Teema: päriliku haigusega tõukassi (sfinks)ostmine

Ostsin hiljuti ühest kasvandusest kõrge hinnaga kassikese kes põeb pärilikku haigust entroopia (viiruslik silmahaigus, mis võib avalduda mitmel põlvkonnal järglastel). Seda haigust põdevaid loomi ei tohi paaritada ega kasutada tõuarenguks. Soovisime heade näitajatega näitusekassi ning ka kassibeebisid nüüd peame ta nii ruttu kui vajalik steriliseerima. Meie lootused on purunenud kuid armsaks perelemmikuks jääb ta ikka! Tegime kiisukesele paar nädalat tagasi silmaopi, sest vaeseke oleks jäänud ka pimedaks. Kallid kassiomanikud, palun võtke minuga ühendust kel on sarnaseid kogemusi kassi ostmisel, et tehing ebavõrdne teie saate haige kassi ning müüja saab kõrge hinna ning vabaneb kohustusest vastutada selle eest. Palun võtke minuga ühendust kristinakodu@neti.ee
Hoiatus ka teistele ostjatele, et nõudke kindlasti müüjalt arstitõendit (kui on tegemist kallima gateooriaga). Alustame kohtuprotsessi selle kassikasvanduse vastu kes poeb nüüd kavalalt koostatud Jessy Kassiklubi lepingu taha. Samas tahaks turvaliseks muuta kasside ostu-müügi kõigile nii ostjale kui müüjale, nii nagu mujal arenenud riikides. Meie loo puhul ei oleks EV enam teatud aja jooksul enam mitte ühte puhast, tervet tõutunnistusega kassi. Ostke kass ainult läbi Felix Kassiklubi, sest nende lepingud on korralikult formuleeritud ning kaitsevad nii ostjat kui ka müüjat. Palun kirjutage oma kogemustest!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: päriliku haigusega tõukassi (sfinks)ostmine

Kui leping on koostatud, nii et see oluliselt kahjutab ostjat, siis tuleb mängu nii tarbijakaitseseadus kui ka VÕS ja TsÜS, kus on konkreetselt reguleeritud, et müüja peab üle andama kauba (kassi) mis vastab kokkulepitud tingimustele ja ostja tasuma hinna. Antud juhul poleks mingi probleem seda müügilepingut tühistada ja nõuda kas raha tagastamist kassi tagasiandmisega, või ostauhinna vähendamist (seega et osa raha makstaks).

Thumbs up Thumbs down

Vasta: päriliku haigusega tõukassi (sfinks)ostmine

Entroopia ei ole viiruslik silmahaigus! Samas oleks see pidanud olema ka müügi hetkel näha. Kas siis , kui ostsite, olid silmad korras? Kus arsti juures te käisite?
Kasvataja muidugi võiks teha vastava hinnaalanduse. Samas kui on lepingusse pandud, et kasvataja ei vastuta kassi edasise arengu eest, siis pole ka midagi teha. Arstlikku ülevaatust võib muidugi alati nõuda enne kalli kassi soetamist.
Mul on ühel kassil ühel silmal "diagnoositud" sama haigus, nüüd aga pole seda haigust enam ollagi.
Mis kasvataja ütles selle peale?

http://devonrex.onepagefree.com/

Vasta: päriliku haigusega tõukassi (sfinks)ostmine

Tavaliselt ongi haiguse entroopia tekkepõhjuseks justnimelt viiruslik klamüüdia või herpes mis levivad sugulisel teel ehk siis peab olema ka paarilise valimisel ettevaatlik. Saime kokkuleppele ka müüjaga, et ta kompenseerib operatsiooni ning silmade raviks läinud kulud. Kui ei oleks kokkulepele jõudnud oleks nii või teisiti pöördunud Tarbijakaitsesse, sest see leping millele me alla kirjutasime saab vaidlustada seadusega mis kaitseb ka ostja huve. Jah, minu kiisukese õde kes sündis väga nõrgana on nüüdseks surnud. Ka ei tea kuidas läheb teisel õel ja vennal. Ka selline nõrk pesakond võib viidata klamüüdiale.

Viitasin ka ostmishetkel müüjale, et silmad on kuidagi imelikud, aga tema vastu, et kõik korras. Tegelikult oli juba järgmisel päeval silmade mädased ning panime selle stressi arvele. Alles paar kuud hiljem kui kassi silmadest lausa mäda tilkus leidsin ainukese EV oma ala spetsialisti kes töötab Toometi Kliinikus Dr Kell. Nüüdseks on silmad ilusad ning kassike on väga armas :-) Oleme päästnud ta pimedusest, sest haigus oli juba lühikese ajaga väga kaugele jõudnud.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: päriliku haigusega tõukassi (sfinks)ostmine

No siis Teile sattus ilmselgelt vastutustundetu kasvataja. Kui juba müügi ajal olid kassi silmad halvad, siis ta ju lausa valetas Teile, kui ta Teist palju kogenumana väitis, et kass on terve. Vähemalt käisite kõige parema arsti juures. Ainus arst, kellel laseks siinkandis looma lõigata. Koerte entroopiumiga olen kursis kuna oman üht koeratõugu, millel on pärilik soodumus entroopiumiks. Kasside puhul ei ole etroopium kuigi sagedane. Minu kassil, kellel kunagi diagnoositi entroopium, on silm juba 2 a täitsa korras ning arvan, et oli valediagnoos. Pigem sai Teie kassile saatuslikuks tõesti viirushaigus. Herpese vastu vaktsineeritakse, klamüüdia vastu mitte. Ja viiruse tagajärjel silm moondus, et tekkis entroopium.
Tean omastkäest, et mõned kasvatajad võivad korralikult valetada, et aga raha kätte saaks. Olen isegi paar tünga saanud ja mõned valed läbi näinud.

http://devonrex.onepagefree.com/