selle märg vorm. Sellele haigusele ei ole ravi, ohustab just kassipoegi ja noori kasse. Nakkuse saavad oma vanematelt ja võivad olla küll aastaid nakkusekandjad, kuid ei haigestu. Aga mingil x põhjusel muutud haiguseks. Kõik tunnused viitavad sellele. Kuna tegemist on nakkushaigusega, siis soovitan kiisu asjad (pissikasti, sööginõud jms ära visata). Uue kiisupoja võtmisega ootaks 2-3 kuud.
Kahjuks on meil Kassiabis ka mõned sellised juhused olnud.
Südamlik kaastunne ja tubli, et püüdsite kiisut aidata. Kas Tallinnas ei tehtud seda FIP kiirtesti?
Soomes teevad tõesti mingil eriviisil need uuringud ja siis läheb kauem aega tõesti. Osa Tallinna kliinikud saadavad ka vere uuringuks Soome.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kohutav kogemus Soomes

Mina käisin oma peritoniiti haigestunud kassipojaga samuti 5 päeva enne magamapanemist kliinikus, ainsaks murettekitavaks asjaks suur magamine, mittesöömine, apaatsus. Vahepealse nädalavahetusega läks asi väga halvaks ja kui esmaspäeval uuesti kliinikusse sain, oli juba näha, et vedelik koguneb. Et see asi läks väga kiiresti. Ma saan aru, et kindel peritoniidi diagnoos pannakse nagunii alles peale surma koeproovide ja vereproovi põhjal. Ja tean mitmeid juhuseid, kui kassil midagi häda polegi ja saab täiesti terveks, aga arst on juba omaniku peritoniidi jutuga täiesti ära hirmutanud. Mina soovitan, et nõua väga täpset seletust vereproovi tulemuste kohta. Uuri ise, räägi arstidega, see aitab sul mõista toimunut ja hakkab kergem. Mind see aitas. FIPist siin: http://www.dr-addie.com/ FIPi test näitab ju ainult koroonaviiruse antikehade olemasolu ja seega testi positiivne tulemus ei tähenda koheselt FIPi haigestumist.
Minu kaastunne.