1

Teema: Kass haiseb ja on õnnetu

Mul selline mure, et kassil mingi haigus tulnud. Mõni päev tagasi hakkas ta heast peast oma käppa lonkama (ei tea mis juhtus). Paar päeva oli tal see nii valus, et magas terved päevad ja kui keeras end, siis tegi valu-njäusid.

Siis ühel päeval, voilaa! kass käppa enam ei longanud (3 päeva oli kokku haige ja siis 100% korras).

Nüüd kohe pärast käpa paranemist kassi suu haiseb nagu oleks tal kõhus üks surnud kass - VÄGA roiskunud haisu tuleb sealt. Samuti ta maigutab suud väga palju. Kassil nina veider, kare ja kuiv. Kassil karv väga kuidagi koledaks läinud nagu ta ei lakuks end üldse. Kiisu ise suht õnnetu. Ei ole juba mitu päeva mänginud ega midagi.

Kass sööb muidu küll, mitte palju, aga sööb. Kõht tal kinni väljaheite järgi vaadates.

Arsti juurde saan alles jaanuaris minna (peab ju palgapäeva ootama) ja ei tahaks, et kass selleks ajaks saba viskaks...

Kas kellegi on sarnast kogemust? Mis tal viga olla võib ja mida teha?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass haiseb ja on õnnetu

Soovitan karvapastat anda, see aitab seedimisele kaasa ja karvapallid kehast välja viia, seda saab kliinikust.

Su võib haiseda vastavalt sellele mida kass sööb, kui ei söö kvaliteetset toitu siis kipubki haisema minema, kuigi ei pruugi olla sellega seotud. Meil söövad nt RC aga ikka selline inimese jaoks ebameeldiv lõhn suus :S vb on see kassidele normaalne. Suu haisemin ei pruugi üldse olla seotud lonkamisega.

Lonkamise kohta suurt ei oska öelda, ehk põrutas kusilt alla hüpates ja siis hakkavad nad lonkama, kuid see läheb mõne päevaga üle.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass haiseb ja on õnnetu

Ei ole küll sellist kogemust olnud, aga postitust lugedes tundub paha asi olevat. Mittekvaliteetne toit ei tohiks teha higeõhku lausa roiskuvaks, ning kasuka viletsamaks jäämine on ka märguanne, et midagi on valesti. Ega muud üle vist jäägi, kui oodata palgapäeva, ning siis kassi koheselt arstile näidata. Arstiaja võib juba varem kinni panna.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass haiseb ja on õnnetu

kui vana on kass? Vaata ta hambaid. Kui ige on mõne hamba juurest väga punane siis viitab see põletikule. Hambavalu võib põhjustada ka kummalist käitumist. Roheline kiht hambal viitab hambakivile, mis tekitab ka väga paha haisu suus. Kui ige punetab, siis saab leevendada põletikku kui määrida igemeid astelpajuõliga paar korda päevas. Arstile tuleks ikka minna.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass haiseb ja on õnnetu

Kass pool aastat vana alles. Pole suure kiisu mõõtugi.

Toidus ei ole kindlasti asi, juba kassile peale vaadates näha, et ta ikka milleski väga haige. Hambad nagu ka korras... Püüdsin paar korda suud ja hambaid ka pesta, et kas on suus asi, aga ei ole, see hais tuleb ikka seest poolt. Tundub vähemalt nii.

Arsti juurde viin kindlasti.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass haiseb ja on õnnetu

selles vanuses on kassipojal hambavahetus ja võib ikka olla, et hammas on lahti, aga päris ära ei tule ja põletik all. Millal andsid viimati ussirohtu? Ka ussides võib asi olla. Kui kõht on kinni, siis osta tavalisest apteegist vaseliiniõli ja anna enne sööki hommikul ja õhtul üks teelusika täis. Äkki midagi sooltes takistuseks. Toalilli vast näksinud. Igal juhul on hea, kui kõht kiiremini läbi käiks.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass haiseb ja on õnnetu

Ussirohtu sai umbes paar kuud tagasi ja siis andsin talle seda kohe terve paki (iga nädala tagant pool tabletti), sest kassil olid ussid. Siis ta sai korda, sest tuju ja kõik paranes ilusti.

Aga nüüd on jah asi väga kahtlane. Tal tuleb lõugade juures natuke limane kah nüüd... Kahtlustasin ehmatusega korra marutaudi, aga samas ta ei ole vägivaldne ja ei püüa omaette olla jms...

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass haiseb ja on õnnetu

Kahju kiisust....ma mõtlesin, et kas lihtsalt arstile helistada ei anna ja nõu küsida...äkki on asi tõsisem kui arvata oskame?
Kahjuks ise ei oska mingit nõu anda kuna endal kiisudega vähe kogemusi...:(
Loodame parimat ja mõtleme Dixy´ga teie peale!!!
:support:

Because there ´s no such thing as too much cute!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass haiseb ja on õnnetu

Nii, ma ei saanud lihtsalt oodata ja vaadata ja käisin arsti juures ära. Art ei osanud midagi öelda. Vaatas, katsus, mõõtis temeratuuri...

Hammastega tal kõik korras, ilmselt juba ammu kõik vahetunud, sest kiisu vanem kui arvasin (leidsin ta ikkagi ja kassidest midagi ei tea). Ütles, et las jälgin kassi veel natuke aega ja kui paremaks ei lähe nädala-paari jooksul, et ma siis tagasi tuleks ja siis teeb röngteni ja vaatab veel.

Muud siis ei midagi... Eks kirjutan, kuidas kõik edeneb, et ka teised sellest õppida saaksid :roll:

Thumbs up Thumbs down