1

Teema: Kirbud?

Tundub, et meie Rihhard von Pikkvurr on endale kuskilt hankinud kirbud. Minu proua helistas mulle päeval tööle, et kuule Riki kuidagi imelik. Jube närviline ning lakub ennast väga ägedalt ja igalt poolt. Nüüd on ta nii käitunud pool päeva juba. Käib ringi, on väga närviline, lakub ennast väga ägedalt, hingeldab, lõõtsutab, otsib kohta, kus oleks hea olla. Üks selline koht oli meie voodis teki all, teine koht oli vannitoas kummuli keeratud lapsevannis. Naine oli saanud loomaarstilt telefoni teelt teada, et võivad olla kirbud. Kammisin teda veidi kirbukammiga aga mingeid elukaid nähtavale ei tulnud. Panin turjale kirnurohu (Frontline) ning kuidagi suutsime ka ussirohu sisse anda.
Oskab keegi öelda, kas Riki käitumise tunnused on samasugused, kui siis, kui tei ekassil esimest korda kirbud olid- RIkil ei ole varem kirpe olnud. Ta on umbes 1,5 aastane
Kahju vaadata kohe, kui loomal on raske

:support:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kirbud?

http://foorum.kass.ee/viewthread.php?tid=162
Siin teemas on päris põhjalikult kirpude teemal arutletud. Ehk saate teiegi paar head nõuannet.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kirbud?

no ei leidnud sellest teemast päris vastust enda küsimusele.
Kui eile õhtul ja täna hommikul näis, et ehk läheb paremaks, siis tänane päev olla naise jutu järgi jälle kas enese ohjeldamatu lakkumise tähe all, või siis kükitab teki all meie voodis.
Öösel sai hea asjaga hakkama: ronis meie juurde voodisse, minu ja kaasa vahele, täpselt näo juurde... ja oksendas :dooh:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kirbud?

óksendamine võib olla ussirohust. Kas kass on ka vaktsineeritud? Kas ta on pikakarvaline? Kas kaki on korras? Kas söögiisu on normaalne?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kirbud?

Riki on vaksineeritud. Karvkate on tal selline... pikemapoolne, aga mitte pikakarvaline
Kaka vist on korras, kuigi ma täna hommikul liivakasti puhastades seda liiga täpselt ei uurinud. Kogus ja värv olid küll nagu tavaliselt.
Söögiisu on vähenenud- viimaste päevade jooksul on ta ehk söönud 30-50% sellest kogusest, mis tavaliselt.
Aga maiust (vinnutatud kanafilee) nuiab küll igal hommikul smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kirbud?

Võivad olla ka karvapallid sooltes siis äkki. Kas ka karva ajab? Need võivad ka häda teha. Aga kui kakib regulaarselt siis midagi hullu ei saa olla. Vaseliiniõli võiks äkki anda hommikul ja õhtul teelusikaga. Halba see ei tee, aga kui karvapalle on, siis aitab neil kiiremini välja tulla. Kas on ka öökinud lihtsalt või sellist kõõksuvat häält teinud?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kirbud?

Ei öögi, ega kõõksuta. Eile tundus tal juba veidi parem olevat. Oli rahulikum, aga vahest ikkagi võdistab oma karva ja siis lakub väga energiliselt ennast.
Tundub, et hakkab paranema, mis iganes tal siis viga ka oli. Enivei, panin igaks juhuks talle arstiaja kah kinni. Kuigi ta rämedalt vihkab arsti juures käimist, siis las spetsialist ta parem vaatab üle.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kirbud?

Kui me Ferruga esimest korda arstil käisime, siis küsisin ka, et ega tal kirpe ei või juhuslikult olla, et vahel nakitseb ennast. Arst ütles, et kirpe võib kahtlustada siis, kui kass mängimise näiteks katkestab, et ennast kratsida. Kui lõbusa tegevuse ajal ei kratsi, siis ilmselt pole. Arst tegi siiski testi ka, tegi laua peal salvrätiku märjaks ja kammis tihda kammiga suht kõvade kammimisliigutustega märja salvrätiku kohal. Kui oleks kirbud olnud, siis oleks kassi karvade seest tulnud musta puru, mis oleks pidanud märja salvrätiku peal laiali minema. Tavaline puru pidavat samamoodi jääma aga kirbumust pidi kuidagi lahustuma mustadeks plekkideks.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kirbud?

Kirbumust on üldjoontes kassilt imetud veri, mis märjale riidele sattudes hakkab lahustuma ja jätab punase laialivalgunud plekikese.
Veel võiksite kiisul lasta kontrollida pärakupaunu.
Sellest hakkavad ka kassid ennast närima ja lakkuma.